זה רעיון 100537
עכשיו רק צריך איזה שבב שישלח דוחות תנועה אוטומאטיים למי שהמכונית שלו עברה את ה 100 קמ"ש.
זה רעיון 100538
יש חוק כזה, באיזה כביש אגרה בארה"ב, שמסתמך על משפט מהחשבון הדיפרנציאלי (משפט לגרנז'?)
זה רעיון 100560
בניגוד למקרה עם התלמידים, אני דווקא חושב שמכוניות עם אמצעי אכיפה אלקטרוניים הם רעיון טוב.

כדי למנוע אפקט "אח גדול" המאפשר לממשלה לעקוב אחר מיקומו של כל רכב בכל רגע, ניתו להסתפק ברכב השולח הודעה בכל פעם שהוא עובר את המהירות המותרת, או לא שומר מספיק מרחק, וכו'.

(תזכורת לתפיסת העולם שלי בנוגע לרכבים: מי שקיבל רשיון, קיבל סמכות מהממשלה לסכן את חייהם של אחרים. אין להקל ראש בסמכות זו, וחשוב לשלול אותה בתקיפות ממי שמוכיח שאינו ראוי להבעת אמון זו).
זה רעיון 100590
בינתיים יש טכנולוגיה כזו בשוק, אבל עושים בה שימוש לצרכים פרטיים - איתור כלי רכב גנובים.
זה רעיון 100777
השאלה החשובה היא כמובן באיזו מהירות יש בעיה?
או יותר נכון האם חוק המהירות הוא כלל חוק צודק או שמטרתו העיקרית היא לא להגן על האזרח אלא להיות מסחטת כסף לטובת המדינה.

בגרמניה ניתן לנסוע במהירויות גבוהות ואין אם זה בעיה. עכשיו יתכן ושם הכבישים טובים יותר, יתכן והנהגים טובים יותר, אבל יתכן שהם פשוט לא רוצים לעשות מהנושא הזה כסף.

בישראל כמות הכסף שנילקח מהנהגים בצורת מיסים ישירים ועקיפים לנושא הנהיגה הוא עצום, מתוך הכסף הזה אחוז קטן מאוד מגיע בחזרה על מנת לתת את הצורך של הנהג (כבישים תקינים ורחבים, תאורה הולמת, לימוד נהיגה נכונה, שמירה על חוקיים שקשה לשמור כמו מעבר בפס לבן או עקיפה מסוכנת)
לאומת זאת המדינה בעצמה אומרת כי יש הבדל בין מי שעוקף את המהירות בגובה כזה או אחר? אם כך האם יש סיכון בנהיגה במאה קמ"ש אז למה ב110 יש סיכון גדול יותר? האם יש מחקרים שמאשרים את הנושא? (חיפשתי קצת לא מצאתי מחקרים הוגנים שעוסקים בנושא וטוענים שהבעיה במהירות) כן ניתן למצוא את הסטטיסטיקות ולראות כי אחוז התאונות הניגרמות בגלל נהיגה מהירה הוא אחוז מישני ביחד לבעיות אחרות.

מה שמזכיר לי את הסיפור על האיש מחלם שחיפש את המתבע שעות תחת פנס ולא במקום שבו אבד המתבע כיוון שאיפה שהיה פנס היה אור.

ונקודה חשובה יש אמצעים כאילו למשאיות בצבא, מאין גלגל שעליו נירשמות כל הזמן המהירות שאליה הגיע המשאית וכאשר משטרה צבאית עוצרת נהג הוא חייב להראות את הגלגל ואז ניתן לראות אם הוא נסע מעל המותר או שלא נסע כך.
זה רעיון 100716
אני מניח שמדובר על משפט ערך הביניים לנגזרות: אם עברת דרך של 200 ק"מ בשעתיים, חזקה עליך שהמהירות הרגעית הגיעה ל- 100 קמ"ש לפחות בחלק מהדרך.

יש פרטים בקשר לכביש ההוא?
היאח! 100792
זה רעיון 101024
זה בערך "טיעון המדף" ששמור אצלי למקרה שאתפס במהירות מופרזת(1).
המרחק אצלי מהבית לעבודה הוא כ60 ק"מ, ובדרך כלל לוקח לי שעה לעשות את הדרך בכל כוון, למרות שיש קטעים שאני נוסע בהם במה שאפרים קישון הגדיר פעם "מהירות על רפורטית".
התרוץ השמור לי לשמוש אם וכאשר יבשר לי שוטר חמוש ממל"ז כי נסעתי 120 קילומטר לשעה, הוא משהו בנוסח: "מה פתאום, אני נוסע כמעט שעה ועברתי בקושי 50 ק"מ.

____
(1) למרות (ואולי בגלל) שאלע"ד, מומלץ לא לנסות את זה בבית
זה רעיון 101158
מכיוון שמדובר בעניין רציני, אני לא רוצה להיות זה שיכשיל אותך. מדובר במשפט ערך הביניים, ולא כפי שכתבתי. ההנחות הן שהדרך (כפונקציה של הזמן) רציפה בכל משך הנסיעה (כולל בתחילת הנסיעה ובסופה), וגזירה (לא כולל בקצוות).
אם השוטר יבקש הוכחה, שלח אותו אלי.
101161
מי אמר שהמרחב-זמן רציף כשלעצמו? שיפור קטן בטכנולוגיה ועוד תראו מכוניות ש"קופצות" להן קפיצות קוואנטיות מת"א לבאר-שבע ב-‏0 שניות.
דוקא אליך, מכל האנשים? 101172
אתה לא שמעת על קפיצת הדרך שמישהו הזכיר כאן רק אתמול?
למה לא קראו לי? 101472
פול אטריידס היה פה אתמול?!
לא 101668
מו-אדיב כנראה עדיין יושב לו על איזו ערימת SPICE ומחקה למשהו, אני לא יודע מה (וגם לא נדע משום שהספר השביעי והאחרון מעולם לא נכתב ופ.הרברט כבר לא איתנו).
למה לא קראו לי? 101680
לא, אבל צ'ארס וואלאס מוריי קפץ לביקור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים