התנך הוא מיתוס! 10303
כל אדם בר דעת (וכאלה אין הרבה) יכול להבין שבעצם אנו ניזונים מאוסף מיתוסים שהקשר בינם לבין המציאות הוא מקרי בהחלט. המיתוס המופרך ביותר הוא מיתוס הבריאה, שלפיו אלוהים ברא את העולם בשבעה ימים. תודות למדע המודרני אנו יודעים על תאורית המפץ הגדול, שמבטיחה לנו שהמיתוס הזה איננו נכון. אבל הרי ידוע לכולם שהיהודים הם עם עקשן מאין כמוהו ועל כן הם דבקים בתאוריה המופרכת הזו שהתנך מציע, ואינם יכולים להרפות ממנה. אילו היו היונים של היום מוסיפים להאמין באלים השונים שלהם היינו אומרים עליהם שהם עובדי אלילים וצוחקים בכל פה. אך אמונה באל הנורא התנכי היא עובדה שאין עליה עוררין. ואני לא חושבת בשום פנים ואופן שעלינו להוסיף ולדבוק באמת המקראית, אלא להשתחרר ממנה בכל המהירות על מנת שנשפר את איכות החיים שלנו, נמנע מזקני שס, להשתלט על חיינו, ובמקום לחכות למשיח שאיננו ליצור במדינה שלנו ערכים של דאגה לחברה על כל המשתמע מזה.
התנך הוא מיתוס? 48749
מדוע קרה המפץ הגדול? את זה אף אחד לא יודע אה?
התנ"ך נכון ועובדה שכל נבואות הזעם של ירמיהו למשל התקיימו במלואן.
עמ"י התפזר בכל העולם, סבל הגיע בחזרה לארץ שוממה הגויים לועגים ליהודים כמו שמתברר בהיסטוריה הכל מתקיים בדיוק נפלא. איך??
איך ,למה קרה המפץ נגדול הרי אנחנו יודעים שדברים לא מתרחשים מאליהם ואם פתאום יגידו לן שקרה מפץ לא יודעת איך ובמקרה יצר תא וממנו נתפתח אדם שפתאום באיזה שהוא שלב הפסיק להתפתח. חייב להיות כח אלוהי שיצר את החומר וזה תאוריה יותר הגיונית מהמפץ הגדול.
נטלי כבר מזמן הלכה ולי יש קצת כח 48788
א. נכון, איננו יודעים מדוע קרה המפץ הגדול (ואפילו האם). זה לא מחייב כח אלוהי שיצר את החומר במפץ הגדול.

ב. האם את מקבלת שאלוהים יצר את החומר למפץ הגדול, ואז המפץ התרחש לפי התיאוריה הקרוייה על שמו? אם כן, כיצד את מיישבת את ההנחה שהמפץ התרחש לפני כך וכך מליארדי שנים, בניגוד לבריאה לפני 6000 שנה כמתואר בתנ"ך, יחד עם ההנחה שהתנ"ך אמת?

ג. אבקש סימוכין לקיומן המופלא של נבואות ירמיהו. פסוק מול אירוע בבקשה, בלי פרשנות.

ד. מדוע יצירה מלאה בבת אחת של מורכבות גבוהה כמו של האדם יותר הגיונית מהווצרות הדרגתית?

ולבסוף תיקון טעות קל - האבולוציה לא גורסת שהתא התפתח במקרה בצעד אחד, או שהאדם הפסיק להתפתח. במקום זאת היא טוענת שהתא המוכר לנו (בעל הקרום) התפתח בהדרגתיות ובעזרת "פיגומים" שנשרו מאוחר יותר, ושהאדם עדיין מתפתח, אך משך חיי אדם אינו מספיק כדי לראות התפתחות זו. (גם לא משך ההיסטוריה האנושית)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים