רצידיביזם 108781
התביעה מבקשת להטיל 20 שנות מאסר והנאשם מודה שאינו מסוגל לשלוט בעצמו כשהוא רואה ילדות:
רצידיביזם 108786
מה את מציעה?
רצידיביזם 108788
זה די פשוט, לא? צריך לדאוג לכך שלא יוכל לראות ילדות קטנות. מאסר עולם או עקירת העיניים, לפי בחירתו.
רצידיביזם 108793
מעבר לבעייתיות שמתעוררת בידיעה הזו, היא בעיקר מקוממת. האיש ישב שנתיים בגין פדופיליה ואף אחד לא חשב לנסות ולטפל שלא רק כדי לשקם אותו אלא כדי להגן על החברה מפניו. הוא חי בסביבת משפחה שמכירה בו ובבעייתו (אחותו) ואף על פי שאי אפשר לצפות ממשפחתו שתפרוש חסותה עליו הואיל והוא בוגר, אפשר לצפות להתערבות קהילתית כלשהי.
רצידיביזם 108800
אז זהו, שקשה לי לחשוב איזו התערבות קהילתית או משפחתית הייתה יכולה לשנות את המצב: הרי להשחיל עליו צמיגים ולהבעיר אי-אפשר. גם לא ברור לי איזה סוג של טיפול היה יכול לעזור במקרה הזה. התגובה הטבעית שלי היא פשוט "אויש, דברים נוראים קורים", לכן אני שואל.
רצידיביזם 108808
עכשיו אתה מערב רגש לא נחוץ. המעשה כבר נעשה וצריך לחשוב על תיקונים במערכת המעוותת.

ישנם טיפולים שונים הרווחים בעולם כלפי עברייני מין בכלל ופדופילים בפרט. למרבה ההפתעה, אחד הטיפולים הנפוצים ביותר הוא טיפול נוסח ''התפוז המכני''. הבעיה העיקרית בסוג כזה של טיפול הוא עלותו הגבוהה. פרט לכך, רוב הטיפולים האחרים מתבססים על פגישות ייעוץ קבועות עם פסיכולוגים ופסיכיאטריים וכן קבוצות תמיכה. הקהילה יכולה לסייע בזיהוי מצבי משבר אצל האדם, ע''ס ההכרות הקרובה שלה איתו ובהענקת דוגמא להתנהגות נורמטיבית ומקובלת.
בנוסף לכך, שחרור האדם לחיים חזרה לקהילה חייב להעשות לאחר שעבר טיפול מסוים מחוץ לה והוא מודע לבעייתו ולצורך שלו בקבלת עזרה. באנגליה, פתרו חלק מהבעיה (ויצרו בעיה קשה אחרת) ע''י כך שפרסמו שמות ותמונות של עברייני מין משוחררים, על מנת שכל אדם יהיה מודע לרקע הפלילי של שכנו.
תודה (ל/ת) 108815
רצידיביזם 108865
העבריין המועד הנ"ל לא קיבל שום טיפול כזה?
רצידיביזם 108886
אני מניחה שאם היה מקבל טיפול, היה הטיפול זוכה לכותרות נרחבות בגין ''כספי הציבור המבוזבזים שלא מביאים לתוצאות'', לא כל שכן כשהוא מודה בפה מלא שכאשר הוא רואה ילדות אינו יכול לשלוט בעצמו.

למרות זאת, במצב הנוכחי אני יכולה להאמין שקיבל טיפול אך ורק כדי לכסת''ח את המערכת ללא בדיקת יעילות הטיפול.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים