בתשובה לאייל מאנגליה, 20/11/15 11:53
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668002
סין חוגגת 65 שנות כיבוש על טיבט, כולל מניעת זכויות אדם ואזרח מילידי טיבט, (שדרך אגב הם באמת ילידים ולא פולש אימפריאליסטי כמו הערבים ביו"ש) והקמת התנחלויות סיניות בטיבט. אף אחד באירופה לא קורא לחרם על סין.
הערבים חוגגים 1300 שנות כיבוש על מצרים, עיראק, סוריה, לבנון, לוב, תוניסיה, ומרוקו, כולל מניעת זויות אדם ואזרח מילידי המדינות הללו (קופטים, אשורים, יזידים, צורים, ברברים וכו') והקמת התנחלויות ערביות בהן. אף אחד באירופה לא קורא לחרם על הערבים.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668004
סין היא לא מדינה דמוקרטית מפותחת שחברה ב-OECD. סין מונעת זכויות אדם ואזרח מכל תושביה (ילדי טיבט וילידי שנחאי). ובכל זאת, כמובן שיש מי שקורא לחרם על סין. בביקור האחרון של נשיא סין בבריטניה היו הפגנות של פעילי זכויות אדם בכל מקום אליו הוא הלך. כן, גם את מצרים יש מי שקורא להחרים.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668007
טורקיה היא דמוקרטיה, החברה בOECD. טורקיה כבשה את צפון קפריסין לפני 41 שנים, היוונים שחיו שם ברחו דרומה, ובמקומם טורקיה שלחה לאי עשרות אלפי מתנחלים טורקים שהתיישבו שם וחיים שם באושר עד עצם היום הזה.
לא שמעתי שמישהו מחרים את טורקיה בגלל זה, לא שמעתי שמישהו מסמן את מוצרי צפון קפריסין בתוויות "התנחלות טורקית בצפון קפריסין", ולא שמעתי שטורקים החיים בארצות אירופה צריכים להוכיח לבני שיחם שהם טורקים טובים, המגנים את מעשי טורקיה, ולא טורקים רעים התומכים בהתנחלויות הקפריסאיות. בעצם, בכלל לא שמעתי מישהו מזכיר את טורקיה לטוב או לרע, בשום פורום אינטרנטי או פגישות פנים אל פנים. איזה כיף להיות טורקי.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668013
לא שמעתי נהפך לתחליף של לא קיים?

המצב בצפון קפריסין שונה מהותית מהמצב בשטחים. ה"מתנחלים" הטורקים בצפון קפריסין אינם אזרחי טורקיה אלא אזרחיה של "צפון קפריסין", הם לא מצביעים בבחירות בטורקיה, חלק מהיוונים שמתגוררים שם הם אזרחים שווי זכויות של צפון קפריסין, ואחרים הם אזרחים של דרום קפריסין. לשם השוואה, המצב בצפון קפריסין נחשב "חופשי" בעוד שהמצב בגדה המערבית נחשב "לא חופשי". ובכל זאת, צפון קפריסין נמצאת תחת אמברגו של האיחוד האירופי, המתנחלים הטורקים לא יכולים להשתתף באולימפיאדה, וקבוצת הכדורגל שלהם יכולה לשחק רק נגד מדינות כמו טורקיה, ערב הסעודית, לוב ומלזיה.

כיהודי שמכיר די הרבה טורקים, אני יכול להבטיח לך שהם סובלים מהרבה יותר דעות קדומות מיהודים. הרי הזכרתי אותם במפורש בתחילת הדיון. לא כיף להיות טורקי, על אחת כמה וכמה מתנחל טורקי.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668016
רובם הם קפריסאים במקור, אבל הגיעו לשם גם כמה עשרות אלפי(?) טורקים מהיבשת בעידוד הממשלה.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668005
פולש אימפריאליסטי שווה יותר או פחות מפולש לא אימפריאליסטי?

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים