הפרוטוקולים, סדרה בטל' המצרית 102363
לכבוד הרמדאן ישדר ערוץ הלוין המצרי סדרה שוברת קופות שמפיקיה מודים שהיא מבוססת על הפרוטוקולים של זקני ציון. 41 חלקי "סוס בלא פרש" מספרים על ההסטוריה של המזרח התיכון בשנים 1855-1917, מבעד עיני המצרים שלחמו בשלטון הבריטי ובתנועה הציונית.

מהקדימונים לסדרה, שמיעודת לשידור גם בערוץ הממלכתי המצרי, נראה שהיא בעלת אופי "זול" pulp ומראה את המנהיגות היהודית כזוממת להשתלט על העולם.

עוד בכתבה מהעמוד הראשון של הניו יורק טיימס
הפרוטוקולים, סדרה בטל' המצרית 102725
ובהמשך עולות תמיהות על האפקטיביות המפתיעה של הסתה בגיבוי השלטון.
הפרוטוקולים, סדרה בטל' המצרית 102752
ואם נניח שכבר עכשיו יש לחץ מסוים של הרחוב המצרי על השלטון להתערב בסכסוך בין ישראל לפלסטינים (שאותו היה צריך מובארכ להסות בהתבטאות שלו על דמם של חיילים מצריים) - למי (בשלטון המצרי) יש אינטרס להגביר את הלחץ הזה? אלא אם-כן, כמובן, יש כוונות להכנע ללחץ (או לפחות לשמור את הכניעה הזו כאופציה).
סדרת הסטה באל מנאר. 102964
הטלויזיה של החיזבאללה שאני קולט משום מה, למי ששכח. בכל מקרה, יש שם סדרה שהיא לכאורה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אם כי לא ראיתי את ההתחלה. הגימיקים נמצאים שם, כמובן - האם הקורבן, שברור ומובן מאליו שהיא צריכה להשאר פליטה במקום להתיישב אצל ידיד משפחה שיש לו בית, היהודי הדר-שטיירמרי הקורא לאלוהים להרוג את כל הערבים, וכל מיני דברים שכאלה. מה שטוב הוא שיש כתוביות באנגלית - אולי סוף סוף אוכל ללמוד קצת ערבית מדוברת.
סדרה באל מנאר 102976
אני רואה שזו סדרה דוקומנטרית ועדכנית שמראה יהודים שקוראים לאלוהים להרוג את כל הערבים.
סדרה באל מנאר 102978
ראיתי רק יהודי אחד שם. וזה מה שהוא עשה. בין היתר. לא יודע. האמת, הם ציירו אותו כדי סימפטי. אבל אולי אני קצת משוחד. יותר מדי יהודים מכוחותינו, וקללה נשמעת כברכה.
סדרה באל מנאר 102980
אז אם ראית רק יהודי סימפטי אחד למה צעקת שזו סדרת הסתה נאצית?
סדרה באל מנאר 103034
א. לא צעקתי.
ב. לא אמרתי שזו סדרת הסתה נאצית. הדבר הכי קרוב לכך שאמרתי הוא, שהיהודי שהציגו נראה דר-שטיימרי, כלומר, דומה באופן חשוד לסוג הקריקטורות שידידנו חומי-המדים נהנו מהם. זה ביטוי מקובל, עד כמה שאני יודע.

ובברכת נא לקרוא לפני שמגיבים, אני אעבור לעיין בשאר האייל הבוקר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים