עבודת השטן של הממשלה 105857
שיהיה ברור.
הקיצוץ המפלה הזה לא קשור בדירוג האשראי של ישראל ובמצב הכלכלי וגם הוא לא נועד להיות "אפלייה מתקנת".
הוא לא "לטובת יוצאי צבא" כמו שהוא "לדפוק את אלה שלא עשו צבא" — שזה כולל לא את החרדים ושאר המשתמטים השיטתיים–סדרתיים או איך שתקראו לזה, שיודעים איך להסתדר מהמדינה ולקבל ממנה בכל מצב את מה שהם צריכים, אלא את אלה שנמנע מהם לעשות צבא. גם הערבים, וגם אחרים, "החלשים" — אלה שלא התאימו בזמן כלשהוא למודל שלמוּת של המדינה הספרטנית, וקיבלו פרופיל נמוך גם אם לא היו חולים.
פקיד ג'ובניק בקריה, שמן הסתם בעצמו לא היה שווה פרופיל גבוה מדי, המציא בעבור המפקדים המטומטמים ממנו את השיטה המדרגת בני אדם לפי פרופיל צבאי, לא לפי איכויות אנושיות מורכבות. זה היה הדבר שהם רצו ממנו, אינני יודע מתי קרא הדבר, מן הסתם בשנות ה–50 אך אשמח אם בידי מישהו יש מידע יותר מפורט. הכל היה חלק מעבודת שטן שנעבדה אז, עבודת שטן מדאורייתא של המערכת הצבאית בימים שאריק שרון, גנדי וכל החבר'ה ה"טובים" היו צעירים וביחד עם הממסד ישבו שעות נוספות על המחשבה איך לדפוק את מי שמפריע להם, מי שעלול לחבל במדינה הספרטנית שהחונטה התחילה לבנות כבר בימים ההם. כמה סבלו מן השיטה המפלה אנשים שלא שירתו בצבא רק מפני שהם נמצאו מסיבה כלשהי בלתי מתאימים לשרת בצבא (שוב, אני לא מדבר על סרבנים עקרוניים שבדרך כלל הונם מאפשר להם לא לקבל שום דבר מן המדינה). כמה נרדפו מקצועית וחברתית, לכמה הושמה רגל ולמעשה מבחינה חברתית לפחות דינם היה כדין "קבורים מחוץ לגדר". הם שותקים עד היום, כי בזמנם זאת היתה בושה, חלק מהם לבטח כבר מצאו את עצמם מחוץ לגבולות המדינה. אבל כולם ידעו על זה ושתקו, ובכך לקחו חלק בפולחן השטן מדאורייתא של המדינה.
בשנות ה–90, כשהמדינה ניסתה להיות נורמאלית ביחוד בימי רבין הי"ד (שבחיבוקו את אביב גפן שלא עשה צבא כמה דקות לפני ההתנקשות, כמו חזר בתשובה על שערי שמים מן השותפות שגם לו היתה בפולחן השטן החביב על הבטחוניים, שאף פעם לא היה קשור באמת בצרכים הבטחוניים, כמו שעכשיו זה לא באמת קשור בצרכים הכלכליים) אנשים התחילו להבין שלא כל אחד צריך להיות חייל, חוקים מפלים שונו כמו אותו חוק קיצבאות ששונה בידי רבין והשינוי בוטל באצבעותיהם של ביתו ושל כל מפלגת העבודה וזאת סיבה מספקת להפקיע את רבין מידי מפלגת האבודה האומללה הזאת. נחקק גם החוק שאוסר לשאול על פרופיל צבאי במקומות עבודה, אין לי נתונים כמה הוא הועיל אבל שמישהו ינסה להציע חוק ברוח זו בימינו אלה... החברה הישראלית בנושא הזה היתה בדרך להיות אנושית יותר, מה שממש "אהבו" מייסדיה של עבודת השטן של המולך הבטחוני...
ואז באה האינתיפאדה...
אני עדיין לא משוכנע שכל הסיפור הזה של האינתיפאדה אין בו ולו קמצוץ של קונספירציה בין אלילי הבטחון של ישראל (כן גם ברק חשוד) לבין הסוכן הישראלי ערפאת ויתר חבריו ובהם מרוואן יאללה בית"ר ברגותי. אבל נעזוב זה כי אין לי הוכחות. אבל מה שאני יודע, שזו שעת הזהב שחזרה לכל אותם ותיקים שהמציאו את עבודת השטן והצבא בשבילם הוא מקום האכסנייה לרשע הישראלי הלבן. כל עיוור רואה עד כמה המלחמה מחזקת אותם ועד כמה הם היו מתוסכלים בלעדיה, שלא לדבר על הפחד שלהם ממהפכות חברתיות ועוד "שטויות" כאלה המאיימות על החונטה, שמצב בטחוני יכול להשאיר אותן עד נצח בצד.
השטן יורד, ופורש על כל אלה הוותיקים וגם האפי איתמים ושאר ה"חדשים" את חסותו. והם, לאות התחלת טקס הטראנס של כת השטן שלהם, מעלים קטורת ומקריבים קורבן מדאורייתא — אותו קורבן שהעלו אז.
היתר יבוא בהמשך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים