אפילו דוקטור סטריינג'לאב מגחך 10600
ידו של צה"ל חזקה ואימתנית כתמיד. לשכתרצה
תמחוץ את מי שתרצה, אך בכך היא לא רוצה, לא נותנים לה ובצדק , כרגע לפחות.
על חלק מהנקודות שהועלו במאמר אין לי רצון להגיב, כיוון שלתקוף גנרלים על עצם היותם עצלים ורודפי שררה, איננו עסק רציני במיוחד.
אך לנקודות התפיסתיות, להן כן יש מה לומר.

פיתון? גם אם זה אינו הפיתון, וזהו נדמה לי כנראה טיל אחר, הרעיון המשעשע והיפה של להרוג את מנהיג החיזבאללה או בכלל, לעוף מעל עצרת המונית של החמס או החיזבאללה, נראה רעיון יפה וכמו שאמרתי, פנטזיה משעשעת, אך בתור רעיון מציאותי ישנן מספר בעיות. תוצאות מהלך שכזה יהיו הרסניות מבחינת ישראל מרוב החזיתות שאתה מסוגל לחשוב עליהן. שלא לדבר על הסיכוי שטיל כזה יפגע בבנין אזרחי ויהרוג מאה וחמש אזרחים תמימים. אם כמובן, סיכוי שכזה מרתיע אותך ונמצא במערכת השיקולים במאבק כנגד האויב במדובר.

האיש על הכפתור. על מה אתה מדבר?
פצצה גרעינית הנה אחד מהרעיונות המגוכחים וההרסניים שהאנושות הגתה ושאנשים ממשיכים להשתמש בו. כשילצין איים שגם לרוסיה יש מחסן גרעיני משלה, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות, שכן האדם בקושי יכול למצוא תדרכו לשירותים, לבטח ולבטח לזכור את הקוד לפצצה שכזו.
וכיצד בדיוק תזרוק פצצה שכזו, בפיזור אחראי ומסודר כמובן, כל פטריה קטנה על כל ערבי קטן, על השטחים, אום אל פאחם, גם הם ישמחו על כך, ובכלל תל אביב צריכה קצת נשורת גרעינית, משהו שיחמם את זירת המסיבות המקומית.

החיילים השבויים.
החיילים עצמם עשו טעויות של טירונים ואין זאת אשמת צה"ל, או אלפי חיילים מוכשרים אחרים. הם לא היו בשטח בו הם היו אמורים להיות והם לא היו עירניים דיים בתור כוח אשר מטרתו הנה להיות עירני ולפטרל בשטח.
מה בדיוק הקשר לגנרלים? חיילים עושים טעויות ואין זה קשור בכלל.

בשעה כזו יש להגיע למסקנות שקולות ולא מרחיקות לכת ובלתי סבירות, כך אני מקווה לפחות.
ובכלל, אם תרשה לי, רק אומר שיש מעט אירוניה ביחס שלך, כיוון שדעותיך הנן ימניות בעליל וקיצוניות ואילו אתה לא מפסיק לתקוף את האנשים אשר אמורים לספק את תאוותך לפעולות צבאיות, כך ש...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים