גבינה 10279
ראשית, ההבדל בין מה שמכונה ''סרט אירוטי'' לבין מה שמכונה ''סרט פורנוגרפי'' אינו בהצגת עירום גברי מלא. ניתן לציין סרטים רבים בהם מוצגים אברי מין גבריים, ושאיש מעולם לא כינה אותם פורנוגרפיה (שתי דוגמאות העולות בראשי הם ''מועדון קרב'' ו''בראיין כוכב עליון''). ההבדל המהותי יותר הוא בהצגת המין כאקט טכני, תמיד נטול ערך רגשי, והצגת השותף בו ככלי, ולא כאדם שווה.

שנית, הפגיעה ממנה רבים חוששים נובעת מתוך האמור לעיל. ילדים או בני נוער חסרי ניסיון, שיצפו בחומר שכזה עלולים לפתח תפיסה שגויה בנוגע למהות יחסי המין שתפגע בהם כבוגרים. גם פרופורציות הגוף אצל המשתתפים בסרטים אלה בדרך כלל אינם ממוצעים ומסוגלים לגרום לפיתוח ציפיות לא ריאליות או ביטחון עצמי לא מוצדק.

ולבסוף, כמובן שסרטי פורנו הינם ''מידע'', ע''פ הפירוש הבסיסי ביותר של המושג - אך אני בספק רם אם רוב המדברים בשבחיה של ''מהפכת המידע'' מתייחסים לחומר מסוג זה, אשר הינו במקרה הטוב אינו יותר מבידור ברמתו הנמוכה ביותר, ובמקרה הסביר חומר שאינו ראוי לצפיה לפי תום הליך ההתבגרות הנפשית והחינוך - ולדעת רבים, גם אחרי.
גבינה 10291
והפיתרון לכך הוא צנזורה גורפת? שטות. אם אתה לא רוצה פורנוגרפיה בבית, אל תקנה את הערוץ הזה. תטיל חרם, כצרכן, על חברת "יס". אם יתברר להם שכדאי להם כלכלית לא לספק ערוץ פורנוגרפי, תאמין לי שהם לא ימשיכו מתוך אידיאליזם.

תפקיד הממסד הוא לא להחליט בשבילי מה אני רואה ומה אני לא רואה, תודה רבה.
גבינה 10293
להטיל חרם על חברת יס כי איני מעוניין בערוץ הספיציפי הזה? האם אין ייחודו של השירות הוא בבחירת הערוצים המעניינים את הצופה בלבד?

עובדה זו, אגב, היא אחת הסיבות שאיני מתנגד כלל לערוץ המדובר. כמי שיצא נחרצות כנגד הבנה מוטעית של אמרותיו באייל, הייתי מצפה ממך, אדון בר-זיק, להקדיש תשומת לב מיוחדת להבנת הנקרא. האם תוכל להצביע על משפט בהודעתי הקודמת ממנו ניתן להבין שאני בעד הטלת צנזורה על הערוץ?
.ברזיק, בבקשה. בלי מקף 10295
המאמר אליו הגבת היה מאמר בנושא הצנזורה, אז הנחתי אוטומטית כי לא הגבת נגד הפורנוגרפיה לכשעצמה, אלא בתגובה למאמר עצמו. לא כל אדם מחויב לאהוב פורנוגרפיה, אתה יודע. או שוקולד שווייצרי, או הוקי. אני לא רואה שום סיבה מיוחדת לפרט סתם ככה את העדפותיך האישיות בתגובה למאמר, אם הן לא מהוות דעה לכאן או לכאן בנושא המדובר.

חרם צרכני הוא זכותו המלאה של הפרט בחברה קפיטליסטית-דמוקרטית. אם הגברת אלוני מרגישה כי ערוץ פורנוגרפי מהווה פגיעה בנשים כציבור, שתפעל - כאזרחית לא תלויה - לשכנוע נשים שלא להתחבר ללוויין כל זמן שהוא מציע ערוץ פורנוגרפי. העובדה שיו''ר מרצ לשעבר רואה בצנזורה דרך לגיטימית להשיג מטרות לא מעודדת את הערכתי אליה.
.ברזיק, בבקשה. בלי מקף 10297
אדון בר-זיק הנכבד,
מטרת הודעתי הייתה להגיב על נקודות מסויימות מתוך המאמר, ולא על המאמר בכללותו. לא היה לי מושג שהדבר נוגד את חוקי האייל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים