11065
עוד שאלה שקשורה לאתיקה עיתונאית (אבל לא ממש לכתבה לעיל, עם קוראי האייל סליחה): במדינה "דמוקרטית", איך ייתכן שאותו האדם יהיה, בתוך עשור, גם דובר צה"ל , גם מנכ"ל הרשות השנייה וגם הדובר הרשמי של ממשלת ישראל? מה קרה להפרדת רשויות? למה מישהו עדיין מתייחס אל נחמן שי כאדם בעל אינטגריטי , חסר פניות? למה אנחנו עדיין מקשיבים לו?
pardon? 11075
ציינת שלושה תפקידים שמר שי ביצע בעשור האחרון, שלושתם, אגב, במסגרת הרשות המבצעת (כך שאינני מבין מה הקשר להפרדת רשויות). אני מודה שלא הבנתי מה פסול מצאת בכך שהאיש מילא את התפקידים האלה, או באופן שבו מילא אותם. אנא האר את עיני.
pardon? 11111
אני אנסה
נראית בעיני פסולה הדרך הקלה מצד אחד של המתרס העיתונאי אל צידו השני. נחמן שי הוא אכן דוגמא רעועה יחסית מכיוון שהוא לא ממש היה עיתונאי מתוקף היותו מנכ"ל הרשות השנייה , דוגמאות טובות יותר (או בעצם גרועות יותר) הם תא"ל עודד בן-עמי וח"כ יוסף לפיד. אני יודע, זכותם לעשות הסבת מקצוע, אבל מה אני כקורא צריך להרגיש על פרשנויותיו הקודמות של טומי לפיד כעיתונאי, האם הם היו כבר חלק ממסע הבחירות שלו? חזרה לנחמן שי , איזה אינטרסים שירת מר (סליחה, תא"ל במיל.) שי בהיותו מנכ"ל הרשות השנייה?את האינטרסים של צה"ל שבו שירת לפני כן? או שמא של האדמיניסטרציה של ממשלת ברק , שהוא עכשיו חלק ממנה?
pardon? 11171
אני לא אתייחס ללפיד ולבן-עמי, כי זה דיון אחר (אם בכלל). לעניינו של נחמן שי, "תקופות צינון" הנדרשות לעיתים בין תפקידים, מטרתן למנוע ניצול סמכויות בתפקיד נוכחי לצורך קידום ענייניו של מעסיק עתידי, כך שהשאלות הראויות להשאל, אם כבר, הן "אילו אינטרסים של הרשות השנייה שירת תא"ל שי בהיותו דו"צ?" ו"אילו אינטרסים של ממשלת ישראל (ממשלת ברק? 'ישראל אחת'?) שירת מר שי בהיותו מנכ"ל הרשות השנייה?". בתשובה לשאלה הראשונה - אני מתקשה לזהות כאלה, בעיקר משום שהרשות השנייה לא היתה קיימת בתקופה ששי היה דו"צ, ובפרט - חברת החדשות הישראלית לא היתה קיימת אז, והיא הגורם היחיד הקשור ברשות השנייה שדו"צ אולי יכול להיטיב עמו. בתשובה לשאלה השנייה - אני אציין שפרק הזמן שעבר בין שתי הכהונות היה ממושך למדי, וכי אינני מוצא ראיות לפעילות של שי, כמנכ"ל הרשות, לטובת מעסיקיו הנוכחיים.
הערה נוספת: דומני כי גם נחמן שי וגם עודד בן-עמי, שנשאו דרגות-ייצוג של תא"ל בתוקף תפקידם כדוברי צה"ל, אינם ממשיכים לשאת אותן כאנשי מילואים, ולכן: "מר שי" ולא "תא"ל במיל. שי".
pardon? 11213
אני מאמין כי כשמר שי היה דו"צ, הרשות השניה *כן* היתה קיימת.

לפחות, *הערוץ השני* היה קיים: באיזה ערוץ שודרה התוכנית "העולם הערב"?. השאלה היא "מה קדם למה", הרשות או הערוץ.
pardon? 11221
למיטב ידיעתי שידורי הנסיון של ערוץ 2 (תחת הכותרת הזאת שודרה מה שהיא עדיין תוכנית ההומור המוצלחת ביותר שהייתה לישראל, לטעמי האישי) שודרו תחת חסותו של משרד התקשורת. הרשות השניה נוצרה כדי לפקח על הזכיינים של ערוץ 2 ותחנות הרדיו האזוריות.

אני לא יכול לחכות לשידורי הנסיון של הערוץ השלישי. השידורים הרגילים שלי פחות מעניינים אותי...
pardon? 11222
כן, היתה זו מינהלת-ההקמה של הערוץ השני, במסגרת משרד התקשורת.
אני בספק אם יהיו "שידורי נסיון של הערוץ השלישי", בהיעדר כל הצדקה לקיומם של כאלה (לפני עליית הגרסא המסחרית של ערוץ 2 לאוויר, קיים כל זכיין 2 ימי-שידורים לנסיון, אולם הם לא שודרו "באוויר").

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים