בדקה אחת שפויה הצלחתי לראות 105399
הודעה עם שם המגיב- ע י י ז ר
הופכת להודעה עם שם המגיב איילת בועזסון.
שבע ארבעים ושתיים,משמרת בוקר מול המסך,
התוכן לא השתנה
רק הניק הפך לשם המוכר

ואני שתמיד לראות אהבתי
איך "אשר" מותיר אותנו מאחור

הבנתי ש
אלוהים לא מוותר עלינו עדיין.

אז איילת, מה בינתיים
קרוב לאדמה רחוק מהשמים.

עייזר,בהופעה אחרת באותו בוקר-תגובה 105126

ההודעה שנשלחה לחלל הקיברנטי והחליפה ניק:
תגובה 105135
חידה: 105470
מהו האמצעי הטכנולוגי האחרון אשר נועד לפגום בהנאתם של מעריצי אי-השדים, ולהקשות את חייהם, הקשים גם כך?
חידה: 105482
הועדה עם עיניים טרוטות עקב משמרות ועבודת משמרות קשה,תגובה 105475

אולי פשוט תגלה לי?
חידה: 105516
למענך, הכל.

כשנכנסים עכשיו לתגובה באי השדים, לא מקבלים אוטומטית את כל הפתיל שנודה יחד אתה, אלא רק את התגובה עצמה.
אם רוצים לראות את כל הפתיל, יש צורך ללחוץ על כל הודעה בנפרד.
שקר ארור 105530
זהו, בפשטות, שקר. החלק בתוכנה הנוגע ל"אי השדים" לא עבר כל שינוי מאז הוכנס לשימוש, לפני כחצי שנה.

ראה, למשל, את תגובה 100115.

ובנימה אישית יותר:

1. אתה באמת חושב ששיניתי את התוכנה "לרעה" באופן שכזה – למרות שעד כה, על כל שינוי פורסמה הודעה הולמת?
2. אתה באמת חושב שאם היינו מנסים "להקשות את חייהם" של חלק מהקוראים, היינו עושים זאת בסתר ובהיחבא?
3. ונניח שאתה טועה (בתמימות) וחושב שעשינו זאת. מדוע אתה מעדיף לפרסם זאת (ועוד כ"חידה" מתחכמת) כמקום לפנות אלי באופן אישי, או אל כל עורך אחר, ולשאול אם זהו אכן המצב (ואם כן, למה)?

בהתחשב בכמות העבודה שכל חברי המערכת משקיעים באתר, אין לך מושג כמה היחס הזה מצדכם מתסכל. קודם היה מי שהאשים אותי במעילה באמון הקוראים; ועכשיו אתה (קורא קבוע, מן הסתם) מאשים אותי בהתנהגות לא אתית; די, נמאס. זה פוגע. אני לא יודע מה עשיתי – מה עשתה המערכת באופן כללי – שמוביל אתכם להתנהגות הארסית, הנבזית, המרושעת והמעליבה הזו, אבל אני בהחלט מצפה להתנצלות.

התנצלות אלמונית לא תתקבל. אני רוצה לדעת מי אתה (את?), ואיזה רע עשינו לך.
שקר ארור 105533
עכשיו המצב אכן חזר לקדמותו, אבל אני מוכן להישבע (ובדקתי מספר פעמים) שהמצב שתיארתי כן היה קיים בימים האחרונים. האם מישהו אחר נתקל בזה?
לא טרחתי לשמור את הדפים, או לפנות אל מי מהעורכים, כי זה לא נראה לי חשוב כל כך, וגם עכשיו זה לא נראה לי חשוב במיוחד.

אינני מתכוון להזדהות, לאור הטון התוקפני שלך.
לא התכוונתי לפגוע בך או להאשים אותך, ואמנם אתה לא מקבל את ההתנצלות הזו, אך אני שולח אותה בכל אופן, שכן אתה עושה עבודה מעולה וחשובה.

חבל לי שכל כך נפגעת, ואני אסיק מזה מסקנות עבור עצמי.
שקר ארור 105554
נו - גם לאחר שהצהרתי שהתוכנה לא עברה כל שינוי, אתה ממשיך להאשים אותי בשקר (ועוד מלין על "טון תוקפני").

נדמה לי שבסך-הכל נתקלת בשתי תגובות שהוסרו בנפרד, וחשבת, משום מה, שאחת מהן היא תגובה לאחרת (אולי שתיהן תגובה לתגובה שלישית כלשהי, שלא הוסרה?). מכאן אתה קופץ להאשמות (כאילו אנחנו מנסים "להקשות את חייהם" של אנשים, ועושים זאת בהחבא). אתה הוא זה שמקשה על חיינו, ביחס המגעיל שאנו זוכים לו בתמורה למאמצינו. חבריך הם שמקשים על חיינו (ועל חיי קוראים רבים) כאשר במקום להבין שהמלחמה שלנו לשמור על האתר כמקום ראוי לדיונים מכובדים היא למען הכלל, הם רואים באי-השדים שעשוע ומעבירים את זמנם בהפרחת "בלוני ניסוי" כדי לראות מה נסיר ומה לא, או מרשים לעצמם לנבל את פיהם בידיעה שבכל מקרה יש מי שינקה אחריהם, או יוצרים דמויות פיקטיביות כדי שיוכלו להעביר ביקורת מבלי שיאלצו לעמוד מאחריה - או סתם כדי להשתטות.

מבחינתי, הגיעו מים עד נפש. אני מודיע בזאת על פרישה, עד להודעה חדשה, מהשתתפות בדיונים באייל, ומחברותי בצוות עורכי האייל. תחזוקת התוכנה תמשך כרגיל.
שקר ארור 105560
א. לא האשמתי אותך בשקר. יכול להיות שקרה משהו שלא היית מודע לו, או שזו בעיה אצלי.
בדקתי מספר פעמים, ובמספר מקומות - ובכולם חזרה אותה בעיה, שעכשיו נעלמה (לא שיניתי את ההגדרות המקומיות שלי).
ב. הטון שלך באמת היה תוקפני.

שוב, אני מתנצל בפניך אם נפגעת, ולא התכוונתי לזלזל בעבודה שאתה עושה כאן.
הבעייתיות של המדיניות שלכם בנוגע לאי השדים, היא שמביאה לכל מה שתיארת. בשום פנים ואופן לא רצון לפגוע או להרע לכם.

ההודעה שלי הייתה חצי-משועשעת, כמו שהשוטה כתב, וחבל שהיא גורמת לכאלו צרות.

אני מצר מאוד על פרישתך, ומבקש ממך לחשוב על זה שנית.
בבקשה, אל תפרוש 105572
הפיתרון הנכון ביותר יהיה לשנות את מדיניות התגובות כך שרק כותב בעל כתובת דואל פעילה יוכל לכתוב הודעות רק כאשר הדואל שלו חשוף (כמו ההודעה של איילת בשם ויצמן).
בבקשה, אל תפרוש 105575
המשמעות היא לחייב רישום לאייל כדי לכתוב תגובות, צעד שאנחנו מנסים להמנע ממנו.
בבקשה, אל תפרוש 105582
לא בהכרח, אבל זה בהחלט יסרבל את מנגנון התגובה למי שאינו רשום, משום שהוא יצטרך לאשר את התגובה בדואל. מצד אחד, זה עלול להרחיק מגיבים חדשים ורעננים, מצד שני, זה ימנע מצבים כמו זה הנוכחי (ואתה בטח זוכר הרבה כאלה), וירחיק את כיתות הטכנולוגיה והמידענות.
שקר ארור 105534
טל -

אני זה לא הוא (מצידי מותר לך להציץ בכתובות איי.פי. אם אתה לא מאמין לי), כך שזאת אינה התנצלות, אבל תרשה לי להגיד כמה מילים בשם עצמי.

האייל הוא אתר מצויין. העבודה שאתה וחברי המערכת האחרים עושים היא עבודה מצוינת, השיפורים הטכניים באמת עוזרים ואני מלא הערכה לרצון וליכולת שלך. נדמה לי גם שאנשים אינם נמנעים מלהגיד לך את זה כשזה רלוונטי. כל זאת בלי אף טיפת ציניות.

בכל הקשור לאי-השדים ולהחלטות עריכה, אני לא יודע מה אחרים מרגישים, אבל אני לכשלעצמי די משועשע מכל העניין, ונדמה לי שגם הודעתו של האלמוני היתה ברוח טובה. אינני יודע מדוע אתה (וגם צ'יפמוס, אבל נעזוב אותו כרגע) מגלה רגישות רבה כל-כך בקשר לנושא הזה. רגישות רבה עד כדי כך שאתה מתחיל לדבר את האלמוני בלשון רבים, ולהאשימו, לא פחות ולא יותר, מאשר ב''התנהגות הארסית, הנבזית, המרושעת והמעליבה''. בסך הכל הוא העיר הערה לא נורא תוקפנית וכנראה גם לא נכונה לגבי משהו שהוא חשב שגילה. לא נשמע לאזניי פוגע במידה שתסביר את התגובה שלך, אלא כדריכה על איזו יבלת מערכתית לא ברורה.
שקר ארור 105538
תגובה 105535, חלק א'
שקר ארור 105545
בדיוק חשבתי כמה ההודעה אליה אתה מפנה מתאימה להודעה שלי.

אתה לא רואה את ניפוח העניין הפעוט הזה לדרגת "שקר ארור" עם כל שאר הסופרלטיבים שכבר ציטטתי כמשהו שחורג במקצת מהממדים הטבעיים שלו?

הנה אתה מביא עלינו ציטוטים מחז"ל, הנה "אנחנו" (ציבור אלה שמגחכים מדי פעם על אי השדים, אני מניח) כבר "שופכים דמים", לא פחות, ואני כבר מרגיש בפרקי הידיים את סימניה הראשונים של סופת דובים ממשמשת ובאה.

חבר'ה, אנחנו איתכם, בחיי.
שקר ארור 105553
אני לא יודע מי זה "אתם" ואת מי אתה בדיוק מייצג, אבל אני, בתור חלק מאיזה "אתם" - חברי המערכת, לא ממש מרגיש ש"אתם" איתנו. ביקשנו, הבהרנו למה אנחנו מבקשים, וכלום, נאדה, נישט, גורנישט. אחרי שבועיים הכל חוזר לקדמותו.

אתה רוצה לדעת באמת מה מפריע לי? שהדיונים באייל הופכים מדיונים על נושאים לדיונים על הדיונים, ולדיונים על האייל. תנסה להעיף מבט בדיונים שמספרם 1 עד 100. פעם אנשים באמת רוב הזמן אמרו דברים. היום, אם אני נכנס לאייל אחרי, נאמר, יום שלם שלא קראתי (וזה לא קורה הרבה, אבל זה קורה), אני מגלה שחלק נכבד מהתגובות אינן עוסקות לא בנושאי המאמרים ולא בנושאים שהתפתחו מדיון על נושאי המאמרים. אני לא חושב שהאייל הקורא צריך להפוך להיות "המגזין ה(נ)פוץ ביותר ברשת", אבל לדברים כמו ההתעסקות האובססיבית בזהותם של אנשים, הספורט הלאומי החדש של "לקפוץ על האניה לאי השדים" וכו' - לא לילד הזה פיללנו (ואני יכול להעיד רק על עצמי, אבל יש לי תחושה שחברי במערכת יסכימו איתי). אם אתה לא מבין, אחרי כל מה שעבר על האתר בחודשים האחרונים, כמה רגיש העניין, אז סלח לי, שוטה יקר, אתה לא רק שוטה, אתה גם קצת אטום רגשית.
שתו מים יקיריי, לא משלמים לכם 105555
בשביל לכעוס
ובכלל לא משלמים לכם
וחוצמזה מה יהיה אם מחר תחטפו כולכם שבץ ורק אני ולירי פירי נשאר מה?
שתו מים יקיריי, לא משלמים לכם 105558
הכותב הקבוע שמאחורי שירי מירי, שזהותו ידועה לי מהיכרות אישית, מתבקש לעמוד מאחורי דבריו.
אני שבה ועומדת מאחורי דבריי 105559
אני שבה ועומדת מאחורי דבריי 105562
תגובה 105558
אני שבה ועומדת מאחורי דבריי 105563
תגובה 105559
וגם תגובה 105562 או אולי תגובה 105563
יאללה נשבר לי הכוס מכם אני עוזבת ביי!
אני שבה ועומדת מאחורי דבריי 105568
ולמי שלא מבין למה אני זועם (ואני מאד זועם), היה פעם באייל כותב מוכשר וחריף בשם אלכסנדר מאן. היה לו רק מנהג מגונה אחד - להשתמש בדמויות פיקטיביות כדי לקדם את ענייניו, ואף לנצל דמויות פיקטיביות כדי להכשיל ולפגוע באי-אילו מקוראי האייל ועורכיו, בהתאם, כנראה, למטרותיו הוא. הכותב שמאחורי שירי מירי ביצע את אותו הדבר בשבוע האחרון, ובשבילי, זו הייתה חציית קו אדום.
אתה יכול, בבקשה, לפרט? 105569
קטנוניות של תינוקות 105571
שוב נראה שאין לכמה מבכירי הכותבים באייל מה לעשות חוץ מלשחק בקובאבות. פעם משתינים על דובי, פעם אחרת שמעון מתחרע, טל מצנזר וערן צורח. איזה יופי של גנון, הנה הגננת מצטרפת.
אין לכם משהו טוב יותר לעשות היום? אולי תירגעו?
שתו מים יקיריי, לא משלמים לכם 105564
שתוק, ליאור.
מה אתה נדחף לפה יא קירח? מה! 105565
שתו מים יקיריי, לא משלמים לכם 105584
1. ליאור?! וואו, זה היה ממש קשה.. איך הוא עבד עלינו... איך לא ידענו...

2. דובי, אולי במקום אי-השדים התגובות האלה יוסרו לחלוטין?

3. אל תגזימו, יש המון דיונים שכן דנים בנושא שלהם, ואני גם לא מוצאת את הרע בדיונים שהתפתחו לכיוון אחר, ומצאו את עצמם דנים בנושא אחר לגמרי.

4. טל, בבקשה בבקשה אל תעזוב. בבקשה.
ידיהם שפכו את הדם הזה 105601
מאיפה להתחיל?
כאן? תגובה 94142
אולי כאן? תגובה 94183

מוזר שדובי וערן לא יוצאים נגדם, למרות ההיכרות האישית הממושכת. דמם כנראה סמוק יותר.

אז בוא נעשה את זה ככה. או שהם נחשפים ומתנצלים, או שנמשיך, טיפין טיפין, לחשוף את פרצופם הצבוע והגועלי של כמה מן הכותבים הקבועים באייל.

נבלות
אל תקשקש 105812
אין לי שום ספק שהדרך היחידה שבאמצעותה הגעת אל ההודעה שלי שאליה קישרת, היא בגלל שאני קישרתי אליה מיוזמתי לפני ימים אחדים.

המשך ההודעה שלך, רק מראה כמה אתה חסר מושג. לדובי וערן אין שום הכרות אישית איתי. לא ממושכת, לא חפוזה, לא בעקיפין ולא במישרין. כלום. נאדה. גם אם הם היו מחליטים להפר את האמון שאני נותן בהם (וכאמור אני משוכנע שהם לעולם לא יחליטו לעשות זאת), ולאתר אותי באמצעות ה"התאמה האישית", הם לא היו יכולים לקבל אלא מידע זניח עד סימלי.

בהתאם לכל העובדות הללו, האיום שלך הוא נלעג כמעט כמו התפקיד שנטלת לעצמך.

(לחלופין אתה מוזמן להוכיח שאני טועה ולהתחיל לחשוף טיפין טיפין את פרצופם הצבוע והגועלי של כמה מן הכותבים הקבועים באייל. מלשון הרבים בה נקטת אני מסיק שגם לך עצמך יש מידע כלשהו על אותם כותבים. מדוע אם כך אינך חושף אותם? מה, דמם סמוק יותר?)
שקר ארור 105567
"אתם" - אליהם אתה כותב "חברים, אתם מתנהגים בצורה לא הגונה" תגובה 105535.

לזרוק על כתפי האלמוני ההוא את כל תחלואי האייל כפי שהם נתפסים בעיניך, ולרדת לרמה של אפיונים פסיכולוגיים של האישיות שלי לא משאיר פתח לדיאלוג אמיתי, רק תמיהה.

כל טוב.
שקר ארור 105579
או קיי. אז אתם ‏1 מתנהגים בצורה לא הגונה.
מה שאתה לא מבין, זה שיש כאן אנשים שהשקיעו מזמנם, מכשרונם וממרצם כדי לקיים את האתר הזה ‏2, בעוד "אתם" ‏3 קופצים מדי פעם לביקור, מעירים הערה, לפעמים עניינית, לפעמים לא כל כך, לפעמים משעשעת, לפעמים גם זה לא. והנה, העורכים רואים כי אתם ‏1 מתנהגים בצורה שאינה נראית להם הולמת, מקלקלת את הנאתם, וגורמת להם לשאול "למי אני עמל".
אז יתכן כי אותו קש אשר שבר את גב האייל נראה לך קל ערך. ייתכן שאפילו אוביקטיבית (יש חיה כזאת) הוא קל ערך. את העורכים הוא הביא לידי תגובה 105554, ודי בזה כדי להגיב במשהו המגלה הבנה ואמפטיה יותר מ"לא משאיר פתח לדיאלוג אמיתי, רק תמיהה.

כל טוב."

_________
1 לא כולל שכ"ג
2 להלן "העורכים"
3 כולל את שכ"ג ואותי
מעשה נבָלה 105590
מה לעשות, כשמאשימים אותי באטימות רגשית אני לא יוצא מעורי כדי להוכיח את ההיפך. הציטוט שהבאת הוא לא תגובה שלי על תגובה 105554 כפי שניתן להבין מהודעתך, אלא תגובה על תגובה 105553.

אני לא יודע אם עשית זאת במזיד או בשגגה, אבל אם טענה בקשר לשינוי שהיה כביכול במדיניות אי השדים היא לא פחות מ"שקר ארור", הרי ציטוט שמובא בהקשר שגוי ראוי לכותרת שהצמדתי לו.

האמת, כל הספורט הלאומי הזה שבו מסבירים לי מה אני לא מבין (באמת תודה, לא העליתי בדעתי "שיש כאן אנשים שהשקיעו מזמנם, מכשרונם וממרצם") וכמה מפח-נפש אני גורם לאנשים טובים כל פעם שאני מדבר עם ברקת בפומבי די מיותר בעיני.

כל טוב גם לך.
105705
אני הבנתי כמה רגיש העניין תגובה 105690.

קצת נעלבתי, האמת. כ"כ הרבה שטויות רצות כאן (רק להעיף מבט באחד הסקרים האחרונים...), אז את זה מעיפים?! אז חשבתי על זה דקה או שתיים (או עשר, כי באמת נעלבתי), והבנתי שדווקא זה שיש כאן גם המון שטויות יגרום לכם, כמו שהבטחתם היום, להיות נוקשים הרבה יותר מעתה והלאה- וזה בסדר, לא אמרתי שלא. פשוט- לא יודעת... זה דבר שקצת קשה לעשות. זה יכול להיות שני דברים: או שבעקבות זה יופחתו בצורה משמעותית מספר התגובות הלא ענייניות, או שיהיה פיצוץ אוכלוסין באי- השדים. נחיה ונראה...

בוקר טוב לכולכם!
הנה סופת הדובים העצלה 105556
מי שמכיר את הכתיבה שלי, ואת המדיניות שקידמתי בסיוע שאר חברי המערכת כבר מאז הקמתו של האייל, בוודאי מבין עד כמה מעיקה עלי המדיניות שהביאה להקמתו של אי השדים. אני לא אוהב את זה שאנחנו צריכים לעשות את זה, אבל הרגשנו שלא הייתה לנו ברירה.
אם לומר את האמת, אנחנו הנחנו שאחרי תקופה קצרה שאנשים יבדקו את הגבולות, המצב יחזור לקדמותו - לפני שנזקקנו לאי השדים. אנשים ירגעו, ואי השדים יצא לפנסיה מוקדמת.
זה לא קרה. במקום זאת, אנשים מסוימים המשיכו להגביר את הפעילות המעצבנת-בכוונה-תחילה שלהם, מיני שירי מיריות ואחרים צצו ועלו ועושים כל שביכולתם כדי לעלות לנו על העצבים ולהפריע לכלל הקוראים שמנסים להנות מהאייל.

אני מצטער להגיד שאני נאלץ לשקול צעדים אחרים, דרסטיים יותר, שיפגעו עוד יותר בחופש שניסינו להנהיג פה מתוך אמון באנשים. אני מצטער להגיד שבעוד שרוב רובם של הכותבים לא חטאו ולא פשעו, הרי שקבוצה קטנה של בני בליעל תגרום לכולם לאבד לא מקצת מהחוויה האיילית. אני מצטער להגיד (שוב) שלעיתים אני חושב שכל העסק לא שווה את המאמץ המושקע בו.

לא איום, סתם אכזבה מרה.
תאמין לי שהייתי הרבה יותר שמח אם המעיקים למיניהם (ואתם יודעים מי אתם) היו פשוט עוזבים אותנו בשקט. אבל יש כאלו שעצם קיומו של האתר מפריע להם, כנראה. אני לא שרון. לפעמים אני דווקא כן נכנע לטרור.
הנה סופת הדובים העצלה 105574
''תאמין לי שהייתי הרבה יותר שמח אם המעיקים למיניהם (ואתם יודעים מי אתם) היו פשוט עוזבים אותנו בשקט.''

לפני שאני מצטרף לטרנד הסוחף את טובי בנינו, הייתי שמח לקבל הבהרה אם הפניה בגוף שני (''אתם'') בהודעה אלי אכן כוללת אותי בין המיותרים בעיניך. הצהרתי בעבר שאין לי כוונה להרוס לכם את המסיבה בתנאים אלה, ואני אעמוד מאחרי ההצהרה.
הנה סופת הדובים העצלה 105578
לא זה עבד ככה:

דובי: (לשוטה) תאמין לי וגו' (מביט אל הקהל) ואתם יודעים מי אתם (חוזר אל השוטה) היו פשוט...
הנה סופת הדובים העצלה 105663
דובי, אני מציע למחוק לגמרי הודעות מהסוג של אי-השדים.
אלמוני, מן הראוי שתתנצל בצורה משכנעת ולא בנוסח ''מה רוצים ממני''.
וטל, אני מצטרף לכל הקוראים לשובך.
הנה סופת הדובים העצלה 105719
מצטרפת לדעתו של ארז- אי השדים, במקום לפתור את הבעיה המקורית, רק החמיר אותה. עדיף למחוק הודעות פוגעות ודי.
הנה סופת הדובים העצלה 105726
התאוריה היתה שכך יוכלו לבדוק שהצנזורה היתה מוצדקת. הבעיה היא, כמובן, שהתעלמו מכללי היסוד של הביולוגיה: אין גומחות אקולוגיות ריקות. כצפוי, המקום הטחוב והחשוך ההוא הצמיח חיש-מהרה את הטפילים שלו.
פטריות כמהין הן מאכל מעודן 105744
טחוב? חשוך? 105750
אם היית יוצא לרגע מהמערה שהסתגרת בה עם אופרטורים עבי זקן ולוח שחמט מאולתר, היית רואה שהחמה זורחת והשיטה פורחת והשוחט משתזף על החוף ומפצח פיסטוקים.
שקר ארור 105548
ובכל זאת, גם דריכה על יבלת (ולפי תגובתו של טל כנראה שאכן היתה כאן כזאת), ואפילו בלתי מכוונת, מצדיקה התנצלות.
שקר ארור 105551
יקירי, אתה שוכח ש - One man's joke is another man's insult.
שקר ארור 105557
חביבתי, אפילו בדיחה לא היתה שם. האלמוני חשב בטעות שגילה תגלית מעניינת בקשר לאי-השדים, ולא ראה בתגליתו ממצא שמצדיק הקשת קובלנה רשמית לשלטונות. בסה"כ אפשר ללמוד מאופן הפעולה שלו שאפילו אם היה צודק, הוא עצמו לא היה רואה בשינוי הזה משהו בעל משמעות רבה.

חוץ מזה, אני מוחה נגד ההנחה שלך שהאלמוני הוא דווקא man (אלא אם כן זאת תחבולה להסיר את החשד מעלייך).
שקר ארור 105566
לא יודעת.

כל התלונות ה''צרכניות'' האלה של ''לקוחות'' האייל, כאילו הם משלמים כאן אגרה או משהו, מתחילות להיראות כטיפשות או כרשעות.
מנסה לעשות שלום-בית 105593
טל,

ראה תגובה 75996. תגובה זו, שהוסרה, הופיעה כתגובה על תגובה 75990 שגם היא הוסרה. בכל זאת, הן אינן מופיעות כרצף. לעומת זאת יש את תגובה 75998 ו- תגובה 76001 שדוקא הן כן מופיעות כרצף, אבל לא יחד עם תגובה 75990.

(עד כאן התבלבלתי? לא? נמשיך).

יכול להיות שיש בכמה מאמרים ישנים יותר תגובות שלא הופיעו כרצף- כמו כאן.

בכל אופן, הדיון על כך חסר טעם. בבקשה אל תעזוב.
מנסה לעשות שלום-בית 105594
הראשונה הוגלתה קודם שהוגלתה ההודעה האם שלה, ולכן היא מופיעה בנפרד. ככל הנראה עורך אחד ראה את שתי התגובות ומצא לנכון להסיר רק את השניה, ועורך שבא אחריו החליט שגם הראשונה לא צריכה להיות שם. כל הסיפור כולו.

אני מניח שטל עדיין ממתין להתנצלות.
מנסה לעשות שלום-בית 105595
תגובה 105560
מנסה לעשות שלום-בית 105597
תגובה 105470
בקשת סליחה פומבית 105840
טל, אני הייתי אותו אלמוני.
אני מתנצל בזאת בפניך.

תגובה 105838 היא האחרונה שלי באייל (לא כולל זו), נכון לעכשיו.
בקשת סליחה פומבית 105846
יופי. תפרשו כולכם. ככה אני לא אצטרך לסגור את האייל...

!ציניות!
בקשת סליחה פומבית 105855
גלעד,

סלחתי, כמובן.

למען האמת, ממרחק של 24 שעות, נדמה כאילו תגובתי היתה קיצונית מדי - התלונה, ובעיקר האופן שבו הוצגה, היתה הקש ששבר אותי, אבל הגבתי כאילו אתה אשם בכל המטען ולא רק בקש האחרון. אני רוצה להתנצל אם הגבתי בחריפות רבה מדי או אם פגעתי בך, ומפציר בך שלא לעזוב את האתר (אם כי החופשה הקצרצרה שנטלתי היתה מרעננת ביותר; חוויה מומלצת). כמו שכתבת שם, הניסוי שדובי הכריז עליו הולך להיות מעניין - ויהיה זה מצער אם תחליט שלא להשתתף בו.

-----

אני מניח שיש כאלה בין הקוראים שחושבים כי אני מנצל את בקשת הסליחה האמיצה שלך כסולם, כדי לרדת מהעץ עליו טיפסתי.

הם צודקים.
בקשת סליחה פומבית 105858
טל -

אני שמח. אני שמח כל-כך שאפילו נדרתי לא לעצבן אותך בימים הקרובים במשחקים שאני נוטה לשחק למרות שאני יודע שאתה לא ממש מת עליהם.

זאת לא בושה להודות בטעות קטנה, ומי שמעולם לא איים לפרוש וחזר בו יידה בך את הפיקסל הראשון.
גוד טו האב יו באק, בוס 105866
על סולמות (ובלי נחשים) 105872
טל,

ראשית, תודה וברוך השב.

אני, כמובן, מקבל את ההתנצלות שלך.

אינני עוזב את האייל, אלא שוקל את אופן השתתפותי העתידי בו. כרגע, נראה לי שאסתפק בקריאה (כמו תמיד), ואגיב רק אם יהיה לי משהו ממש חשוב לומר.

ההודעה של דובי על ביטול אי השדים, יחד עם תהליך מחשבתי פנימי, הביאו אותי לפרסום הוידוי+ההתנצלות, ובהחלט יהיה לי חבל אם לא אשתתף בניסוי הזה - בצד של ה"טובים", כמובן.

-----

אני מניח שיש כאלה בין הקוראים שחושבים כי אני מנצל את התגובה האמיצה שלך כסולם, כדי לרדת מהעץ עליו טיפסתי.

הם צודקים.
לקצץ בלי רחמים הודעות לא ראויות 105877
בבקשה תפסיקו, הדמעות ממש חונקות אותי, מלוחות, מהולות בעצב ושמחה. בא לי לרוץ יחף על החוף ולצעוק שכל העולם ישמע - שלום שלום שלום על כל הארץ ובאיה. לא אכפת לי מה יחשבו הצופים. שידעו כולם שבאייל יש את האנשים הנפלאים ביותר בעולם, יודעים לכעוס ומסוגלים לסלוח.

טינופת.
למי קראת טינופת? 105879
מה נפלת עלינו עם כל האנרגיות השליליות האלה, רב"י?
תן לאנשים קצת לשחרר קיטור, להעליב, להתרגע...
ממילא הדיונים בעמוד הראשי קצת יבשושיים כרגע.

אגב, ב'מותר האדם' יהיה מדור 'הכל מותר' בו יותר לקוראים ללהג בחופשיות. זאת כדי לנקז את כל הדחקות והצחוקים למקום אחד, ולהשאיר את המותר סטרילי עוד יותר מן האייל הצנוני.
105881
אין לי מושג מה אני עושה בכותרת של ההודעה המטופשת.
גם לי אין שמץ 105882
LOL 105880
________
ארז, משנה היום קידומת ל30.
LOL 105887
גם אני רציתי להחמיא לרב''י על תגובתו, ואני קשיש ממך בחמישה ימים.
מדהים 105893
בקהילה כזו קטנה, לפחות שלושה מגיבים נולדו בחמישה ימים רצופים של נובמבר - לי היה אתמול יום הולדת (לא מסגיר כמה, אבל פחות מ-‏30).
מדהים 105903
אל תגיד קהילה, אתה סתם מרגיז את דובי. מזל טוב לכולכם.
מדהים? 105925
לא יודע כמה יש בק***ה שלנו, אבל בין 29 אנשים, הסיכוי שלשלושה יהיה יומולדת בתוך חמישה ימים רצופים (לאו דווקא בנובמבר, ובהנחה שהתפלגות ימי ההולדת אחידה על פני 365 ימים) גדולה מחצי. בין 36 אנשים אין אפשרות שזה לא יקרה.

כל זאת, אם לא טעיתי, מה שבטח קרה‏1. אבל לכל שבת יש, כידוע, מוצאי שבת, ואז בא עוזי...

1 אבל היה נחמד לחשב.
מדהים? 105956
אבל התפלגות יומה''ל אינה אחידה על פני השנה - יש מבולים של אנשים שנוצרו בחורף, למשל.
מדהים? 105960
בחורף דווקא? מוזר, לדעתי היה לחץ אבולוציוני להתעברות האדם דווקא בקיץ, כך שהתינוקות יוולדו באביב, כך שהם יהיו גדולים וחזקים ככל האפשר לקראת ההתמודדות עם החורף הראשון שלהם.

להתעבר בחורף פירושו להוולד בסתיו, וקשה יותר לשרוד את החורף הראשון. מאיפה הנתונים שלך?
זה כל הקטע אצל בני אדם 105963
אין לנו עונת יחום - מזדיינים במרץ כל השנה. בפרט בחורף מתחת לפוך, או בפסח כשיוצאת השמש, זה הזמן להרביע את בנות ישראל ולהשריץ עם בוא הסתו.

________
שמת לב ששברת שתיקה של 1:11 שעות?
זה כל הקטע אצל בני אדם 105968
כן, שמתי לב שבמין שלנו אין עונת ייחום, תודה, זה פשוט מוזר לי. טוב, אולי הזמן הקצר יחסית בו נולדים לנו תינוקות כל כך פגיעים (~5 מיליון שנה), לא הספיק בשביל השינוי הזה.

_________________
לא. למה הכוונה?
ממש לא קשור אבל... 106012
שלשום בנסיעה מעין כרם למבשרת ראיתי שלט ''יער ע''ש סמל גלעד ברזילי''.
מדהים? 105964
אבולוציה? איפה? היגיון פשוט: ‏1 לאנשים קר בחורף והם נצמדים זה לזו, מתחממים ובדרך מבצעים גם את פעולת הרבייה הישנה והטובה. אגב, גם שעמום תקופתי הוא מקדם ילודה גבוה - ולראיה, כל גלי התינוקות שמופיעים תשעה חודשים לאחר הפסקות חשמל גדולות, בליצים ומלחמות עורף.

1 נכון, אין לי שום נתונים. אבל מן הסתם אפשר לבדוק את זה.
מדהים? 105992
לא כל כך קל לבדוק את זה (אמרה הסטטיסטיקאית). אני מכירה המון ילודי אפריל-מאי, ותמיד חשבתי שזה בגלל שאף אשה לא רוצה למצוא עצמה בהריון מתקדם בחודשי הקיץ החמים והלחים.
כן מצאתי כמה אנקדוטות משעשעות בושא:
מדהים? 106081
1. "פרדוקס‏1 ימי ההולדת" - אם 24 אנשים נפגשים באקראי, הסיכוי שיהיו שניים עם אותו יום-הולדת גדול מחצי. אם נפגשים 40 אנשים, הסיכוי קרוב ל- 90%.

2. בין 29 אנשים, הסיכוי לשני ימי-הולדת באותם חמישה ימים (כלשהם) הוא 68%. עם 36 אנשים, הסיכוי עולה ל- 83%.
כדי שאירוע כזה יהיה *הכרחי*, נצטרך להפגיש 74 אנשים.

3. כל זה בהנחה שהתפלגות ימי ההולדת היא אחידה. אם לא - עוד יותר טוב. כל ההסתברויות הקשורות להתנגשויות של אירועים מקריים רק עולות.

1 כמו פרדוקסים אחרים במתמטיקה, זה לא באמת פרדוקס, אלא תוצאה המנוגדת לאינטואיציה. שתלך האינטואיציה לתיקון.
תיקון טעות 106083
2. המספרים האלו לגמרי לא סבירים. הנה המספרים הנכונים:

בין 29 אנשים, הסיכוי לשני ימי-הולדת באותם חמישה ימים (כלשהם) הוא 99.98%. הסיכוי הזה גדול מחצי כבר כאשר נפגשים תשעה אנשים.
הסיכוי כשנפגשים 33 אנשים רחוק מאחד כדי פחות ממליונית.
עדיין, כדי שהאירוע יהיה הכרחי, צריכים להפגש שבעים וארבעה (שבעים ושלושה יכולים להוולד במרחק חמישה ימים זה מזה, אם כי הסיכוי קטן מאד).
תיקון טעות 106191
אבל אתה מחשב סיכוי שלשניים יהיה יומו ברצף של חמישה ימים. אני חישבתי את זה לשלושה אנשים (ארז, עמית ואני). עכשיו בדוק אותי, אם בא לך. ולאור הודעתו של רועי, אתה מוזמן כבר לחשב את המספרים לארבעה אנשים בחמישה ימים.
תיקון טעות 106242
אז יש לי משהו יותר מדהים בשבילך.
קח שני אנשים אקראיים שאין ביניהם שום קשר, אני, יעקב פופק מרמתגן (בית שמש במקור) וג'רי סיינפלד הגדול מלוס אנג'לס, כוכב על בינלאומי. מה הסיכויים ששניינו נחגוג את יום ההולדת שלנו באותו יום?
והנה תאריך הלידה של שנינו הוא ה 29 ביוני.

למרבה הצער יש את פער השעות ומלבד זאת, אני בכלל לא חוגג את יום ההולדת שלי אלא מעדיף לשקוע בדיכאון עמוק ולהתבסם כדבעי מוודקה זולה בפאב של ואדים.
תיקון טעות 106284
לחשב? על מי אנחנו עובדים?
בכל אופן, "חישבתי", וכדי שהסיכוי לקבל שלושה ימי-הולדת באותם חמישה ימים יעלה על חצי, צריך 24 אנשים. כדי לקבל ארבעה, צריך 46 אנשים, ובשביל חמישה, 74 אנשים.
קומבינטוריקתנו לעם 106408
אוקיי, הבנתי איפה טעיתי (וזה היה קשה. האם החלדתי בשנתיים של לימודי פילוסופיה, או שגם כשנתתי שיעורים פרטיים בקומבינטוריקה הייתי נופל בזה?)

ועכשיו, כמו שאמר פלדרמאוס למזניק הגרמני, Finish the job! מה זאת אומרת "לחשב"? אני הייתי צריך לחשב, בהחלט, ועוד עם ארבע איטרציות של טעות באלגוריתם. אז מה, אני מחמיץ משהו וזה טריוויאלי ברמה כזו שלא צריך אפילו דף ועט? או שפשוט יש לך (או באינטרנט) תוכנה שעושה את זה?
קומבינטוריקתנו לעם 106430
הנוסחא להתנגשות של שני ימי הולדת באותו יום היא קלה יחסית. בכל המקרים האחרים, הסיפור מסתבך עד לבלי-הכר, ולמי יש כח לחשב נוסחאות כאלה?
אז כתבתי סימולציה.

בלי מחשב, תוחלת הזמן (מספר הדגימות) עד להתנגשות הראשונה היא (בקירוב, כאשר n גדול) sqrt(pi*n/2)+2, כאשר n הוא מספר התאים שאליהם זורקים את הניסויים שלנו. כאשר n=365, מתקבל 26. שוב, זו התוחלת עד להתנגשות הראשונה, ולא המספר שעבורו הסיכוי גדול מחצי (אבל הם בדרך כלל קרובים).
ואיך פאי נכנס לנוסחא הזאת? כישוף.
מדהים 105961
רק בשביל הקטע אני מה6 לנובמבר זה אומר עוד אחד, לא?
מדהים 106060
אני מכיר שנים שנולדו בשביעי לנובמבר, אבל הם לא משתתפים באייל.
אבל זה רק תירוץ בשביל שאלת טריויה, איזה ארוע היסטורי חשוב מאוד קרה בשביעי לנובמבר?
מדהים 106075
שביעי לנובמבר אני לא יודע, אבל בשמיני לנובמבר, 1942, 30 שנה לפני שנולדתי, נפתח מבצע לפיד שבו פלשו כוחות בעלות הברית לצפון אפריקה ושיחררו אותה מידי הנאצים.
אירועי נובמבר 106084
נו, באמת. זה אינטרנט. אין שום בעיה לברר מה קרה בכל תאריך.

יש למעלה מ-‏140 אירועים היסטוריים שהתרחשו בתאריך זה. אינני יודע בדיוק לאיזה מהם אתה מתכוון, אלא אם יש משהו איילי-ספציפי.

הנה כמה אירועים שהתרחשו בשבעה בנובמבר:
1991 - מג'יק ג'ונסון מודיע שהוא נשא איידס ופורש ממשחק.
1990 - מרי רובינסון נבחרת כנשיאת אירלנד, האשה הראשונה בתפקיד זה.
1989 - דייויד דינקינס נבחר כראש עיריית ניו-יורק, הכושי הראשון בתפקיד זה.
1983 - מטען חבלה מתפוצץ בגבעת הקפיטול. נזק רב לרכוש. אין נפגעים.
1982 - תורכיה מאשרת את החוקה. ישראל עדיין לא. באותו יום מתגרשת ליז טיילור מבעלה השביעי, ג'ון וורנר.
1981 - צרפת מבצעת ניסוי גרעיני.
1972 - ריצ'רד ניקסון נבחר בארה"ב לתקופת כהונה שניה. ג'ורג' מקגאוורן מובס.
1962 - ריצ'רד ניקסון מודיע על פרישה מפוליטיקה.
1961 - צרפת מבצעת ניסוי גרעיני.
1954 - מטוס ריגול אמריקני מופל מעל חופי יפן.
1951 - ירדן מאשרת את החוקה. ישראל עדיין לא.
1949 - המלך פארוק מפזר את הפרלמנט המצרי.
1944 - פרנקלין רוזוולט נבחר לנשיאות ארה"ב ומנצח את תומס דיואי.

הייתי יכול להמשיך עוד ועוד עד לשנת 680, בה נפתחת המועצה השלישית של קונסטנטינופול, אבל התעייפתי.
אירועי נובמבר 106103
כתבתי והתכוונתי לארוע בעל חשיבות גדולה. משהו שכל תלמיד תיכון אמור לשמוע עליו. (גם אם לא לדעת את התאריך שלו)
אירועי נובמבר 106175
יש אתר מסויים שמאגד בתוכו את כל השנים?
אירועי נובמבר 106405
אני מאמין שיש יותר מאחד. אני נוהג להציץ ב-http://www.picture11.com/history/db/today2S.cgi וגם לעשות את עצמי חכם אחר כך. האתר מאפשר לדעת בכל תאריך אירועים חשובים, ימי הולדת חשובים ופטירות (חשובות, חשובות).

יש לו נטייה אמריקאית חזקה (הידוענים שם הם לעתים קרובות ספורטאים אמריקאים ו-playmates של עיתון פלייבוי). למרות זאת - הוא אתר מעולה.
בקשת עזרה . 116685
האם ישנו אתר או קישור המבאר את היווצרותו וגלגוליו של לוח השנה, או פרטים מעניינים בנוגע?
הן הנוצרי והן היהודי ואולי גם אחרים.
בקשת עזרה . 116686
טלה בר דנה במאמרה דיון 1142 על לוח השנה והקשר שלו לשנה החקלאית ולתופעות טבע.
בקשת עזרה . 264505
בקשת עזרה . 264536
תודה.
טרם קראתי הכל, אבל... 265793
''מטיל כדור הארץ בצורה מחזורית צל על הירח, כך שרוב הזמן נראה הירח לא כעיגול מלא, אלא כחלק ממנו'' זו שגיאה רצינית. כשכדה''א מטיל צל על הירח, קוראים לזה ''ליקוי לבנה'', וזה נדיר למדי. הירח נראה חסר פשוט מפני שכמו כל כדור, רק חצי ממנו מואר בכל רגע נתון, וזה בד''כ לא בדיוק החצי עליו אנו מביטים (לפעמים זה כן - ''ירח מלא'' - ולפעמים ממש לא - ''אין ירח'' - ולפעמים חלק).
טרם קראתי הכל, אבל... 266112
חבל שאתה מגיב כאן במקום שם. אכן טעיתי והתנצלתי. יש לקרוא את הדיון.

בכל אופן - אני מציע שנפסיק כאן. אין טעם להגיב באייל הקורא על מאמרים בפא''צ. ודאי שלא להגיב בדיון שנושאו מדיניות מערכת האייל על מאמר באתר אחר העוסק בלוח השנה.
מדהים 106104
המהפכה הקומוניסטית ברוסיה.
אירועים נוספים בשביל הקטע:
1944 - הצנחנית חנה סנש הוצאה להורג בהונגריה.
1884 - (אם אינני טועה בשנה, אך בטוח ביום הולדתי) - קמה המושבה מזכרת-בתיה.
בדיוק 106106
התכוונתי למהפכת אוקטובר.
משעשע, לא?
בדיוק 106112
ומה קרה מחר (11 בנובמבר) בשעה 11:00?
בדיוק 106123
הסתיימה מלחמת העולם הראשונה, לא?
כן 106124
11:00 לפי איזה שעון? 106139
11:00 לפי איזה שעון? 106187
GMT+1 אא"ט
מדהים 106142
לכעוס עליך ש"גנבת" לי את התשובה?:-)
כן,מהפכת אוקטובר(לפי הלוח הישן,של הרוסים?)התרחשה בשעות הבוקר המוקדמות ב-‏7 לנובמבר. לנין דחק בבולשביקים לתפוס את השלטון,והם תפסו מאנשי הוועדה המהפכנית בפטרוגרד עמדות אסטרטגיות בעיר.למחרת השתלטו על ארמון החורף וחברי הממשלה שישבו בו.

לענין מזכרת בתיה (הידועה גם בשמה הקודם עקרון),אתמול ראיתי רכב שעל שמשתו האחורית הסטיקר:מזכרת בתיה-מושבה אהובה שלי.בת 120 שנה.
חשבתי שבטח זה סטיקר משנה שעברה והיא נוסדה ב-‏1881.בדקתי בבית בשני מקורות שונים,עקרון נוסדה ב-‏1883,קצת אצה להם הדרך עם הסטיקר,או שבמושבה עדיין נוהגים לפי איזה לוח ישן שהביאו מפטרוגרד.
מדהים 106146
הלוח הישן של הרוסים הוא הלוח היוליאני (ע"ש יוליוס קיסר), ולפיו, ב*כל* שנה יש 365 ימים. מכיוון שכדור הארץ לא כל כך זריז, והוא משלים הקפה של השמש ב365 ימים ו(קצת פחות מ) 6 שעות, תוקן הלוח היוליאני ללוח הגריגוריאני (הנהוג כיום), ובו ברוב השנים יש 365 ימים, אבל כמעט בכל שנה רביעית יש יום נוסף (29 בפברואר), כלומר 366 ימים.
למה כמעט? כי בשנה רביעית שהיא שנת 100 (לצורך העיניין נניח 1800 או 1900) לא מוסיפים את היום הנוסף לפברואר.
יקומו האיילים שאינם סנילים, ויזעקו כי בשנת 2000 הזכורה לבאג, היו גם היו 29 ימים בפברואר. צודקים, שכן בשנת 1000 דווקא לא משמיטים את היום הנוסף בפברואר.
ברוסיה הצארית, כאמור, נהג הלוח היוליאני, ולכן נוצר הפיגור אשר גרם למהפכת אוקטובר לפרוץ בנובמבר.
הצלף בכדור* 106155
תודה.
חשדתי שזה הענין,מה שמזכיר לי שמספרים שב-‏5 באוקטובר(איזה שנה? אלפחמשמאותשבעימו...כמה? איפה שמתי את המשקפיים?) התעוררו הבריות ומצאו שלפי פקודת האפיפיור שפורסמה באיגרת רועים,לוח השנה ידלג 10 ימים קדימה ל-‏15 באוקטובר.
נשים הזדקנו ב-‏10 ימים.
כולם התלוננו שהוד קדושתו קיצר את חייהם וגזל מהם עשרה ימים.

*הרי לך הוכחה שהאפיפיור הוא נציג אלוהים עלי אדמות, ומוסמך להצליף בכדור הארץ האיטי וללמדו בינה.
  הצלף בכדור* • האייל האלמוני
  הצלף בכדור* • דורון הגלילי
  הצלף בכדור* • Chen Shapira
  מדהים • easy
  מדהים • עדי
  מזל טוב גם לך. • ארז לנדוור
  טינופת?! • עדי
  זאת הייתה בדיחה, עדי • האלמוני המקורי (מהדיון ההוא)
  זאת הייתה בדיחה, עדי • עדי
  הזהרו מין הצבועים • עוד אלמונית
  הזהרו מין הצבועים • ערן בילינסקי
  הזהרו מין הצבועים • עוד אלמונית
  הזהרו מין הצבועות גם כן • עדי
  הזהרו מין הצבועות גם כן • עוד אלמונית
  הגינות • ערן בילינסקי
  חידה: • האייל האלמוני
  חידה: • האייל האלמוני
  חידה: • האייל האלמוני
  תשובה • ברקת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים