אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643151
כרמלה מנשה חשפה היום את סיפורם של קבוצת חיילים שנפלטו ממסלולים של יחידות מובחרות (מטכ"ל וכאלה) לאחר שנה, שנשלחו לביתם והובטח להם שיקראו להם לשוב כשתיפתח אפשרות לשיבוץ מחדש ביחידות מובחרת. החיילים נקראו לחזור ונאמר להם לשוב מיידית אחרת יפספסו את השיבוץ. לאחר שחויילו מחדש, הציבו אותם בחיל השריון כולל טירונות, בניגוד לסיכום עמם.
נאמר להם שמאחר ו12 שריונאים נהרגו בצוק מגן יש צורך בהם ועוד ועוד. התברר ששיקרו להם (כולל לגבי 12 ההרוגים) בכל הדרך ולא אפשרו להם לעזוב ולחכות לגיוס הקרבי.
מעבר לבזבוז של ההכשרה שלהם הגיוס ברמיה בניגוד לכל מה מסופר להם על ערכי היושר של צה"ל יצר משבר אמון רציני בינם לבין הצבא. קצין בכיר אמר לה: "מי ששיקר להם צריך לקבל בעיטה בפנים". זה ציטוט.
כרמלה פנתה לדובר צה"ל והוא הכחיש נמרצות ("שטויות. לא קרה מעולם"). היא בקשה שישוב ויבדוק והוא חזר אליה עם אותה תשובה.
ואז היא אמרה לו שיש לה סרטונים והקלטות. הוא נאלץ לומר שיבדקו, צה"ל לא נוהג לשקר ושיפיקו לקחים. (כרמל: "נמאס לי לשמוע את אותה התגובה שוב ושוב כמו במקרים אחרים").
היא אמרה:" לולא היו לי הקלטות, לא יכולתי לפרסם את הסיפור" כלומר, השקר היה תופס.
כשמתרגלים לשקר בעניינים מלחמתיים, קל לגלוש לשקרים תדמיתיים (בפעם הבאה שדובר צה"ל יגיב, תזכרו את ההכחשה הנמרצת והשקרית שלו).
אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643152
הייתה לך אורגזמה קטנה מזה ש"צה"ל שיקר"?!
שמעת את ההקלטה שיש לה?
במקרה הזה האמינות נראית לי כמו הבעיה הקטנה 643154
לא כל כך הבנתי, מה זאת אומרת "שנשלחו לביתם"? זה נחשב חלק התקופת השירות שלהם? הם קיבלו משכורת צבאית? הם היו יכולים לעבוד? ממתי חיילים יכולים ללכת הביתה כשהשיבוץ שלהם לא מתאים להם?
אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643157
מה זה? אני ממש לא מבין את הסיפור המוזר הזה - מכל כך הרבה היבטים. מדובר בחיילים, נכון? אז מה פתאום שולחים אותם הביתה באמצע השירות? ומה פתאום צריך סיבה מיוחדת כדי להחזיר אותם לבסיס? ומה זאת אומרת ״לא אפשרו להם לעזוב״? הם חיילים! אם פוקדים עליהם ללכת לטירונות אפסנאים הם אמורים ללכת. אלא אם יש פה משהו שאני לא מבין, מי ששיקר להם עשה מעשה טיפשי, הוא בכלל לא צריך לנמק להם למה שיבצו אותם איפה ששיבצו - אלה צרכי הצבא וזהו. שלא לדבר על הלשון הדוחה של ״הקצין הבכיר״. שילך לחלק ״בעיטות בפנים״ לחברים שלו - חצוף שלא יודע את מקומו.

אני רוצה להדגיש שאמנם לחיילים לא מגיע (חוקית, לא מוסרית) שום הסבר, אבל לנו בתור הבעלים של הצבא מגיע גם מגיע לדעת איך הצבא מנצל את כוח האדם שלו. לכן אם דובר צה״ל שיקר יש פה משהו בהחלט מקומם.
אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643284
לא יודע מה היה פה, אבל בזמני, אנשים שנפלטו מקורס טיס ויחידות עלית אחרות, יכלו לבחור היכן להשתבץ, נניח שבחרו יחידה X, אבל מחזור הגיוס הבא של היחידה מתחיל רק בעוד חודשיים? שלחו אותם בינתיים לעזור קצת בעבודות אפסנאות בבקו"ם, ואחרי חודשיים, הם הצטרפו ליחידה המבוקשת. יכול להיות שבינתיים, שכללו את השיטה ובמקום לבזבז חודשים מהשירות של טובי לוחמינו פשוט נותנים להם דחיית שירות בביתם עד שיתחילו האימונים אליהם הם מיועדים.
אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643285
הבנתי. תודה.
אמינותו המפוקפקת של דובר צה''ל 643292
שריון זה לא "גיוס קרבי"?!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים