בתשובה ליוסאריאן, 17/10/11 11:12
מופתע שלא מדברים על זה בשום מקום: 584696
כשקראתי על כך התלבטתי אם לכתוב את זה כאן והחלטתי שלא. המשפט שלך נראה לי פסקני מדי. בשנת 2003 הוא החליט לא לטפל בניתוח בצורה סבירה (ובמקום זה לנסות שיטות טיפול לא מבוססות - "טיפולים אלטרנטיביים"). הוא נפטר השנה.
מופתע שלא מדברים על זה בשום מקום: 584761
אכן. נשאלת השאלה האם ניתוח בשלב מוקדם יותר היה נותן לג'ובס יותר שנים? סביר להניח שכן. אבל זה כבר לא ממש סיפור עיתונאי.

אם הוא היה מת בלי לבצע ניתוח כלל, זה היה סיפור משמעותי.

סיפור על מנכ"ל עקשן שהחליט לבצע טיפול אלטרנטיבי לסרטן, בשלב ראשון, גילה שזה לא עוזר ועבר לטיפול רפואי - על פי מקורות אנונימים...?
זה קצת פחות סיפור. לצערי. אני הייתי שמח אם היו יותר הדים לסיפור הזה. אולי עוד יהיו. (הביאוגרפיה הרשמית תצא בקרוב, וסביר שתהיה התייחסות לעניין הזה אז).

הכתבה המקורית אינה בדיוק סיפור עיתוני במובן הקלאסי, היא מריחה יותר כמו טור דעה. הכותרת שלה צריכה לתת סימן לזה.. "the trouble with steve" הדגש של הכתבה הוא האישיות של ג'ובס ולא הסיפור על הרפואה האלטרנטיבית - שמהווה רק סימוך לטענה "סטיב בעייתי ומסוכן לבעלי המניות של אפל"... (שזה... איך נאמר בעדינות... לא מוכיח חוכמה והבנת מציאות מצד מי שכתב/ערך את הנ"ל).
ואכן, הביאוגרפיה הרשמית תייחס לזה. 585148
זה הולך להיות סיפור משמעותי.
מופתע שלא מדברים על זה בשום מקום: 584832
לא חושב שהייתי פסקני מדי. סטיב ג'ובס עצמו אמר בנאום המפורסם שלו (stay foolish וכו') שכשגילו לו את הסרטן חשבו שזה סרטן קטלני מאוד, ואז הרופא הסתכל במקרוסקופ (סליחה אם אני לא זוכר איך זה בדיוק) והתחיל שם בכי כי ראו שזה סרטן שניתן לריפוי. 9 חודשים זה המון המון זמן שמאפשר יצירה של גרורות בקלות. אם מה שהרופא בכתבה אומר נכון ויש כמעט 100% ריפוי למי שמוציאים לו את הגידול לפני שהוא שולח גרורות, אז סטיב ג'ובס פחות או יותר לא מנע את מותו שלו למרות שיכל בקלות, וכל זאת כדי לנסות טיפולים שאינם עובדים ומבוססים על שטויות.

לא ברור לי למה זה נראה לך כזה non-issue. לי זה נראה משהו שהתקשורת צריכה לצעוק כדי להתריע בפני אנשים על הסכנה שברפואה אלטרנטיבית בדיוק במובן הזה שהיא לא אלטרנטיבה לכלום, וכל מי שמשתמש בה במקום רפואה אמיתית, אפילו למשהו שהוא לא עניין של חיים ומוות, הרי שהוא עושה טעות ענקית

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים