בתשובה לערן, 04/07/02 8:47
בריזה באמת 75969
לערן

פתחתי ונתקלתי בתגובתך.
אתה צודק. ספרות קלה ותו לא.
אוסף של שונד נהפך ל"עלייה לרגל" תרבותית, כאשר במות שהתיחסתי אליהן כמעמיקות נותנות יד לשטף. אני מתכוונת לפורום האייל שסיבון הידיים הכל-כך בולט שם נהפך הדדי.
הצרה היא וזה מה שקצת מכעיסני שאלי מתייחס לתת הרמה הזו ברצינות תהומית.
הוא הופך עצמו הן למבקר ספרותי, והן לתחקירן. אבל הטיפול נראה שטחי וההרגשה שלי היא שהתחקיר נעשה רק בהצצה לספרים הישנים ואולי שיחות טלפוניות. הזכרת השמות של הספרים וציטוטים מעוררים אצל האנשים אי אלו זכרונות רדומים וזה אולי נחמד, אך על כך כל הנושא מבוסס.
רק לציין את התרשמותי, העורך של המאמרים והספרים משקיע הרבה והם נראים לא רע יחסית לתגובות ולתגובות נגד ולתגובות נגד נגד שמשרבט אלי בפורומים כדי להאדיר שמו.
מה דעתך על ה"בדיחה" של אלי ביחס לקופים? אם לא הייתי בהריון, הייתי צוחקת. רק תחשוב לעומק ותראה כמה זה נכון - הפוסל, במומו הוא פוסל.
כל המאמרים הינם באמת בריזה קלה שמרחפת ומעלעלת בדפים ישנים ולא רוח סערה שמדהימה ואשר משאירה חותם עמוק ומעוררת מחשבות.
אני את שלי סיימתי ולא אחזור לדוש בנושא זה מאחר וכליתי ברוחות המלחמה שלי יותר זמן מכפי שחשבתי.

תמי
ועדיין... 75976
אינך מביאה שום ביסוס לטענתך שהספר שלי מלא שגיאות וטעויות.
אם ספרות קלה שווה או לא שווה מחקר רציני זה כבר עניין סובייקטיבי. אבל הטענה שלך שהמחקר מלא בשגיאות היא כבר עניין שאפשר לבחון אותו בקלות באופן אובייקטיבי.
משום כך אם רצונך שהטענות שלך ילקחו ברצינות אין לך ברירה:
עלייך להביא דוגמאות ספציפיות של טעויות בספר.
אחרת כל הטענות הגורפות שלך הן חסרות כל ערך.
כדאי לענות לעניין 76031
אני לא בדקתי את כל התגובות כאן, אבל ממה שראיתי במה שתמי כתבה בתגובה שענית לה כאן, היא לא אומרת שיש שגיאות בספר שלך. היא אומרת שאין בו עומק, שאספת אינפורמציה על ספרות קלה וזה יכול להביא לאנשים זכרונות נוסטלגיים אבל לא לגרום לחשיבה עמוקה. אתה לא ענית לה לעניין.
בבקשה: 76035
"ציטוטים כאלו וסנסציציוניזם ובעיקר אי-דיוקים הופכים את המחבר לתחקירן מדרגה המתאימה לסוגי הספרות המוזכרת…."
מאוחר יותר היא הודיעה שאין בכוונתה לקרוא את הספר בעיון כדי לחפש את אי הדיוקים עליהם היא מדברת. במלים אחרות, היא מבססת את טענתה על תפיסה על-חושית.
בבקשה: 76038
אבל בתגובה שעליה דיברתי היא לא מתייחסת לאי-דיוקים. מה בנוגע לזה שהספר מסוגל לגרום נוסטלגיה אבל לא מחשבה עמוקה? למה אתה בורח מהשאלה הזאת?
הצילו 76044
אני לא אלי, אני לא תמי, אני לא מכיר את שניהם ולא מתעניין במיוחד ביחסים ביניהם. למה אני צריך לברוח ממשהו, או ממישהו, אלא אם כן הוא מצויד ברובה צייד?

אין לי מושג אם הספר מסוגל או לא מסוגל לגרום מחשבה עמוקה, כי אני, בניגוד לתמי, מתקשה בקביעת עמדה על ספרים שלא קראתי. לעומת זאת, את המאמר של אלי כן קראתי, והוא גרם לי הנאה. קשה לי לראות מה רע בזה.

וכשאתה מתייחס רק ל"תגובה שעליה דיברת" שהיא חלק מתוך דיאלוג שאותו לא קראת, ברור שיהיו שם דברים שלא תבין מתוך אי הכרת ההקשר. עוד רגע בטח תגיד לי שה"טכסט עומד בפני עצמו" ואני אהפוך להיות "האייל המשוגע".
אין לי מה כבר מושג מה הכותבת 76054
הזאת באמת רוצה . בכל אופן אם במושג ''מחושבה עמוקה '' היא מתכוונת לניתוח תרבותי וסוציולוגי של התופעות הנ''ל זה משתנה מפרק לפרק. יש פרקים שבהם אני נותן ניתוח למשל בפרקים הכלליים על המערבונים הבלשים ,המרגלים והסטלגים ויש פרקים שבהם אני מסתפק בסקירה ספרותית הכל לפי מין העניין.
בריזה באמת? 75986
תמי שלום,

שוב נתקלתי בתגובתך ואני מוכרח לציין שאהדתי עברה לאלי.

אינני מבין מה פשר מסע הצלב הדון-קישוטי הזה. כפי שציין ערן, קחי את זה בפרופורציה המתאימה.

בכלל, כפי שקראת במקום אחר, אינני מבין איך פתאום ולמה ומדוע דשים בכל הפורומים בספר של אלי אשד ובספרות שמתוארת בספרו. זה מה שמרגיז אותך?

אמנם גם לא ברורות לי התשבחות בדף הבקורת של FINDABOOK, כאשר שם - במקום אחר - רצים ספורים על איש הקאראטה. כבר ציינתי שהעניין נראה לי מפוברק וכמשהו שמיועד להגדיל מכירות הספר.

אבל, בניגוד לך, מה בעצם איכפת לי? אפילו אם נדמה לי שקראתי דברים שונים. במשך השנים כבר ראיתי הרבה "רשומונים" ואני בטוח שגם את עוד תתקלי בכאלו.

נראה לי עכשיו, לאחר מחשבה שנייה, תמי, שאינך אלא תחקירנית/מידענית מתוסכלת (ואולי בעצם ממין זכר) אשר אלי אשד הוא כצנינים בעינייך. אפילו אם יש אי אלו אי-התאמות בספרו זה אינו מצדיק את ההתקפה שלוחת הרסן הן כאן והן של תומכייך ושלך עצמך בפורומים אחרים.

אני בטוח שאלי מוכן לשמוע ולקרוא היכן טעה ויתקן זאת בעתיד (כפי שציין בעצמו).

אז כאשר תחלוף תקופת המתח המחזורית (אם את באמת בהריון, אז אולי אלו הסיפטומים של נרבוזה קדם לידתית). אני מציע שתעשי אמבטיה צוננת, תמרחי ג'ל על שערך הסמור ותרגעי עם דני-דין במיטה.

שי.
בריזה באמת? 75989
נראה שהדיון הזה הוא המשך של דיון במקום אחר. אתם רוצים לספר לנו (ואולי גם לתת קישור) איפה התחלתם אותו כדי שנוכל להבין יותר טוב את טיעוני הצדדים?
פורומים אחרים 76000
אין לי את כל ההסטוריה עקובת הקרבות, אבל נתקלתי לאחרונה בהתנצחות ב:

וגם :

פטריק קים ושות´ - חזי; דיון על ספרים ישנים ברדיו - אלי; בקורת על הספר של אלי.

וגם מאמר בגלובס.

היו עוד כמה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים