מדוע סוריה הצביעה בעד? 106172
ולמה העיתונות לא עוסקת בעובדה הזו ביתר עניין? בחיי, אני מאבד את אמוני בעיתונות. את הידיעה על המגעים הפרטיים של שאול מופז עם ירדן ומצרים שמו במלבנון קטן בפינת דף שבע, ועל ההצבעה של סוריה אף אחד לא מדבר. במקום זה מקדישים עמודים על גבי עמודים למי ינצח בפריימריס של מי, מה ביבי עשה לשרון, רמון כן או לא, וכל מיני בובעמייסאעס כאלה.
מדוע סוריה הצביעה בעד? 106174
אני לא יודע על העיתונות הכתובה, אבל במהדורת החדשות של קול ישראל שבה דווח על עצם קבלת ההחלטה פה אחד, הודגשה הצבעתה של סוריה, אשר שקלה להמנע, ונאמרה גם הסיבה לשנוי דעתה של סוריה. אני לא זוכר את הצטוט המדויק, אבל אני בהחלט זוכר איך זה תורגם ע"י האינטרפטר שלי: "ארה"ב הבהירה לסוריה שמי שלא איתה הוא נגדה, שסוריה לא כל כך רחוקה מעירק, ושטיסים אמריקאים עלולים לטעות בנווט."
מדוע סוריה הצביעה בעד? 106189
אהא! אז זה כן היה לחץ אמריקאי? אני דווקא חשבתי על לחץ אירני.

בכל מקרה, גם בחדשות הטלויזיוניות לא שמו דגש מספיק על העניין, במיוחד בהתחשב בעובדה שכל ההערכות הקודמות ראו את סוריה נמנעת לכל היותר.
מדוע סוריה הצביעה בעד? 106199
עכשיו כשאתה אומר את זה
אני לא בטוח שדיברו על לחץ *אמריקאי* (כזה שנמדד בPSI)
אבל בחדשות בקול ישראל במפורש דיברו על ל ח ץ
מדוע סוריה הצביעה בעד? 106200
בלבלת אותי.
מדוע סוריה הצביעה בעד? 106202
עזוב, זה שוב ההומור הקלוקל שלי.
דובר במפורש על כך שסוריה שינתה את כוונתה להמנע עקב לחץ אמריקאי.
כל נושא איכויות הנווט של הטייסים האמריקאים זה כבר האינטרפטר שלי.
דניאל סובלמן מנסה להסביר: 106204
דניאל סובלמן מנסה להסביר: 106238
אני מאוכזב. ההסבר איננו מספק.
דניאל סובלמן מנסה להסביר: 106270
מכיוון שאפילו בעירק מצליחים למכור את ההחלטה הזו כמאוזנת, מה אכפת לסורים להיות לרגע בצד של הטובים? אם יחליטו על תקיפה ממשית, הם מן-הסתם יתנגדו.
גם זאב שיף מנסה להסביר: 106681
אני לא רוצה לנג'ס, 106714
אבל זה עדיין נראה לי קצת קלוש. האמריקאים כל הזמן מדברים על שינוי משטר. ובגלל שפאואל, שר החוץ האמריקני, לחש משהו לאוזן של מקבילו הסורי, שלא יעשו זאת בדיוק, אלא משהו חלש יותר, זה הספיק בשביל לשכנע את סוריה להצביע בעד? במיוחד בהתחשב בהמשך מאמרו של שיף, בו הוא מראה עד כמה פעולה כזו היא חסרת משמעות ללא החלפת המשטר, ואני מניח שטיעונים אלה לא זרים לידידנו בוושינגטון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים