יש נביאים בירושלים! 582130
במקרה לגמרי, ובחיפוש אחרי משהו אחר, הגעתי לסיכום כנס התאחדות הקבלנים במאי 2011. במושב העוסק במצוקת הדיור נאם איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים ומי שמיהר לחזור מטיולו בקובה כדי להצטרף למחאה. וכה אמר שמולי, גרסת מאי 2011

"לנו אין אלטרנטיבות אחרות – אנחנו יכולים לגור בפארקים בתוך קרטונים, להישאר במעוןנות הסטודנטים או אצל ההורים. יש תובנה מרכזית מהחודשים האחרונים – יש פער בלתי מוסבר בין האמירות הגדולות לפתרונות למצוקות הדיור – כמו תוכנית סופרטנקר,, אני לא רואה אנשים צעירים עוזבים לפריפריה, אין שם עבודה מובטחת, אין תשתית תחבורתית, אין פתרון אמיתי למצוקה שלנו. הסטודנטים הוכיחו את יכולתם לנהל מאבקים ציבורים וזה יהיה המאבק הבא. אני מציע לא לתגבר את האוטובוסים לערד ולמצפה ורמון אני לא רואה צעירים שעובדים בגבעתיים עוברים לשם".

וזה שמולי, גרסת אוגוסט 2011 (אחרי שחזר, לדבריו בהפתעה, מקובה):
"כל שהצליחה הממשלה הגדולה בתולדות ישראל לספק לנו היתה הצעה מטופשת לעבור לפריפריה תמורת כמה שקלים. מאז, כמה מפתיע, לא התגלה הצורך לתגבר את קווי האוטובוס לשם. שכן מה הועילו חכמים בתקנתם? עליות המחירים הגבוהות נרשמו גם בפריפריה, והאמת - מי מכם היה עוזב לימודים, עבודה ומשפחה לטובת מעבר לישוב מרוחק וחסר במקומות עבודה, המחובר למרכז הארץ, במקרה הטוב, באוטובוס מקרטע שעובר בו פעמיים ביום."

אין לי מושג מה המסקנות מזה, אבל האמירה שלו ש'זה יהיה המאבק הבא' במאי 2011 מעניינת.
יש נביאים בירושלים! 582753
זה רק מראה שה''מאבק הספונטני'' הזה היה מתוכנן מראש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים