עשרים ושמונה דקות 1058
עשרים ושמונה דקות. זה משך הזמן שהאיגואנה מסוגלת לשהות מתחת למים ולהישאר איגואנה, ולא איגואנה בדימוס. את מי זה מעניין? נכון, אף אחד. גם לא שחמישה אנשים קנו את הספר על חשבון דיפרנציאלי. המאמר הזה הוא בזבוז זמן מושלם. הנתונים הם חסרי משמעות סטטיסטית, וגם בתור שכאלה, ממש משעממים.

לחשוב שהייתי יכול לעשות תרגיל בחדו"א במקום, עם הספר החדש שקיבלתי מאמאזון. :-)
עשרים ושמונה דקות 1060
לא כל מידע חייב להיות אפקטיבי
אנשים מסוימים לומדים עד 40 ספרות אחרי הנקודה של פאי, למרות שאין להם שום שימוש מידי לזה.
ההשוואה לאיגואנה אינה מתאימה למאמר הנ"ל - האיגואנה הינה חייה אשר אינה קשורה בשום קשר עם רוב האנשים בארץ - לעומת זאת ישראלים שקונים ספרים באינטרנט כן קשורים - מהסיבה הפשוטה שהם ישראלים.

אולי רשימת הספרים המדעיים הינה באמת ביזבוז של זמן, אולם ההערות על רבין, על הפלשתינאים וכו' הינם הערות מעניינות ביותר ורלוונטיות ביותר לזמננו.
3.14159265358979323846 1067
נתעלם לעת עתה מהערתך הקנטרנית בנוגע לשינון של ספרות אחרי הנקודה של מספרים אי-רציונליים מסוימים, פעולה שהיא אחת מהדרכים הנאות להעביר שיעור במתמטיקה בדידה, ונתייחס למאמר.
הוא חסר ערך. חסר ערך מפני שהוא מתייחס לנתונים חסרי ערך, כפי שיוכלו אולי להעיד האינטגרלים המסילתיים המככבים ברשימה. בישול נתונים חסרי משמעות ברוטב פלפל נעשה תחביב נפוץ בעיתונות הישראלית, כפי שראינו לאחרונה על נגע הרעב בהרצליה. אם הנתונים לא מעניינים, אולי מפני שהם משקפים את קניית הספרים של שמונה אנשים בערך, אין טעם להתייחס אליהם.
בקשר לתובנות המעמיקות (לדעתך, אולי) בקשר לרבין או הפלסטינאים, הרי שגם מאמר העוסק באיגואנות טרופיות ובהשוואתן ללטאות שונות ברחבי העולם, גם הוא יכול להכיל הערות מעניינות שלא קשורות לנושא. אז מה?

אוף. עצוב שאנחנו מבזבזים זמן על תגובות. לא עונה לך יותר. לא עונה ולא עונה.

... 26433832795058841971
3.14159265358979323846 1069
המאמר, כמו הרשימה המופיע באמאזון, מכיל מוץ וגם תבן. כמובן שחלק גדול מהמידע לא שימושי, אולם הכותב מתייחס לכך, ומנסה לתרץ כיצד הגיע "לכלוך סטטיסטי" שכזה לרשימה.

לגבי מספר הקונים מישראל באמאזון: משיחות עם פקיד הדואר בנתניה, שמקבל את פני בכל פעם שאני בא לאסוף את החבילות שאמאזון שלחו לי, התברר לי שמדובר במספר קונים גדול – גדול מאד, אפילו.

ההערות לגבי הספרים הכן רלוונטיים שמופעים ברשימה מהווים את לב המאמר, אני מניח. למרות שאני אישית חושב שהנתון החשוב ביותר (והמשמעותי ביותר) הוא מכירות של "פסוקי השטן" בלבנון. כמובן שללא ציון כמויות, המידע הזה בעל שימושיות גבולית ביותר, אבל בכל זאת.
3.14159265358979323846 1100
אכן, לא קרה לי עדיין שהלכתי לסניף הדואר הקרוב למקום מגורי (דבר שאני עושה לפחות פעם בחודש מסיבות שונות), ולא ראיתי חבילה של אמאזון מונחת על אחד ממדפי החבילות. לרוב יש יותר מאחת.
3.Bolshit.WasteOfTime.com 1073
לצערנו, המטרה של שיעורי הבדידה היא ללמד מתמטיקה בדידה ואם אינך מוצא בכך עניין אז אולי אינך בפקולטה הנכונה ועליך לעשות תואר בחינוך, ואפילו פרופסורה בנושא.

אך לא בתפילין עסקינן ומה עניין שמיטה להר סיני? הבעיה שלך היא שאתה כנראה הטיפוס שנטפל לפרטים ולא רואה את התמונה הגדולה. מטרת המאמר היא לא להראות את רשימת הספרים (אשר אותה יכול כל אחד להשיג באתר של אמאזון) אלא לנתח את הרשימה. הסיבה שהספרים המדעיים נמצאים שם היא בגלל יושרו המקצועי של הכותב אשר אינו מרשה לעצמו להכניס רק את החלק "המעניין" של הרשימה למאמר.
הספרים המעניינים הם כמובן הספרים אשר אינם נמכרים בארץ (מפאת הצנזורה), המאמר מראה כיצד ניתן "לדלג" מעל הצנזורה הישראלית ולקנות ספרים אשר מזיקים כביכול לבטחון המדינה (הספר על האטום ועל מי רצח את רבין)

ישנם פה תופעות מעניינות נוספות, כפי שציין טל כהן, כמו הספר על הפלשתינאים. המאמר גם מעצב את הפרופיל של הקונה הישראלי ברשת - דבר, שלפי מיטב ידיעתי לא קרה עד היום.

והערה אחרונה - אני לבדי מכיר כעשרה אנשים אשר קונים באמאזון - ואינני טיפוס עד כדי כך חברותי - ולכן הערתך בקשר לטעמם של שמונה קונים היא אינה רלוונטית ומעידה על חוסר היושר של טענותיך.
ניק ניק ניק נוד נוד נוד 1086
בואנה, אתה חתיכת נודניק :-)

סך הכול קראתי מאמר מהתחת ורציתי לקטול אותו באלגנטיות, ואתה עושה מזה נושא רציני.

רק שתדע – אני לא מגיב יותר. זהו. זה עצוב שלמאמר הזה יהיו 7 תגובות.
אני לוזר? 1089
לא סתם
אני לא יכול שלא לכתוב את ההערה האחרונה ואתה יודע את זה...
תכנע תכנע תכנע...
אובסקורנט 3696
מר. טל, אם אינך מיודע אל המילה הלטינית 'אובסקורנט', מוטב כי תחפשה במילון, כך אולי תשיג איזה מושג קלוש על אופייך, אורך מחשבתך ואף הרדידות הנוגעת לתפיסות מסויימות אשר להבנה ילדותית, אינפנטילית שכזו, אין לכעוס עליך, אין לשנוא אותך
יש לרחם ולעזור.
מה זה אובסקורנט? 164267
מה זה אובסקורנט? 165773
= obscurant :
1) אדם המתנגד לרפורמות ולקדמה; לוחם בהשכלה; שונא דעת;
בור
2) מערפל; מטשטש את האמת; חסר דעת
לא להאמין ! 259630
רק רציתי להגיד שזו הפעם הראשונה שאני נתקלת בעוד לינזן.... הייתי בטוחה שאנחנו היחידים, סתם זה כל מה שרציתי להגיד, אה ,כן, אגב לינזן זה עדשה בגרמנית.
ואם תרצה להתחתן אז בכיף וזה רק מסיבה אחת-לא בא לי להחליף את שם משפחתי ...!
לא להאמין ! 270611
ספר טלפונים ניסית לפתוח פעם ?
רק בגלל שאתר 144 בשיפוצים, הנה עוד 2 לינזנים מדפי זהב.
בספר הטלפונים הרגיל בטח תמצאי עוד המון .
עשרים ושמונה דקות 1084
לא יכולתי לתאר את תגובתי טוב יותר, או במילים אחרות - ישר כח.
שש וחצי דקות. 1090
שש וחצי דקות. זהו פרק הזמן האידיאילי להכנת שניצל בטוסטר-אובן שלי. מה הנקודה שלך?
לדעתי האישית, גדולתו של האתר היא דווקא ביכולת שלו, בניגוד למגזין מודפס, לתת למגוון של אנשים במה להעביר מגוון של דעות, השקפות, וכן גם מידע טריוואלי. כותב המאמר לא כתב אותו במטרה להעלות דמעה של ריגוש בעינו של איש, אלא אך ורק להעלות מס' פרטים, לא סטטיסטים אלא עובדות תמוהות בלבד, בנוגע למסחר הספרים המכוון דרך אמזון. כפי שכבר נאמר כאן, חלק מן העובדות היו "משעממות", אך הן הובאו בצורה ענינית יחד עם עובדות מענינות מספר, אשר הן למעשה היוו את מטרת המאמר.

ואני רק רוצה לציין לשבח את עצמי על מידת האיפוק שנדרשה ממני בכדי לא לצטט את אריק איינשטיין ושלום חנוך בהקשר זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים