בתשובה לאריק, 15/12/15 20:31
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669813
לי לא היתה שום בעיה עם 15% בריטים בקרבנו, ולך?
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669827
אנחנו לא מדברים על בליימי שותי תה וסקונס אלא על וולשים שיכורים שמתפרעים אצלי בכפר והופכים דוכנים. כן, היתה לי בעיה. בעיקר אם אסור לי לנסוע בכבישים שבנו להם, ואם יורים בי כשאני עושה הפגנות נגד הספר הלבן.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669830
טוב, אני רואה שאתה לוקח את האנלוגיה די רחוק. לא נראה לי שנצא מזה, הרי התשובה שלי יכולה להיות ''אבל אם כבר, המצב דומה לזה שהבריטים השתלטו על מחוז הגליל, אבל יושבי ירושלים, תל אביב וחיפה חיים בעצמאות מלאה בעריהם שלהם, ותושבי הגליל יכולים לעבור לירושלים בכל עת שיחפצו ולחיות חיים יהודיים וישראליים טובים ונעימים באין מפריע''.

בקיצור, אפילו בשנים תחת השלטון הבריטי, היהודים תושבי הארץ הפנו מאמצים גדולים ליצירת מוסדות ממשל, תרבות, אוניברסיטאות, ערים, כלכלה ושאר ירקות, והפנו אמנם חלק מהמאמץ להתנגדות לשלטון הזר. הם לא נשארו במחנות פליטים וייללו כמה הם מסכנים וכמה קשה להם וכמה הבעייה היחידה שמונעת מהם לחיות בכבוד זה הכיבוש הבריטי. גם לאנלוגיות יש בסוף נקודת כשל.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669914
נרטיב המסכנות והפליטות אכן השתלט באופן בו המנהיגים הפלסטינים לא חשים צורך להקצות משאבים ומאמץ לרווחת התושבים. קצת דומה להשתלטות נרטיב הביטחון (ורווחת הטייקונים) על תודעתם של מנהיגנו שאינם חשים צורך ליצור שינוי ממשי ברווחת האזרח פרט לפרמטרים בולטים (כנושא התחבורה).

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים