בתשובה לקונשטוק, 23/01/13 12:41
שמשון דער נבעכדיקר 611733
קצת מוזר לי להסכים איתך, אבל אתה צודק, אחד לאחד. קואליציה "ליברלית" כזאת (ביברבנט-לפיד, עם או בלי קדימה ו/או לבני) תהיה יציבה, מגובשת מבחינה אידיאולוגית, אבל תחטוף מטחים קשים הן מהמציאות הכלכלית והמדינית, והן מאופוזיצית שמאל-חרדים יציבה ומגובשת כמעט כמוה, בהנהגת יחימוביץ' (אם לא יעיפו אותה). החכם בתנאים כאלה נמנע מהנהגה, ומחכה להזדמנות טובה יותר. יחימוביץ' חכמה. לפיד חכם יותר, כנראה, משרובנו נתנו לו קרדיט. נתניהו חכם עד חודשיים קדימה, ויותר מזה הוא לא רואה, אז עכשיו אין לו ברירה. בנט לא נמצא בעמדה שהוא יכול להפסיד משהו. אני נותן לקואליציה כזאת שמונה-עשר חודש עד שלפיד פורש ממנה, תחת איום מרומז בפיצול הסיעה.
שמשון דער נבעכדיקר 611734
מה כל כך יציב ומגובש באופוזיצית שמאל-חרדים, כשברור שהעבודה תתמוך בכל חקיקה שמשלבת את החרדים בשוק העבודה ומקטינה את התמיכה המנוונת בישיבות ובקצבאות?
שמשון דער נבעכדיקר 611735
אם נתניהו/לפיד רוצים במהלכים בהסכמה, הם יכולים כבר באותה מידה להכניס את החרדים לקואליציה וזהו. ואילו יחימוביץ' התבטאה מהעבר נגד, וודאי שתתנגד כראש האופוזיציה, למהלכים חד-צדדיים שפוגעים או מצטיירים כפוגעים בחרדים. יכול להיות שלחלק מהח"כים האחרים של העבודה יש דעות אחרות, אבל גם אלה יכפיפו את עצמם למשמעת האופוזיציונית אם הם רוצים להגיע לשלטון בקדנציה הזו או בבאה. תחשוב על בניית אופוזיציה לא סתם כאוסף של מתנגדים עם דעות מיעוט, אלא ממש כקואליצית מיעוט אלטרנטיבית, עם קווי יסוד, ישיבות סדירות, ממשלת צללים, והכול. זה נשמע לי מתבקש בקונסטלציה הזו (האתגר הגדול פה הוא דווקא החרדים, שעשויים לפזול לסיכוי עתידי לחזור לקואליציה).

כמובן שאם יחימוביץ' עפה, דברים עשויים לעבוד אחרת.
שמשון דער נבעכדיקר 611737
אז המתכון שלך להחזרת העבודה לשלטון היא תמיכה בטפילות החרדית? שיהיה בהצלחה. גם לשלי זה ממש עבד לאחרונה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים