לכל התומכים בסמים קלים 105717
מי שעונה "כן" לאחת השאלות הבאות באמת זקוק לאישפוז בכפיה:
1. היית רוצה שנהג האוטובוס שאתה נוסע בו יהיה בהשפעה, אפילו קלושה, של סמים קלים?
2. היית רוצה שרופא השיניים שלך יהיה בהשפעת, אפילו חלקית, של סמים קלים?
3. ומה אם הבן שלך שעושה עכשיו טירונות בצנחנים? היית ישן בלילה אם מפקד המחלקה שלו היה מעשן עשב לפני יציאה לתרגיל מחלקה באש חיה?

ותחשבו על זה...
לכל התומכים בסמים קלים 105722
עדיף שאחד-עד-שלוש גם לא יהיו תחת השפעת אלכוהול בנסיבות המתוארות. אז?
לכל התומכים בסמים קלים 105765
כמו שציין ניתן להכניס אלכוהול אבל ניתן גם להכניס עייפות ב1-3 .
1. היית רוצה שנהג האוטובוס שלך יהיה בחוסר של 10 שעות שינה
2. היית רוצה שהרופא שלך יהיה בחוסר של 10 שעות שינה?

וכך הלאה, אבל החוק לא עוצר רופאי שיניים בגלל חוסר שעות שינה ובצא לא פעם המפקד יוצא למערב אם חוסר שעות שינה .
אז מה החיים לא פשוטים
מתי להביא את החליפה לבנה בשביל האישפוז?
לכל התומכים בסמים קלים 106186
גם לא הייתי רוצה שנהג האוטובוס שלי יקיים יחסי מין בזמן שהוא נוהג.
(כנ"ל לגבי הדנטיסט)

________
יוצאו יחסי המין אל מחוץ לחוק
מריחואנה - דמיון ומציאות 106325
מיטש ארליוויין, פסיכולוג מאוניברסיטת דרום קליפורניה, כתב ספר חדש בשם "להבין מריחואנה: מבט מחודש על ממצאים מדעיים". בראיון איתו ששמעתי, הוא טוען שהחומר יותר מורכב ממה שמציגים אלה שרוצים להשתמש בו כקסם רפואי טבעי מצד אחד, או אלה שרוצים לאסור על השימוש בעשב האיום הזה מצד שני.

הוא אומר שאין ממצאים שקושרים בין עישון מריחואנה לאגרסיביות (לעומת אלכוהול שגורם לאגרסיביות רבה), בין מריחואנה לירידה במוטבציה (היתנהגות א-חברתית, שוב בהשוואה לאלכוהול) - אין הבדל משמעותי ביו ציונים של סטודנטים משתמשים או לא משתמשים, אין הבדל בין רמות השכר. גם הטענה שמריחואנה היא סם-סף שמוביל לשימוש בסמים קשים יותר לא מבוססת בממצאים - מעל 75 מליון אמריקאים ניסו מריחואנה אבל יש כ-‏6 מליון מכורים להרואין ודומיו.

אמנם למריחואנה יש השפעה זמנית על זכרון אבל אין השפעה משמעותית על משתמשים לאורך זמן, בניגוד להשפעה שיש לאלכוהול (או סמים קשים) על פעילות המוח בטווח ארוך.

הוא טוען שכשמלמדים נוער שמריחואנה מובילה לקוקאין והרואין אבל הם רואים מנסיונם שהרבה משתמשים במריחואנה אבל לא עוברים לסמים קשים יותר וכך אמינות המערכת החינוכית יורדת והיכולת שלה להעביר מסר על סמים נגישים ומסוכנים כמו אקסטזי, נפגעת. בנוסף, החיבור הפלילי בין מריחואנה לקוקאין מגדיל את נגישות המשתמש האקראי במריחואנה לסמים הקשים כי אותו סוחר דוחף לו את שני הסמים.

כיום, נראה שהסכנה האפשרית היחידה של עישון מריחואנה היא על סרטן ריאות למרות שאין שום ממצאים שקושרים בין השניים באופן ברור. הוא סיפר ששני טריטוריות באוסטרליה התירו שימוש במריחואנה והתברר שיש חסכון עצום בזמן, מאמץ, משאבים וכסף שהמשטרה והתביעה היו משקיעים באכיפת החוק.

נראה לי שאפילו אם אלה שרוצים להכשיר שימוש במריחואנה צודקים, הם עדיין צריכים להתגבר על המכשול העצום שהערימה כל ההשקעה העצומה - הפוליטית, הפיננסית והפסיכולוגית - השקעה של עשרות שנים בנושא כל כך טעון.
מריחואנה - דמיון ומציאות 106329
ולעומת זאת, מחקר בריטי חדש מוצא שהקנביס שנמצא בשימוש היום חזק בהרבה מזה שהיה נפוץ לפני 30 שנה, ולכן מחקרים שנעשו על הסם הישן כבר אינם תקפים.
המחקר החדש טוען שהקנביס גורם מחלות ריאה, ונזק למערכת החיסונית, ויכול גם לגרום סכיזופרניה.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים