ההולנדי המעופף 10734
יש לי רעיון. הוא נשמע מטופש, אולי, ומובן שאינו פתרון מושלם, אבל לבטח הוא מעט יותר הומאני מרוב הרעיונות העולים כאן.

מטוסי כיבוי.

דמיינו לכם - התפרעויות, המון פלסטינאי זועם, יריות באויר, או לעבר בניינים ועוברי אורח. ואז, מלמעלה, אלפי ליטרים של מי ים תיכון צוננים מוטלים באחת על ראש המפגינים. אף אחד לא מת, אף אחד לא נפצע - מישהו אולי יצטנן. תמונות מגניבות ב-CNN. לעומת זאת - רוב הנשקים במתחם יפסיקו לפעול, ומצב הרוח של חלק גדול מהנוכחים יקבל תפנית פתאומית לכוון ערב שקט ליד הרדיו.

במקרים חריגים במיוחד, נתן לתבל את מי הים במעט שפכים - הרי זה מצרך שאין לנו כל חוסר בו.

אני כבר מדמיין לעצמי את הודעת הגינוי הבאה באו"ם - הרינו לגנות את ישראל על כי, באופן שיטתי ומכוון, הרטיבה אזרחים חפים מפשע. הרי לכם פשעי מלחמה.

נשמע מטופש? מוזר? חשבו על זה שוב.

(אגב - האמצעי יעיל מאד, ואולי אפילו יותר, כנגד התפרעויות מבית. המון יהודי או ערבי זועם? מקלחת. דוסים מתפרעים בכביש בשבת? שכשוך. אוהדי בית"ר שורפים ת'מועדון? טוב, נו, כמה דברים אי אפשר להפסיק...)
משעשע 10736
זו תהיה הוכחה ניצחת לטענותיה של סוהא ערפאת על הלוחמה הכימית-ביולוגית של ישראל ברש"פ - הישראלים ממטירים H2O על הפלסטינאים!
מעניין גם עד כמה אפשר לדייק בפעולה מסוג זה. ידועים מקרים רבים של שקיות-מים שנחתו על אחת המורות במקום על הנמען המקורי (כן, אני נוטה להאמין להכחשות), כך שאין ספק שתכניתך תרטיב גם מתנחלים וחיילים.
ההולנדי המעופף 10737
ממש חלום רטוב.
ההולנדי המעופף 10742
נחמד מאד.
אגב, הנשק לא יפסיק לפעול (תאורי הרטיבות המשביתה נשק הם מתקופות שבהן היה צריך להכניס אבק שריפה לבית הבליעה של הרובה. לא כדורים חתומים).

הנשק כן צפוי להחליד במשך הזמן, דבר שיכריח את הפלשתינאים לחתום על הסכם אוסלו ג', שבו יקבלו נשק שמיש לרצח ישראלים.
ההולנדי המעופף 10747
מבריק. בכל הרצינות, רעיון ענקי. ואם אפשר גם להכניס מדוזה נרגזת או קומוניסט (הדג, לא איש עם משקפיים ודעות מיושנות) מופתע, מה טוב.
ההולנדי המעופף 10754
איני מכיר את הדג הנ"ל -
איזה מחדל!

בכל אופן, כל שנותר לנו הוא לפנות לרשויות המוסמכות ולהציע את הרעיון. מי מגנרלינו קורא את האייל הקורא?
ההולנדי המעופף 10757
היות והרעיון קל לביצוע, אינו כרוך ברכישת נשק מארצות הברית ואינו יקר - הוא לא יתקבל, אלא אם תוקם ועדה שדיוניה יימשכו שני עשורים, במהלכם יקבלו חבריה את משכורתם השמנה הרגילה.
גשם גשם משמים 10857
כשתשכנע את הממשלה להמטיר מי ים על הפלשתינאים, פתח בהזדמנות זו סטארט-אפ על קו התפר: מפעל לייצור שכמיות. זה בסדר, אם לא אתה, מישהו אחר יעשה את זה. יש לך נשק נגדי, לפני שהגניוס היהודי מקפל שוב את הזנב?
הגשם הגשם, הזמר הוא לך 10864
רק למען המראה המלבב של המון פלסטיני זועם בתלבושת אחידה של שכמיות כחלחלות ועליהן, באותיות קידוש לבנה, הכתובת "הסתדרות פועלי ישראל" (אחרות לא נמכור להם) - רק למען מראה זה כדאי ורצוי לישם את התכנית.

פרט לכך - אני לא מדבר על יצירת גשם מלאכותי. אני מדבר על הטלת כמות ניכרת של מים מגובה נמוך ככל האפשר, בכח רב ככל האפשר. קל מאד להיות המון מתפרע כאשר זורחת השמש, אתה בטריקו וג'ינס או שרוול ולפיד בוער בידך. נסה להשתולל כשהמים מגיעים לברכיים, הלפיד ספוג וכבוי, ועליך שכמיה או ברדס.

ולמען השלם הרעיון - נתן תמיד להוסיף למים מני מרכיבים אקזוטיים. מי שופכין, למשל. חשוב על הסימבוליות.
רעיונות קשורים אחרים:
1. גז צחוק
2. מי קולון (שוב, סימבוליות)
3. ידוע כי ישראל עיכבה כספים רבים השייכים לרשות בבנקים ישראליים. נתן, לדעתי, להחזיר את הכסף, בשטרות קטנים ובדרך האויר, מעל כל הפגנה המראה נטיה לאלימות. לזאת יקרא צדק פואטי.
או במטבעות 10868
נדמה לי שבאירלנד משתמשים בשיטה דומה - כלי רכב משטרתיים, שנראים כמו משאיות כיבוי רק בכחול, שמשפריצים מיים בלחץ גבוה על מתפרעים.

אם לא אירלנד, אז מקום אחר, או בכלל לא. אבל אני די משוכנע ששמעתי על הרעיון הזה איפהשהו.
השפריץ המקפיץ 10871
למיטב ידיעתי, גם למשטרת ישראל אמצעים כאלה. נשגב מבינתי מדוע לא השתמשו בהם - ביחוד בהפגנות של ערביי ישראל - כתחליף לירי בנשק חם.
כי זה לא ממש יעיל 10908
חטפתי בתור נער המון שפריצים כאלו, בהפגנות מימי רבין העליזים ואני יכול לספר לך שזה לא שווה יותר מידי. כל מה שצריך כדי להתגונן זה מעיל-דובון+הפניית הגב לזרנוק.

אלו היו דברים טובים כנגד נערים שסירבו להרים יד או לקלל שוטרים גם כשנגררו משערות ראשם (נסיון אישי) או נרמסו על ידי סוסים (כנ"ל) כשמדובר על זריקת אבנים וירי, זה בדיוק מה שנדרש מהצד שכנגד.
גשם גשם משמים 11291
על מנת לחזק מעט את רעיוני המופלא (מטוסי כיבוי לפיזור הפגנות, למי ששכח) - מתוך מאמר ב-"הארץ" של היום:
כותרת: ברמאללה כבר שכחו את אל-אקצה, מאת עמירה הס.
מתוך כותרת המשנה: "כדורי הגומי ורימוני הגז לא פיזרו את המפגינים, הגשם דוקא כן."
מתוך המאמר עצמו: "...עוד הד של אבן מתנגשת, וכדור גומי בתשובה, ושריקה לאמבולנס, ופתאום, בשתיים ועשרים דקות, התחיל לרדת גשם חזק, וכל החבילה הזו, של צעירים שאינם נרתעים מכדורים חיים, נפוצה לכל עבר."

תודה ושלום. עכשיו.

את המאמר כולו נתן לקרוא ב:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים