בתשובה לBababooey, 21/11/15 8:59
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668061
לא ברור לי מאיפה הטענה שזכויות נשים, הומואים וכו' גוברות על זכויות לאומיות. אם יש קבוצה גדולה שלא מקבלת זכויות אזרח (כמו בשטחים), אין בכלל מה לדבר על זכויות מיעוטים. או ליתר דיוק: ברור שיש על מה לדבר, אבל זה "פחות חשוב".

לעניין זכות השיבה: אם אתה חושב שלפלסטינאים מגיעה מדינה, זה יכול להיות במדינה משלהם ("שתי מדינות") או כחלק מהמדינה הקיימת ("מדינה דו לאומית"), אבל בכל מקרה זה לא שולל את זכות השיבה לתוך אותה המדינה. האם מדינת ישראל הרשמית תומכת בשתי מדינות או במדינה דו לאומית?
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668062
עד כמה שידוע לי, מדינת ישראל חתומה על הסכמי אוסלו שם נכתב בהקדמה שהצדדים, "שואפים לפעול ככל יכולתם לחיות בדו-קיום... יעדו של המשא-ומתן...להקים רשות פלסטינית לממשל עצמי בשלב הביניים , אשר תוביל להסדר קבע, המבוסס על החלטות מועצת הביטחון
242 ו - 338."

יוצא מכך שמדינת ישראל הרשמית מחויבת לפיתרון שתי מדינות. המחויבות הזו להבנתי נמשכת עוד מהסכם השלום עם מצרים שחתם בגין ושם דובר על אוטונומיה פלסטינית, קרי אי-סיפוח והליכה במסלול של שתי ישויות מדיניות.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668080
ב-‏242 ו-‏338 לא נאמר דבר על שתי מדינות. מצב שבו ירדן שולטת בגדה ומצרים ברצועה (כמו לפני ששת הימים) תואם את ההחלטות האלה, ואפשר לחשוב על כל מיני קונפיגורציות מדיניות אחרות שאינן כוללות מדינה פלשתינית ובכל זאת עומדות בקנה אחד עם ההחלטות האלה. גם האוטונומיה שבגין חתם עליה בלי ספק לא נועדה בעיניו להקנות רבונות לפלשתינים על יו"ש.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668095
תהא הפרשנות אשר תהא,די ברור שעל בסיס הסכם השלום עם מצרים ואוסלו וגם 242 (על נסיגתו משטחים או מהשטחים) התשובה לשאלתו של צפריר היא שמדינת ישראל הרשמית חתומה על הסדר ברוח שתי ישויות מדינות ולא על מדינה אחת.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668101
כבר היום יש לך ''שתי מדינות'' בפועל - חמאסטן היא מדינה דה פאקטו.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668108
תרל''א
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668064
לא יודע, חשבתי שזכויות אדם [וכל מה שמסביב] הן הערך העליון בפירמידת הערכים של השמאל, אבל יכול להיות שאני טועה.
אם מחר [או אתמול] הכורדים ידרשו מדינה לאומיתֿ, ויכריזו שבמדינה העתידית שלהם יוצאו להורג מיעוטים והמואים, היא לא תהיה דמוקרטית, נשים יהיו אזרחיות סוג ז ועוד, האם השמאל האירופאי יטען שיש לאפשר לכורדים להקים מדינה כזו כי הזכויות הלאומיות שלהן הן-הן הערך המקודש ביותר?
אם תטען שלכורדים יש זכויות אזרח במדינות בהן הם מתגוררים, בניגוד לפלסטינאים - אם כך מבחינת השמאל האירופאי, סיפוח מלא של כל השטחים ונתינת זכויות אזרח לפלסטינאים היא אופציה מקובלת?

מפאת קוצר זמן אני מעדיף לא להכנס לשאלה במה מדינת ישראל תומכת, אלא להתמקד בשאלה מה השמאל האירופאי חושב.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים