בתשובה לשי כהן, 21/07/00 13:50
שנייה, אני צריכה קצת מים 7162
לאוזני שניצלו.
אני ממש לא מבינה את מהות ההתעקשות להחזיק בראיית העולם הפרנואידית הזו.

הקורבניות הזו שמחזיקים בה כל מאמצי השואה כנס הדגל לברוטליות שלנו, דוחה אותי. אתה לא החלש עכשיו. ממש לא. לישראלים יש את ישראל - מדינה מבוססת וחזקה, עם צבא וטילים ונשק גרעיני. ממש לא חלשים. אבל עדיין מנפנפים במסכנות של השואה כתרוץ הכי נלוז ששמעתי להתיחסות פושעת לבני אדם.
אז תסלח לי, הנפנוף הזה לא קונה אותי. מדינת ישראל אינה שה תמים, ובודאי אינה חלושה ואומללה.
הפלשתינאים ביחסי הכחות הללו, הם הם החלשים. הם סופגים התיחסות מביישת מצידנו, והדוגמא הכי טובה לכך היא נושא המים. זה פשוט דוחה, ואני מציעה לך לפנות לדחות של "בצלם" כדי להבין עד כמה. מאז אוסלו עברו שש שנים. שש שנים משחקים איתם במשחקי כן ולא. כאילו הם המריונטה שלנו. אני לא חושבת שהם תמימים, אבל אני בהחלט מבינה את המאבק שלהם, ואת הצורך במניפולציות קטנויות שכן, זה המשחק שהישראלים משחקים איתם.

כמה נוח לעשות ממני ילדה תמימה, נכון? שכן, זה מבטל את הצורך לעמוד מול הדברים שלי ולהתייחס אלהים כאל מחשבה בוגרת שעלולה להיות נבונה.
אני בזה לגישה שלך, אבל לפחות אני אומרת את זה בגלוי. להבדיל מהמניפולציה הנחותה שאתה עושה לדבריי - דברים מתקתקים של ילדה שאין טעם להתייחס אליה.

אם אתה רוצה לשחק משחקי מלחמה, תעשה את זה בחצר ביתך עם חברים שלך. כן, אני מבינה שיש צורך לפרוק את כל מה שהטסטוסטרון מחולל בך. להבדיל ממך, רוב העם רוצה לחיות את חייו בשקט, ולא בתוך מכונת מלחמה. ולכל דבר יש מחיר ששקול אליו. במקום לשלוח נערים לתופת (שלנו ושל הפלשתינים - אין הבדל בין דם לדם כשזה נוגע לחיי אדם) אפשר לשלוח אותם לאוניברסיטה. זה נראה לי הולם יותר. המחיר של זה, שנראה לי הגיוני ובריא, הוא מדינה פלשטינית ויחסי שלום וכלכלה בריאים איתה.

בגלל אנשים תאווי דם כמוך, כולנו משלמים את מחיר העיכוב של התהליך.
שנייה, אני צריכה קצת מים 7218
זה באמת יפה שאת מבינה את הפלסטינים, אומללותם, חולשתם, מושפלותם, ומצד שני את רשעות הכיבוש הציוני האכזר.
ושלא תביני אותי לא נכון- אני מעריך את העמדה המוסרית שאת יוצאת מימנה.
אבל בבקשה מימך, אל תאכלי כל דבר שמגישים לך. קצת מבט רחב יותר, עמוק יותר.

ואם זכויות האדם חשובות לך אני מניח שאת מתנגדת להסכמי אוסלו ולכל תהליך הקמת המדינה הפלסטינית. כי אם תדברי עם פלסטינים שאינם בעשירון העליון תגלי שהכיבוש והעריצות של אבו עמאר (סבא יאסר החביב) גרועים מהכיבוש הישראלי. הם מרויחים כ- 1,000 ש' בחודש, משלמים יותר מיסים, מפחדים מהמשטרה הפלסטינית יותר מהצבא ורואים בעראפת ובאנשיו כובש זר. הפערים בין המעמד העליון לתחתון רק גדלים והולכים...
חוץ מזה, כמעט כל הפלסטינים ביו"ש בשליטת הרש"פ. אז מה רוצים מאיתנו עכשיו, שנתערב בענייניו הפנימיים של הראיס?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים