בושה להגיב ??!!! 10133
עלי להודות שהפתעתי הגדולה ביותר באה לא מהמאמר עצמו אלא מהתגובות הראשונות לו. האמנם יש צורך להגיב 'רק כדי להראות שיש מגיבים'? וגם אז בעילום שם?
נראה לי שהמנסים כך לתמוך יוצרים רק פגיעה, עד שקראתי תגובתם לא חשבתי כלל שיש צורך להצטדק או להתבייש על כתיבת תגובה למאמר ב'האייל' ובכלל לא רלוונטי מה הנושא. עוד יותר לא רלוונטי להתחיל בהסבר על נטייתי המינית, אלא אם כן התגובה נועדה לממש את המוסבר במאמר כאן, עכשיו ובאופן וירטואלי.
מה שכן תכננתי לכתוב הוא דווקא ביחס להערה קטנה ולכאורה שולית במאמר, על אומנים שאינם רוצים להחצין נטייתם המינית 'מכיון שהם פונים גם לקהל הטרוסקואלי'.
סליחה, האם הזמר/זמרת שרים טוב יותר בגלל התנסותם במיטה? לא ידעתי שעלי לבדוק בציציותיו (תרתי משמע?) של אמן רק כדי להחליט אם אמנותו חביבה עלי.
אך מכיון שאיני משלה את עצמי ביחס לריאליסטיות של חשש מסוג זה, אולי עדיף היה לכתוב שהם נמנעים מחשיפה 'בגלל שהם פונים גם לקהל רדוף דעות קדומות, חטטן, ומתנשא' ולכן חשיפה עצמית אולי תוביל לפגיעה כלכלית.
דרך אגב, גם זה לגיטימי. אם ברצונם בפרטיות, זכותם. ואם ברצונם ברווח כלכלי והם מוכנים 'לשחק אותה סטרייטים', גם זכותם (רק אולי פחות מעורר כבוד).
בושה להגיב ??!!! 10136
לא בהכרח "קהל רדוף דעות קדומות, חטטן, ומתנשא". כוכבים מתפקדים כמושאים להערצה, מודלים לחיקוי. הרבה יותר קל לקהל סטרייטי להזדהות עם אמן סטרייט מאשר עם אמן הומוסקסואל, במיוחד בגילאים המועדים להערצה עיוורת (12-16, אולי). זהו שיקול כלכלי לכל דבר, לאנשים שמקור ההכנסה שלהם הוא חייהם הפרטיים לא פחות מהאמנות שהם עוסקים בה.
משהו על ההגיון הכלכלי 10137
כנגד השיקול הכלכלי שאתה מציג כאן יכול לבוא טיעון אחר, שיגיד שהומואים ולסביות (ותפסיקו כבר עם הפוליטיקלי קורקטנס של "הומוסקסואלים" זה נשמע סטרילי להחריד - הומואים) מהווים על פי כל המחקרים כעשרה אחוזים מן האוכלוסיה. זה כח קניה אדיר. אתה כמובן יכול לבוא ולטעון שלא כולם בעלי טעם זהה (למשל במוזיקה), אבל אני אזכיר לך שאנשים מאוד אוהבים סולידריות. אם יש אמן שיוכלו להזדהות איתו, ולהרגיש שברכישת האמנות שלו הם מחזקים את מה שנקרא בעגה "הקהילה", שהם משתייכים אליה - הם לא יהססו. יותר מכך, בתורת השיווק יש מונח שנקרא:
DINK - Double Income No kids
מונח שמתייחס רובו ככולו לזוגות חד-מיניים. התיאוריה גורסת שכאשר ישנה משכורת כפולה שאין צורך להוציא על קיום חיי משפחה (והכוונה להוצאות על ילדים), אזי חלק גדול יותר של המשכורת יזרום לתרבות הפנאי -והרי לך סיבה טובה להמריץ את האמן לצאת מהארון.
משהו על ההגיון הכלכלי 10140
המונח DINK הוא, בפשטות, מה שהוא אומר.
אני מניח שרוב הדינקים הם, בכל זאת, זוגות סטרייטיים.
משהו על ההגיון הכלכלי 10275
אולי מספיק כבר עם המספר הזה? לא אחד לעשר ולא בטיח. אחד מעשר, במחקר אחד שזכה להרבה יותר מדי פרסום, התנסה בחוויות הומוסקסואליות לפחות פעם אחת בחייו. תסכימו איתי שלא כל מי שבשנות נעוריו, בזמן של התחבטות אישית, ניסה גם את הכיוון הזה וגילה שזה לא בשבילו - צריך להחשב הומו בסטטיסטיקה. הסטטיסטיקה הזו, כמובן, כוללת גם בי-סקסואלים.
למיטב ידיעתי, המספרים האמיתיים הם בסביבות ה-‏3 עד 5 אחוזים.
מיטב ידיעתך לא מספיקה 10284
המקור למספר 10% הגיע ממחקר שנעשה ע"י אלפרד קינסי בארה"ב לפני כחצי מאה.

אפשר לקרוא על חלק מהתוצאות כאן:
בקצרה:
ל-‏37% מהנשאלים הייתה חוויה הומוסקסואלית אחת לפחות עד לאורגזמה.

10% היו הומוסקסואלים במשך שלום שנים רצופות לפחות.

אני, כמובן, לא מתיימר לטעון לתקפותו הסטטיסטית של המחקר.
מיטב ידיעתך לא מספיקה 10289
אני מניח שהמספר האמיתי, יהה אשר יהה, משתנה באופן משמעותי ביותר מתקופה לתקופה ומאזור לאזור. לכן מספרים שהיו רלוונטיים (מתוך הנחה שהמחקר הנ''ל תקף סטטיסטית) בארה''ב לפני חצי מאה הם חסרי משמעות לחלוטין בישראל של היום - המספרים האמיתיים יכולים להיות נמוכים בהרבה, גבוהים בהרבה, או דומים מאד. בקיצור, לא ניתן להסיק ממחקר זה דבר לגבי כאן ועכשיו.
מיטב ידיעתך לא מספיקה 10296
אמנם המחקר נערך לפני זמן רב, אך מכיוון שאין כמעט מחקרים בהיקף כזה על התנהגות מינית (אלפרד קינסי ראיין לעומק כ-‏12000 ! בני אדם מכל רובדי האוכלוסייה בארה"ב) ראוי להתייחס לסטטיסטיקה העולה ממחקר זה ברצינות גם היום.
אחת המסקנות החשובות של המחקר היא שהנטייה המינית נקבעת ע"י המציאות הרגשית והפסיכולוגית יותר מאשר ע"י התנהגות. במילים אחרות, גם מי שלא היה לו נסיון מיני יכול לתפוס את עצמו כהומוסקסואל, ולהיפך!
מלבד זאת הממצאים הראו שלא קיימת חלוקה בלעדית של שתי קטגוריות נפרדות להומוסקסואלים ולהטרוסקסואלים. רוב בני האדם נמצאים בנקודה כלשהי על הרצף של סולם הנטייה המינית.
כך שברור שלא כל מי שהיתה לו התנסות הומוסקסואלית הוא "כזה" אבל הסטטיסטיקה הזאת כנראה חזקה מתקופה או חברה. רוח התקופה בסה"כ תקבע עד כמה נחשף ונדע על הומוסקסואלים.

לחומר קריאה בנושא המחקר ההומוסקסואלי- יש את המאמר המצויין של שרה אבני מהספר "אמא יש לי משהו לספר לך" של דבורה לוז.
המחקר. כמובן, המחקר. 10308
אותו מחקר מעורפל מלפני 20 שנה, שאלה שנוח להם נוטים שוב ושוב לשלוף אותו, על אף שלא אושש ולו פעם אחת.
אותו מחקר מעורפל להחריד, שהחשיב כל מי שאי פעם "נגע בגבר אחר" כהומוסקסואל.

אגב, לפי אותו מחקר, גם אני הומוסקסואל. הידד.
המחקר. כמובן, המחקר. 269269
אז מה אחמד, אפשר את הטלפון שלך?
המחקר. כמובן, המחקר. 515260
אל תיתן לו אחמד, הוא מהשב''כ.
לסגור את האורווה אחרי שהסוסים ברחו. 515265
עכשיו אתה נזכר להזהיר אותו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים