ובינתיים, בקליפורניה 104472
קורה ההפך - שני רופאים מואשמים בביצוע מאות ניתוחים וצינתורים מיותרים במטרה לקבל החזרים מהביטוח הרפואי.

ובינתיים, בקליפורניה 104476
כן, כי הם לא עובדי קופת חולים, אלא קבלנים המגישים חשבון לפי כמויות בפועל.
הכל תלוי בשיטה 104525
בקליפורניה, ובאופן כללי בארה"ב, מקור הבעיה הוא כמות עצומה של תביעות נגד אנשי סגל רפואי בנושאי רשלנות רפואית. לכן - כדי שלא להיות מואשמים באי גילוי מחלה זו או אחרת - קורה שרופאים נותנים לעשות בדיקות רבות ומופרזות כדי לבטח עצמם מתביעה אפשרית.
ישנו הבדל בין שיטות ביטוח רפואי ושיטות תשלום שונות הנהוגות במקומות שונים בעולם. בארץ כיום ישנה שיטה מעורבת (שאגב שנויה במחלוקת) לפיה ישנם מספר מסוים של מצבים רפואיים (מעל 600) שלהם מוגדרת עלות כוללת של אשפוז בבי"ח כולל כל הטיפולים והבדיקות, ומה שיותר או פחות בא על חשבון או לזכות ביה"ח. לכן כאן יש אינטרס לביה"ח לקצר את משך האשפוז כי הוא מרויח מזה כסף. (למעוניינים, זה נקרא DRG). בכל שאר המצבים הרפואיים הקופה צריכה לשלם על כל בדיקה ובדיקה, וזה מה שגורם לנסיון לחסוך על חשבון בדיקות (וטיפולים).
כל זה לא כולל ארבע מחלות כרוניות קשות שממומנות ישירות ע"י משרד הבריאות לפי רשימת חולים שמית, וזאת בגלל עלות הטיפולים הגבוהה. (המופיליה, דיאליזה, גושה ועוד משהו ששכחתי).
שיטת הקופות, אגב, החלה בגרמניה בזמן מלחמת העולם הראשונה, ושם היה מעין הסדר שבו המידע לגבי איזה רופא נתן איזה בדיקות היה זמין לכל הרופאים באותו אזור, היה תקציב כללי לכל האזור וזה יצר פיקוח משותף אחד על השני וכתוצאה חסכון מצד אחד ויעילות מצד שני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים