בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 01/11/17 12:28
מה יעשו אז? 695477
אפילו לא פעם אחת, אבל זה בגלל שאני לא עוקב אחרי חדשות הספורט.

אבל אני מבין את הנקודה שלך. בתור מי שכנראה כן עוקב, אתה משוכנע שההסתברות (פר תחרות) ל"שווה לשיא עולם" לא גדלה מאז נקבעה רזולוציית הזמנים הנוכחית? מישהו בטח בדק את זה כבר. על פני טווח ארוך מאד (טל דיבר על שלוש אולימפיאדות רצופות שבהן לא נשבר אף שיא, ואנחנו ממש לא שם), אין לי ספק שעידון הרזולוציה יגביר את קצב שבירת השיאים.
מה יעשו אז? 695481
התכוונת, מן הסתם, להגיד שההסתברות להשוואת השיא *יורדת* עם העלאת הרזולוציה, ואתה צודק, אלא שהאפקט הזה קטנטן יחסית לגודל הבעיה שאנחנו מנסים לפתור. אולי בשחיות הקצרות מאד ל-‏50 מ' יגיע היום בו התיקון הזה יוכל להועיל במשהו (ההפרשים בין השוחים במקצה הגמר מתבטאים במאיות שניה, ובינתיים לא הגיע איזה בולט שמרחיק את שבירת השיא הבאה בכמה עשורים), אבל זה פחות או יותר הכל. ויש גם צד השלילי של ההצעה הזאת: נאבד חצי מהארועים בהם מושג "שווה שיא עולם" שבצוק העתים גם הוא משהו.

בוא נשאל את טל כמה "שווה שיא עולם" היו בשלוש האולימפיאדות האחרונות. אני לא זוכר, אבל יתכן שהיה משהו בשחיה. אלא ששם ממילא עדיין נשברים שיאים.
מה יעשו אז? 695483
ביהדות יש מושג עמום של שמיטת חובות פעם ביובל. האם אפשר לחשוב על שיא יובל כתחליף חלקי לשיא עולם?

אבל אם מתחילים מחדש עכשיו, לספורטאים של השנים הקרובות יהיה קל הרבה יותר להשיג תוצאות של שיא יובל. לכן צריך להחליף את זה אולי במושג של: התוצאה הטובה ביותר בעשר / מאה השנים הקודמות (שנספרות תמיד אחורה מהנקודה הנוכחית).
מה יעשו אז? 695484
זה כמובן אפשרי, ואני לא רואה מה רע בזה ש"לספורטאים של השנים הקרובות יהיה קל הרבה יותר להשיג תוצאות של שיא יובל"? השיאים שיושגו מהר גם יישברו מהר.
מה יעשו אז? 695487
אבל דווקא למוכשרים שיצליחו להשיג תוצאות טובות בשנים האחרונות יהיה משך חיים קצר לשיא היובל.
מה יעשו אז? 695495
אני דווקא לא חושב שהתבלבלתי: סברתי שכשהרזולוציה קבועה ("מאז שנקבעה רזולוציית הזמנים הנוכחית"), ככל שהשנים חולפות, ההסתברות ל"שווה לשיא עולם" עולה (כי ספורטאי העילית מתכנסים לאותו אינטרוול רחב יחסית שהרזולוציה מקצה), ולכן שאלתי אותך, בתור בן פלוגתא לרגע, האם אתה משוכנע שהדבר לא קורה. אבל לא משנה, בעצם די שכנעת אותי שהאפקט הזה הוא כנראה קטן עד זניח.
מה יעשו אז? 695497
אהה, לא הבנתי אותך נכון: חשבתי שהתכוונת להגיד (בטעות) שהיא גדלה בגלל שהעלו את הרזולוציה מעשיריות שניה למאיות. לומשנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים