דלות ה''ניצחון'' 108343
יש לי חילוקי דעות אתך על החשיבות הטקטית שאתה מייחס ל"ניצחון במוקטעה", אבל רציתי להאיר אספקט אחר קצת של הסיפור שלך.

אתה מתמקד באקסיומה שאת סוף העימות עם הפלסטינים לא ניתן לראות ולכן יש לשמוח גם על הנצחונות הקטנים שבדרך. ואני אומר:

טעות. אוי לנו שאיבדנו את הצפון ובכלל איננו רואים לאן אנו הולכים. שרשרת הפיגועים והתגובות הצה"ליות להם הן בזבוז חיים וזמן, לא יותר מזה.

ממשלתנו ורוב חברתנו, וגם אתה בכלל זה, אינם רואים את האסטרטגיה, אלא רק את הטקטיקה. אנחנו מנסים להרוויח זמן, לא ברור למה, במין נסיון להתיש את הצד השני לפני שנתמוטט אנחנו. זה נסיון חסר תוחלת. במקום לטפל בבעיה - הכיבוש וההתנחלויות - אנו "מטפלים" בסימפטום - האינתיפאדה והטרור.

אין, למרבה הצער, מספיק אנשים חכמים ואמיצים בממשלות שלנו מאז 1967, שראו את הטמטום שבהחזקת השטחים וגם עשו משהו בעניין, למעט רבין וברק, וגם הם לא כלכלו את מעשיהם בחוכמה. ייאמר לזכותם, לא קל לתפקד טוב כשהעם שבוחר אותך ומבקר אותך הוא כזה דביל.

הטרור ייעלם כשנקים גדר בינינו לבין הפלסטינאים ונחזור אל מאחוריה. בדיוק כמו שאחרי שיצאנו מלבנון הפסיקו למות לנו 20 חבר'ה בשנה ויותר, בדיוק כמו שרק החזרת סיני למצרים הביאה לשלום עם מצרים.

ההתנחלויות הן סרטן שגורם לכולנו לדמם. מילא לדמם עבור סיבה קיומית, אבל כולנו מדממים סתם. אתם מבינים? אנשים מתים ללא טעם. בשני הצדדים.

איזה ערך יש להתנחלויות? הן מגינות עלינו? הלא צה"ל מגן עליהם ומת בעבור המתחלים פורעי החוק ומפקיעי האדמות.

אינני אומר שכל מתנחל הוא פושע, וכל ממשלות ישראל מאז 1967 טעו כשטיפחו את ההתנחלויות או לפחות התעלמו מהן. אבל בואו נביט למציאות בעיניים:

יש שני מליון פלסטינאים בשטחים. הישיבה שם של מאתיים אלף מתנחלים גרמה לנו בעקיפין לחמש מאות הרוגים השנה, והמספר עולה ועולה. כל זה למה? למה? מי שיודע, שיגיד לי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים