מה בדבר מי שהוריו אינם בעלי נכסים? 615621
שזה חלק נכבד מן האוכלוסייה? בכלל זה נמנים גם אנשים שלהוריהם דירה בבעלות, אבל אין לזה השלכה משמעותית על עתידם הכלכלי, כי שווי הדירה נמוך או כי המשפחה גדולה ומרובת יורשים.

זו לדעתי אחת ההשלכות הקשות של עליית מחירי הדיור - העמקת הפערים באוכלוסייה. אם נניח יוצא אתיופיה מהפריפריה התאמץ, למד, השקיע והגיע להכנסה שוטפת מעל הממוצע, מצבו עדיין גרוע יותר משל מי שבזכות מזלו העיוור להיוולד למשפחה נכונה, עתיד לרשת דירה נחמדה במרכז.
מה בדבר מי שהוריו אינם בעלי נכסים? 615625
אני מניח שמדובר על עז של האוצר, אבל לפי דיווח בידיעות אחרונות, להוריך יהיה (או יש) נדל"ן - "במסגרת הגזירות הכלכליות החדשות, טיוטת חוק ההסדרים החדשה שתוגש השבוע לממשלה, כוללת הצעה לביטול הפטור מארנונה לבתי הקברות בישראל, כך דיווח הבוקר (ראשון) "ידיעות אחרונות". אם ההצעה תאושר, יצטרכו תושבי ישראל לשלם ארנונה של כמה מאות שקלים על כל חלקה בה קבור בן משפחה או כל חלקה שבבעלות המשפחה."
מה בדבר מי שהוריו אינם בעלי נכסים? 615627
לגמרי עז. מה יעשו למי שצאצאיו לא ישלמו? יוציאו אותו מהקבר?‏1
ולחילופין - כלמיני חצרוני שנמנעים מהבאת ילדים לעולם, למשל. מי ישלם עליהם?

1 במדינה בה סוללים כבישים עוקפים מעכבים הרחבת בתי חולים בגלל שלדים מהתקופה המסוליתית. וכשהעבירו את הקברים מגוש קטיף הקרובים נאלצו לשבת שבעה שוב.
מה בדבר מי שהוריו אינם בעלי נכסים? 615637
יעקלו לו (כלומר לילד) את חשבון הבנק. על מי שאין לו ילדים, ישלמו הילדים של מי שיש.

הרעיון ישים, אבל די מעוות בצורתו המוצעת. להטיל ארנונה על חלקות קבר זה אולי רעיון לא רע (כדי לעודד קבורה בקומות, או אלטרנטיבות אחרות שלא צורכות משאבי קרקע) אבל צריך להוון את הארנונה העתידית ולגלם אותה במחיר חלקת הקבר (וכמובן לא להטיל את המס רטרואקטיבית).
מה בדבר מי שהוריו אינם בעלי נכסים? 615642
מה פירוש מי ישלם? 1880

(תגובה 104047)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים