יריות באפלה 109386
(טוב, שש בבוקר..)

1. אדיר! אסף, תבוא כל יום!

2. אולי השימוש בזרת הוא כי לשימוש באצבעות אחרות יש משמעויות אחרת. לפעמים משמעויות גסות- אצבע זקורה, אגודל תחוב בין אצבע לאמה, ובאנגליה- אצבע ואמה זקורות (כשהכף פונה אל המצביע, ההפך מסימון "וי") הן כולן מחוות של up yours.

אצבע ואמה שלוחות קדימה הן מעין גירוש, או הרחקה של השטן, או עין הרע.

ואת האצבעות הפרושות בצורה המיוחדת של ברכת הכוהנים (וסטאר-טרק) כולם, אני חושבת, מכירים.

לזרת יש נטיה להתרומם כשמחזיקים כוס תה, וזה הפך בעמים מסויימים לסימן מוטעה למעודנות- כלומר, זה שמנסה להראות טוב זוקר זרתו מעדנות, אבל המנומס באמת יגחך על זה (בלבו, כמובן. אחרת הוא לא מנומס באמת) ויקפיד לשמור את הזרת עם שאר האצבעות.

מה כל זה בא לומר? שאולי הזרת זה מה שנשאר אחרי ששאר האצבעות נתפסו ע"י משמעויות אחרות. מצד שני- אולי לא...
יריות באפלה 109388
תיקון, וחשד בצידו:

נזכרתי שהמחווה להרחקת השטן/עין הרע היא דווקא פשיטה קדימה של האצבע והזרת (לא אצבע ואמה).
וזה נעשה כשגב היד כלפי מעלה.

אולי פשיטת הזרת לבדה, כשהכף כלפי מעלה, היא היפוך של מחווות הרחקת השטן/עין הרע?
יריות באפלה 109402
על-פי דסמונד מוריס, הרמת הזרת בזמן השתייה, הנחשבת לשיא העידון הנשי הפלצני, מקורה דווקא במשמעות ההפוכה בדיוק. הזרת נחשבה מאז ומעולם לסמל המיניות הנשיות ולכן אשה טובה וצנועה הייתה אמורה להקפיד לשמור אותה צמוד לקמיצה. הפרדת הזרת משאר האצבעות הייתה סימן לעצמאות מינית דווקא. כאשר פרצה המהפכה הפמיניסטית, נשים רבות ועצמאיות החלו דווקא להרים את הזרת כדי שייראו וידעו שהן עושות מה שהן רוצות ולא מוליכים אותן באף. המניירה תפסה חזק כל-כך ובצורה כל-כך אופנתית עד שהרמת הזרת נהייתה סמל דווקא לעידון ואופנתיות בטקסי שתיית תה של חברת הנשים -- זאת אומרת, למשמעות הכמעט לחלוטין הפוכה. (אני, אישית, לא רואה סיבה להאמין לאף מלה. אבל זה עדיין משעשע)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים