עוד 5000 פליטים... 103571
ידיעה שהתפרסמה היום בעיתון:
זרם של כ-‏5000 פליטים החל להגיע משרשרת ההרים של סנטה מרטה, כתוצאה מגירושם ע"י ה-FARC.
עוד מצויין, שמהחודש שעבר, בכל רחבי קולומביה נוספים כל יום כ-‏1000 פליטים בממוצע (!!!!).
בנוגע לגל הפליטים האחרון, יש כמה סיבות להאמין שהידיעה שמסרו השלטונות הקולומביאנים היא חצי נכונה - אכן קיימים פליטים, אך סביר יותר שהאשמים בכך הם הצבא והפאראמיליטרים. למרות שגם ה-FARC לא בוחל בגירוש המוני של כפריים, האזור הספציפי הזה הוא כר פעילות בלעדי כמעט לצבא ולפאראמיליטרים. זה הזכיר ידיעה אחרת לחלוטין שהתפרסמה לפני כשנתיים וחצי:
"אישה כפרית ענייה נהרגה לאחר ששרשרת-נפץ שהוצמדה לצווארה התפוצצה במהלך ניסיון נטרולה ע"י חבלן של הצבא. החבלן מת גם הוא בהתפוצצות. את השרשרת הצמידו ה-FARC כדי לאיים על הכפר כולו". זה קרה במהלך תקופת כהונתו של הנשיא הקודם, פסטרנה, בתקופה מעט לא נוחה מבחינתו - המשא ומתן עם ארגוני הגרילה הגיע לנקודת שיא והיה לחץ בינלאומי כבד שממשלת קולומביה תבצע מספר צעדים מהותיים. בעקבות מקרה זה מיהר פסטרנה להודיע שהוא משהה את כל השיחות והוא חוזר בו מכמה החלטות שכבר קיבל.
לאחר כשבוע עיתונאי ראיין את בני משפחתה של המנוחה שסיפרו שלא ה-FARC הצמידו את התליון הקטלני אלא אותו חבלן משטרתי שפורסם שכביכול ניסה לפרק את המטען. כמו כן הם סיפרו שהוא לא פעל לבדו אלא היו איתו עוד חיילים.
מסתבר שמדובר בחוליה של המודיעין הצבאי. לפני כמה שבועות התפרסם שהם הואשמו אך הוגדרו כ"חבורת פושעים", כלומר ניתקו אותם מההקשר הפוליטי שבו הם פעלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים