קולומביה 104288
אני חושב שכל האירגונים הורסים את קולומביה !!!
צריך להתאחד ולנקוט עמדה קיצונית להלחם ברשויות ובמאפיות
הלא חוקיות. לחסל אותם!!! כי אם לא, יתחיל מהפך כמו שהיה בגרמניה!!! המפלגות יתחילו לעלות לשלטון לשתף פעולה עם אירגוני הטרור ולפתוח במלחמה עם העולם
(אני חושב שראש הממשלה של קולומביה קשור לעניין!!!)
יש בעיה 104347
אם אתה מתאחד (עם מי?) ומתחיל להילחם בכל האחרים אתה פשוט הופך לעוד קבוצה לוחמת.
יש בעיה 104361
התגובה שלך לא משכנעת.
היא סובלת ממחסור חמור בסימני קריאה.
יש בעיה 104401
נכון. נוריד אותי כיתה לטכנולוגית, עד שיחול שיפור?
הוא תלמיד של קלטי 104405
תגובה לאסתי 107425
נכון אני אולי בעתיד יקים קבוצת טרור שנלחמת בטרור!!!!!!!
זה הפתרון היחיד!!!!!!!!
תחשבי בכוח כי עם ארגוני הטרור לא מדברים ומקימים משא ומתן!!!!!!!!
תגובה לאסתי 107431
את הסרט "דג חרב" ראית?
הוא עוסק בדיוק ברעיון הזה.
מעבר לכך, כדאי שתפתח יותר את טיעוניך מאשר סתם אמירות נבובות וחסרות כל ערך.
תגובה לאסתי 107795
אבל תראה כמה סימני קריאה יש לו שם!
קולומביה 104563
(דיאנה): זה נכון שלראשונה יש לנו נשיא שקשור באופן ישיר לאחד מהארגונים האלימים במדינה - הפאראמיליטרים (אם לא נחשיב את הצבא לצורך זה). חוץ מזה אנחנו לא מסכימים איתך בשום דבר ממה שאמרת. הבעיה של קולומביה היא לא בין לאומית, אלא היא בעיה אזרחית *פנימית* שמושרשת עוד בראשית ימיה של קולומביה, ולכן גם הפתרון צריך להתגבש מבפנים ולא להיכפות מבחוץ.
(נמרוד): חוץ מזה, הגישה שהצגת (לחסל את כולם) היא במידה רבה הגישה שהובילה את קולומביה עד הלום. הנשיא הנבחר מייצג אותה יותר מכל. הטרור בקולומביה לא קיים בגלל שיש הרבה אנשים רעים, אלא בגלל שהמציאות מצמיחה כל הזמן עוד ועוד אנשים שהדרך היחידה שנותרת פתוחה בפניהם היא באחיזת נשק.
קולומביה 104612
טווידל-די: אני חושב שלפחות מכמות סימני הקריאה בתגובה של מתן אפשר לראות שהוא שייך לכיתה ח' המהוללת
טווידל-דם: אבל בגלל הספק ובשביל קוראים אחרים כדאי להתייחס למתן ברצינות

עליזה: אני חושבת ששניכם צודקים ומסירה בפניכם את הכובע.
קולומביה 106085
ביום חמישי חזרתי מקולומביה.
הנשיא החדש URIBE הולך לעשות שם סדר ,וזה כבר מורגש.
הלואי שגם אצלנו ,מופז,שרון ,וביבי יצליחו לישר את השטח.
אני עם ה די 9 תמיד מוכן..
בינגו! 106281
תודה רבה על הניסיון הנואש להפיח חיים בדיון. תגובות סתמיות ושערוריתיות לכאורה יכולות לעשות את זה..
אך למען הסר ספק, על איזה סדר כבודו מדבר? איפה זה מורגש? אומנם לאחרונה הוא החל להוציא אל הפועל את תוכניתו למלחמה בתופעת הפליטים, אך מכיוון שהיא מבוססת על העלאה בכפיה למחצה של הפליטים על אוטובוסים והחזרתם אל אזורי הטבח, ללא ליווי של עיתונאים ופעילי זכויות אדם (כי הם מועברים אל "שטח צבאי סגור"), קצת קשה להגדיר זאת כסדר מופתי, (הגיעו כמה ידיעות על פליטים-מוחזרים שנטבחו, וחלקי גופות מרוטשות לא מתיישבים עם ההגדרה האסטטית של "סדר").
אך בכל דבר יש משהו מן האמת.
הזכרת את מופז,שרון וביבי. איפה הם ממוקמים לעומת נקודת היחוס "אוריבה וולז"? ומהו המרחק בין קולומביה לישראל?
בינגו! 106289
קודם כל אני מופתע שלא העיפו את ההערה שלי כפי שבדרך כלל קורה.
שנית URIBE פועל די נכון , ופעילי זכויות האדם ניקראים בקולומביה BANDIDOS וידידם של ההומניסט הגדול FIDEL CASTRO.
אלו בדרך כלל גורמים דוקא לאי סדר בין אם זה בצילה , קובה , או אצלנו.
אז למה רציתם שאלו ילוו את הפליטים שהתקבצו סביב לבוגוטה?
לא סתם URIBE אמר שהוא רוצה להיות FUGIMURY של קולומביה ,כידוע ה"נתיב הזוהר" בראשותו של אדון ABIMAEL GUZZMAN היו אירגון טרור רצחני והרבה יותר מפחיד מתנועת הגנבים בראשות הסוטה המכונה ערפאת , וכיום איפו הם ? והכל בזכות הנחישות , הגירוש והחיסולים.
אנחנו צריכים את ה FUGIMURY שלנו שיטפל בBANDIDOS שלנו מבפנים ואחר כך מבחוץ ,בהיותי בקולומביה ראיתי תמונה של הפושע אבנרי נכנס לסרט על ג,נין שהפיקו ידידיו הערבים ממשפחתו של עושה הטבח בצומת מגידו באכרי.
אף אחד לא עצר אותו , והיה שם אבא של חייל שנהרג בג'נין , שאלתי שם נהג מונית מה היתם עושים במקרה כזה ?
HAI SI QUE LO CAGAMOS היתה התשובה .

estoy contento de hablar con gente que conoce a colombia
parece que a sharon hay que darle un poco

de aguardiente porque esta muy flojo
hasta luego

el dubi kurdi
מוצג מס' 1: דוביכורדי 106447
דיאנה: זה מצער אותי מאוד שאנשים רבים חושבים כמוך. עבורכם, חיי אדם הם חסרי ערך. כמוך חושב גם קרלוס קסטניו, ומה הוא השיג? הפך את הגרילה לחזקה יותר. מה שעצוב יותר, הוא לראות שלא למדנו כלום, לא אנחנו, כלומר המין האנושי בכלל, ולא אנחנו כאזרחים של שתי מדינות כואבות. אנשים כמוך העלו בזמנם את היטלר לשלטון. כה עצוב לראות שליהודי יכולות להיות דעות שכאלו.
אך למרות הכל, אני אופטימית כי אני רואה שמרבית האנשים שכתבו כאן, מאמינים בפתרון פוליטי של הקונפליקט הקולומביאני, ולפחות הם מעלים טיעונים בעלי משקל. מה שעוברת קולומביה - אין זה סרט של רמבו. זוהי מציאות אמיתית, כואבת ורגישה. זהו עימות אמיתי, הדם אינו עשוי מקטשופ, והאנשים אינם עשויים מקרטון.
Me alegra mucho que hayas visitado mi pais, pero lamento que no lo hayas conocido realmente, si todos tomaran mas aguardiente y chicha seriamos mas felices y viviriamos en carnaval.
נמרוד: ...ואגב פוג'ימורי: את הנתיב הזוהר הוא לא ממש חיסל, אלא הם התחסלו לבד ממריבות פנימיות. באופן לא פרדקוסלי אני מסכים איתך בנוגע להשוואה בין פוג'ימורי לאוריבה, אלא שכמובן לא לחיוב. בין מעשי פוגי'מורי: עיקור וסירוס בכפיה של אינדיאנים (טוהר הגזע..), העלמות פוליטיות (להילחם בבוגדים שמבפנים), מלחמה עם אקוודור (להילחם בבוגדים שמבחוץ), כמעט מלחמה עם צ'ילה (האידיוטים מהצד השני של הגבול לא שיתפו פעולה), ושחיתויות מזעזעות ("המדינה זה אני").
...ואם נשים לרגע את הרגשות האנושיים בצד (שככל הנראה אינך משופע בהם), על איזה קומוניזם כבודו מדבר? החומה נפלה, אם שכחת...המלחמה הקרה נגמרה, עת אביב הגיע...ומי שקורא לארגוני זכויות האדם "BANDIDOS" בם חבריך, הפאראמיליטארים, שמנסרים עם מסור חשמלי בנות לעיני הוריהם, לפני שהם שורפים אותן ואחרי שהם אונסים אותן. בין שני כפרים בצ'וקו הם עשו פעם מלאכת מחשבת: טבחו כפר שלם והשאירו "סימני דרך" עשויים מחלקי גופות מנוסרים, שהובילו לכפר שכן, שנטבח כולו גם כן. אין ספק: יד קשה, ללא פשרות, כולם ביחד נגד הקומוניסטים.
..והטיעונים שהעלית תואמים להפליא לא רק את הטיעונים של קרלוס קסטניו, אלא גם של חברך הטוב מונו חוחוי ושאר מנהיגי ה-FARC.
חשבתי שאנחנו מחכים לברברים, אך נראה שהם כבר כאן.
נ.ב.
בנוגע להורדת ההודעות שלך - אני משער שזה בגלל שאתה נוהג להכניס בהם תכנים לא חוקיים (כמו כינויי בוגד, קריאות להסתה ועוד פנינים). אבל אצלי אתה רק מוצג, ואני לא חושש מפניך ומפני הצגת דעותיך (מהדעות שלך אני דווקא כן פוחד). שיקראו כולם, שיראו ושידעו: ערוגת העשבים השוטים מצמיחה ביתר שאת את שבטיה.
a diana 107100
en primer termino diria , que las chicas colombianas son muy chuscas.
al boludo que saca mis escrituras del forum no le doy realmente pelotas.
no se que hacen los paramilitares , pero se que piensan los militares en tu hermoso pais.
y ellos llaman bandidos a todos los cuerpos que van en contra de el gobierno.
yo pienso que tienen razon , i el que trae a hitler son los bandidos perversos y maniaticos que tenemos aqui y en colombia tambien , un serrucho electrico ?
parece un poco rudo no ?
que te parece los bailes en chia ?
a diana 107102
in first I finish diria, that the Colombian girls are very funny. to the boludo that removes my writings of the forum I really do not give balls him. not that they do the paramilitary ones, but that the military think about your beautiful pais. and they call bandits to all the bodies that go against the government. I think that they are right, i the one that brings Hitler are maniaticos the perverse bandits and who we also have aqui and in Colombia, a electrico hand saw? it seems a little robust no? that it seems to you the dances in chia?
עצור - 107146
דג בבל!

הרי לכם דג בעל קשקשת (הוא הרי מקשקש כל הזמן) ונטול סנפיר (אחרת היה פוצע את האוזן התיכונה של של בעליו).

אין אלוהים!
עצור - 107510
הוא בסך הכל תירגם למענך ולמען השאר את מכתבו של דוביקורדי...
לדוביקורדי 107509
דיאנה: אענה לך בעיברית כי אנחנו נמצאים בישראל:
ראשית, איני יודעת כ"כ מה לענות לך, מכיוון שלא ממש הצלחתי לרדת לסוף דעתך - מה בדיוק אתה רוצה להגיד?
שנית, אני נותרת חסרת מילים מול אנשים בעלי דעות כ"כ מוחלטות וכ"כ קיצוניות (כפי שהפגנת במכתביך הקודם). אני מסכימה איתך שאנשי הצבא מקטלגים את כל מי שמהווה אופוזיציה לשלטון בתור "מנוולים", אבל זה מה שקורה בכל משטר טוטליטרי. מעולם לא הגנתי על ארגוני הגרילה, אלא רק רציתי להראות את חוסר הישע שבו מצוייה האוכולוסיה האזרחית, וכיצד האוכולוסיה מנוצלת ומדוכאת *גם ע"י הצבא*. איני יודעת כמה זמן היית בקולומביה, אך אם הכרת את רק את צ'יה ושאר המקומות התיירותיים, וראית רק חדשות בערוץ "קראקול", למשל, אני מבינה מדוע אתה בצידם של הפאראמיליטרים. אם הייתי שופטת את הקונפליקט הישראלי-פלסטיני רק ע"פ החדשות, גם אני הייתי תומכת בצד הפלסטיני. אך כדי להכיר ולהבין את מה שקורה בישראל ובקולומביה, צריך לחיות זמן רב במקומות אלו, להכיר זוויות ראיה שונות ושמוע דעות של אנשים שונים, ובמקרה הקולומביאני, יש לבקר את האזורים שבהם העימות הוא מוחשי ויומ-יומי, ולדבר עם הקורבנות של העימות הללו, ולא לעשות סינטזה רק על סמך המסך הקר.
תודה בנוגע למה שאתה חושב על הנשים הקולומביאניות, ומסיבה זו אני נמצאת עם ישראלי.
נמרוד: אם להיות קצת סרקסטי, אומר שאנשי הצבא הקולומביאנים אכן חושבים על טובת הטרץ שלהם, אלא שאנשי הצבא בכלל (ואנשי הצבא הקולומביאני בפרט) מעולם לא הצטיינו בחוכמה יתרה. איני מדבר על החייל הפשוט, שהוא כמוך וכמוני, אלא על הגנרלים השונים שמאז ומעולם חושבים שהם מנהלים את העניינים, אבל למעשה הם לא יותר מאשר השלט רחוק של ארה"ב, גם במיקרים שהם חושבים שזה בדיוק ההיפך. לצערי, יש יותר מדי הוכחות המצביעות על קיומו של משולש המחץ ארה"ב-צבא קולומביה-פאראמיליטרים.
גם הנסיונות הגלויים והסמויים לסתימת פיות שעושה הצבא, לא ממש לרוחי.
מוצג מס' 1: דוביכורדי 107228
con un nombre como capon que carajo haces con una colombiana?
y como te atreves a insultar a otros ?
"asavim shotim"
ese es el lenguaje de los periodistas ,comunistas y generalmente ...los maricones
למה בספרדית למה? 107231
מילא להשמיץ את דובי, נמרוד ודיאנה, אבל למה בספרדית? מה אנחנו, דגים?
__________
ליאור מנסה ליחצן את הפינה הרב-לאומית הצפויה להיפתח ב'מותר האדם', אך נזכר שכרגע אין לא מותר ולא נעליים...
מוצג מס' 1: דוביכורדי 107302
כן, חבר'ה, נא להפסיק או שנאלץ להכריז שספרדית היא ''שפה רעה'', ולכן ראויה להסרה מוחלטת מהאייל. מכיוון שאני מכיר יותר מדי חובבי ספרדית, אני מעדיף שלא נגיע למצב כזה.
מוצג מס' 1: דוביכורדי 107800
אתה גם צריך ללמוד ספרדית ,זה ישנה לך את הדעות ,כי רוב דוברי הספרדית לא אוהבים את השמאל.
אם תרשה לי להמליץ על מורה טובה הרי זה בנות קולומביה ,ויש אומרים גם בנות ונצואלה.
הנה אני כורדי ותראה איך אני מתבטא.

ביילין מוסר ד"ש (ביקש סיבוב בדי-‏9)ואמר לי בסוד " חברה אני איתכם עם שרון שלנו ומופז הגדול ,אבל מה ,אני צריך להתפרנס ,יש עלי מה זה משכנתא גדולה , אז אני משחק אותה שמאלני , תאמין לי אחי זה רק כסף"

תבלו

דוביכורדי
מוצג מס' 2: אורי סולר ועוזי קיסלביץ' 109079
עוד כמה עשבים שוטים בערוגה הישראלית:

שני סוחרי נשק ישראליים חשודים שמכרו כמויות גדולות של נשק חם לארגונו של קרלוס קסטניו -
וגם בונוס: פירוט קצר של מעללי התעשיות הבטחוניות הישראליות בדרום אמריקה -
מה לך איכפת ? 109259
אתה הרי בחו"ל נכון ?
אז מה מפריע לך איך אנחנו מתפרנסים.
תשקה היטב את הערוגות במקום בו אתה נמצא ,ונראה מה צומח שם.
מה שברור ברוב מדינות העולם אין מחילה לבוגדים ,וכך גם בקולומביה.
מה לך איכפת ? 109260
דווקא גלעד עדיין עמנו
אבל טוב שאתה מזכיר לנו לחשוב בכיוון של מסיבת פרידה לעתיד הקרוב מאד
שמח לשמוע 109392
חשבתי שהוא ה''מהגר הישראלי'' וטוב לשמוע שלא.
ראיתי את הנמושות בחו''ל ורובם מובילים פיצה , או עובדים בהעברת בתים.
כאן רק נערים או תאילנדים עושים את זה .
גם הבנים של גדולי האומה (חלקם ) נמצאים שם .
אבל אנחנו מדברים על האנשים ההגונים.

תבלו

דוביכורדי
דווקא כן, רק עם עיכוב קל. 109398
מוצג מס' 2: אורי סולר ועוזי קיסלביץ' 109629
אכן נכון....
חשוב להרחיב שהארגונים החמושים ומבריחי הסמים פעילים מאוד משני עברי הגבול עם פנמה. כתוצאה מכך, ממשלת פנמה תומכת ומעודדת פעילות של הפאראמיליטרים הקולמביאנים בתחומה (כך שזה לא מופרך לחלוטין שהמשטרה מעורבת גם כן בסיפור).
הסכסכוך החל לזלוג גם לונצואלה השכנה, שבה התארגנו ה-FARC וה-ELN לפעולות בקולומביה. לאחרונה גם הפאראמיליטרים החלו לפעול בוונצואלה, ובכמה כפרים כבר אפשר להבחין בסנוניות של מסעות ההפחדה שלהם - בכמה כפרים בוונצואלה נמצאו כתובות גרפיטי בבוקר שבהן הפאראמיליטרים "מבקשים סליחה" על כל מה שהם עומדים לעשות לבני הכפר. הגרפיטים, אגב, חתומים בסיסמתם - Guerra o Muerte - מלחמה או מוות...
ועוד על זליגת הקונפליקט הקולומביאני 109631
אתמול נבחר באקוודור לוציו גוטיירז, עוד מנהיג לא אהוד בוושינגטון. בכך הוא מצטרף לצ'אווס בוונצואלה, לולה בברזיל ובמידה מסויימת לטולדו בפרו. למעשה, מלבד פנמה הקטנה, כל שכנותיה של קולומביה נשלטון ע"י ממשלים שמתנגדים ל"תוכנית קולומביה" של ארה"ב וממשלת קולומביה. מנהיגי המדינות השכנות חוששים (ובצדק) שהקצנת המלחמה בקולומביה תגרום להעתקה של פעילות הסמים ופעילות הגרילה מקולומביה אל שכנותיה (ה-FARC כבר פועלים באקוודור החל מהפסקת תהליך השלום לפני כמעט שנה).
שיהיה לך בהצלחה, גוטיירז!
ועוד קצת על קיצונים ימנים ושלטון ימני 109634
נראה שאוריבה וולז מרגיש בטוח אחרי כמה חודשים בשלטון, והוא החליט "לצאת מהארון" ולהצהיר שמזה זמן מה שהוא מנהל מגעים עם הפאראמיליטרים, מגעים בהם מעורבת גם וושינגטון, כמובן. בין האפשרויות: הענקת מעמד פוליטי לפאראמיליטרים.
זה כמובן לא מפתיע, מכיוון שבזמן שכיהן כמושל מדג'ין הוא הקים את קבוצת ה-BIENESTAR, שמהם התהוו הפאראמיליטרים.
קולומביה 104653
המפלגות יתחילו לעלות לשלטון? כלומר, איפה הן עכשיו, לדעתך? בבית תמחוי?

(הנה: !!!!!!!!!!!!!!, פזר כאוות נפשך ברחבי התגובה.)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים