עוד פרשה בשולי הפרשה 641882
בימים אלה מסתיימת בצל פרשת זדורוב עוד פרשיה של רדיפת פתולוגית שקבעה כעדה מומחית שהחתך בגופה של תאיר ראדה נעשה ע"י סכין משוננת ולא כגרסת התביעה בסכין חלקה. בית המשפט לעבודה אפשר לה להתחיל לעבוד במכון הפתולוגי כנגד לחצי התביעה להשהות את מינוייה. הפרשיה המשנית הזאת כללה גם סיפור של לחצים על מנהל המכון הפתולוגי ויתר הרופאים שלא לתת חוות דעת בעניין, כי דעתם הייתה כדעתה.
בסיפור הזה מגיע לשיא סוג התנהלות נורא. אני חושב שמבחינת הצדק לא רק שזדורוב לא צריך לשבת בכלא. רבים מבין אלה שאחראים לכך שהוא יושב צריכים לבוא במקומו . . .
עוד פרשה בשולי הפרשה 641895
בכתבה שהתפרסמה אתמול בעתונים הארץ ו- ynet (ראיות שמבוססות על התגלות בחלום) רואים שהבעיות של השפיטה במשפט זדורוב אינן מקריות אלא חוזרות על עצמן. הדיון במשפט "ראיות שהן חלום" הוא בפורום זה והתפרסם היום.

הבעיות של שפיטה אליהן אני מתכוון הן: מה עושה בית המשפט כאשר אין לו ראיות חזקות דיין לביצוע עבירה ? במקרה כזה של חוסר ראיות בית המשפט מוצא "שלל" בדלים של ראיות ומשדרג את בדלי הראיות לרמה של ראיות תקפות כביכול.
עוד פרשה בשולי הפרשה 641898
ועוד בעניין משפט זדורוב.

ראש הרכב השופטים במשפט בבית המשפט המחוזי, השופט יצחק כהן, נחשד בפרשיות פליליות.
מעניין האם זה ישפיע על דיון חוזר בעניינו של זדורוב בבית המשפט המחוזי. שהרי - כל עוד לא הסתיימה חקירתו של השופט ויציאתו "נקי" בחקירה הפלילית, הוא מנוע מלכהן כשופט. (קל וחומר שיצחק כהן מנוע משפיטה אם המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגדו).
עוד פרשה בשולי הפרשה 641910
לא יאמן.
את שמות השופטים שישבו במחוזי במשפט זדורוב לא ידעתי ועד לקריאת תגובתך לא קישרתי את השם יצחק כהן למשפט זדורוב. אבל זכרתי את המשפטים הקשים החדים והמוזרים מאד בעיני בפסק הדין כנגד המומחים שהביאה ההגנה, תחילה אלה שהופיעו בהתנדבות במשפט הראשון ואחר כך כנגד המומחים הרציניים, ביניהם אותו מומחה אמריקאי שעל סמך התאוריה ביסס המומחה של המשטרה את עניין תביעת הנעל על מכנסי הנרצחת, וגם הפתולוגית שהיא לפי כל הסימנים מקצוענית רצינית, שכל עמיתיה תומכים בה, שאישרו את חוות הדעת של המומחים המתנדבים, וכשדיברתי על אלה שראויים לשבת בכלא במקום זדורוב התכוונתי בגלל הקטעים האלה בפסק הדין גם לשופטים האלה.
מה שקורה הוא חזרה על פרשת ניסו שחם שעליה דברתי ב תגובה 600363 . יצחק כהן אולי ישב אבל בגלל סיבה אחרת, שאולי היא פחות חמורה מהסיבה הראשונה.
עוד פרשה בשולי הפרשה 641941
טביעת הנעל
עוד פרשה בשולי הפרשה 641945
א. לא בטוח עדיין שהשופט עבר עבירות, כרגע העניין רק בשלב חקירה. סביר למדי שיצא נקי מהחקירה (נקודת המוצא שלי היא שהוא אינו טיפש לכן לא יסתבך בעבירות פליליות).
ב. אם השופט ישפט, סמוך על כך שהקוליגות שלו (השופטים) לא ישפטו אותו בחומרה (חברים לא מחמירים עם חברים).
ג. אין מספיק נתונים אבל התרשמות ראשונית מההשלחויות של השופט בערעור הוא שיצחק כהן איש גאוותן ואיש ''קשה'' מבחינה חברתית). איש עם חולשות חברתיות כאילו צובר אויבים. יום אחד חלק מהאויבים הללו מתלוננים נגדו (גם תלונות לא מבוססות).
ד. ממה שהבנתי , יצחק כהן שאף להתמנות שופט לבית המשפט העליון. כשלון שלו במשפט זדורוב היה מהווה אבן נגף עבורו למינוי לעליון. לכן יתכן שהוא התעקש להרשיע בתיק זדורוב חרף חולשת הראיות נגד זדורוב (הוא גם השחיר עדי הגנה שהטילו ספק בהאשמה נגד זדורוב - מאותן סיבות). מה שאמרתי בסעיף ד' הוא השערות בלבד, יתכן שאני טועה.
עוד פרשה בשולי הפרשה 642159
למען הסדר הטוב, ההרשעה לא הייתה "בגלל החלום" (כמו שאפשר היה להסיק מכותרות בכלי תקשורת שונים), והחלום היה הטריגר שהניע את קורבן העבירה לבדוק מה קרה לה.‏1

1 מסייגת שקראתי את פסק הדין באלכסון בלבד.
לעזאזל האמת. העיקר שלא נצא פראיירים. 644452
לא רק אני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים