בתשובה לאריק, 02/03/15 14:43
הפוך גוטה 651499
לא דיברתי על הערבים כלל.למעשה במקרה הספציפי הזה (אותו העבד) זה אפילו ההפך-הוא רצה שנשיא מעצמה זרה (וידידותית אפילו)יכפה על ישראל תנאים מסויימים -בניגוד לכל עקרון דמוקרטי,ליברלי,מוסרי ובריא וסביר.

ואם כבר הזכרת את הפלסטינים-אתה שומע שהמנהרות הם האוייב,הרקטות הם האוייב וכו'-מנהרה והרקטות לא פוגעות באף אחד-המחבלים פוגעים.הגישה האוטיסטית משהו בבחינת המציאות הביאה למלחמה הארוכה ביותר בתולדות המדינה של מעצמה אזורית מול כנופית גנבי רכבים ברברים.

זאת מחלה שעבדי השמאל ונהנתני הכסף האירופי החדירו לנו והחברה צריכה לטפל בזה,זה מסוכן,מתים מזה.
הפוך גוטה 651509
מלחמת לבנון היתה יותר ארוכה, באיזה סדר גודל או שניים.
הפוך גוטה 651511
והייתה גם מלחמת העצמאות.
הפוך גוטה 651512
אני לא קורא לחמישה צבאות סדירים של מדינות - גונבי רכב ברבריים, ולכן מלחמת העצמאות איננה רלבנטית.
אם אני מבין את הטרמינולוגיה של איש קש, הוא מתכוון לארגוני טרור כמו החמאס בצוק איתן. מלחמת לבנון היתה מול ארגון הטרור הפלסטיני שגר בדרום לבנון, ואחריו ארגונים נוספים, ולכן בזאת היא דומה יותר למאפיינים שפורטו כאן.
הפוך גוטה 651520
הפוך גוטה. היא הייתה מלחמה של חמישה צבאות סדירים נגד כמה כנופיות שהצליחו להקים מדינה.
הפוך גוטה 651522
טושה!
הפוך גוטה 651603
לא כנופיות בכלל. השלטון הבריטי התייחס למיליציות היהודיות החמושות כאל צבא מאורגן, מאומן וממושמע, בפיקודם של מומחים צבאיים ששירתו בצבאות שונים וחלק מאותן "כנופיות" אומן באופן ישיר על ידי הצבא הבריטי, לפי המבנה ה"כנופייתי" שלהן. כמו יחידות ופלוגות בהגנה שאומנו על ידי הבריטים בתחומים שונים.

ליהודים בארץ היה צבא די מסודר בזמן מלחמת העצמאות, גם אם הוא נפל במספרו, בציודו ובממונו מהצבאות העוד יותר סדירים‏1 שהסתערו עליו.

_____________

1 וזה בא לומר: צבא רשמי של מדינה קיימת.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים