לעצור העברת כלבים מתחנות הסגר 101516
למעבדות ניסויים !

בכדי לא להכביד על תיבת הדואר, מצ"ב לינק בו מופיעה סרוקה הכתבה שהופיעה היום בידיעות אחרונות בענין חוק הכלבים, "שבב אלקטרוני לכל כלב", ידיעות אחרונות , 24 שעות, עמ 11, מאת גבי ברון. אנא תגובותיכם לעתון .
פרטים נוספים מאת מוגלי (פורום זכויות בעלי חיים - וואלה) מובאים להלן.
תודה

mogli8 :מאת

22:20 :שעה 22/10/2002
:תאריך

חייבים לעצור את העברת הכלבים מתחנות ההסגר למעבדות ! קריאה לפעולה!!!

לאחר שהוחלט בוועדת הכלכלה (שדנה בחוק הכלבים) ל-א-ס-ו-ר העברת כלבים לניסויים, הצליחו ההנסיינים, בעזרת חברי-הכנסת דוד טל ומיכאל קליינר, ל-ה-ת-י-ר בחוק העברת כלבים מתחנות הסגר לניסויים. ח"כ דוד טל (ש"ס), שהודה שהחוק הזה לא מעניין את קצה זרת שלו, הפעיל אולטימטום פוליטי וכפה על ח"כ אברהם פורז, יו"ר ועדת הכלכלה, למכור בזול את הכלבים לניסויים.

העברת כלבים מתחנות ההסגר למעבדות הינה שיא הזילות בחיי כלבים. זוהי הפקרת דמם של כלבים חסרי מזל שאבדה להם דרכם או שננטשו ע"י בעליהם. הכלב של כל אחד מאיתנו עלול למצוא עצמו על שולחן הניסויים תוך פרק זמן קצר מאוד.

כל מדינות אירופה ורוב מדינות העולם אוסרות, בחוק, העברת כלבים כזו. במדינת ישראל, בה אין בפועל כל פיקוח על ניסויים בבע"ח, וכל נסיין יכול לעשות ככל העולה על רוחו, אסור להתיר את דמם של כלבינו בדרך זולה וזמינה כזו. זמינות וזולות כזו של כלבים מונעת שימוש בחלופות שקיימות ומאושרות בכל העולם. זמינות וזולות הכלבים גורמת לנסיינים להשתמש במספר רב של כלבים. ידוע לנו על ניסוי שהתבצע לאחרונה באוניברסיטה העברית, בו השתמשו ב-‏42(!) כלבות מתחנות הסגר.

בתרגול ההחייאה (ATLS) הפסיקו רוב המדינות להשתמש בכלבים לאחר שחוסר יעילותו הוכחה ועברו להשתמש בגופות או בבובות סימולציה שתוכננו במיוחד לשם כך. מעל 200 רופאים בישראל, כולל מנהלי מחלקות טראומה וכירורגים רבים, חתמו לאחרונה על עצומה הקוראת להפסיק להשתמש בכלבים בתרגול ה-ATLS.
שואת בעלי החיים - מה תאמר לנכדך? 102104
Our grandchildren will ask us one day: Where were you during the Holocaust of the animals? What did you do against these horrifying crimes? We won't be able to offer the same excuse for the second time, that we didn't know.
--Dr. Helmut Kaplan


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים