התנ''ך בעיתוני סוף השבוע 11079
בין הררי הניתוחים התגובות וההתיחסויות לאירועים שאנו נימצאים בעיצומם, ניתן היה למצוא בעיתוני סוף השבוע גם כמה מאמרים מעניינים על על הגורם האמיתי לכל האירועים האלה ולסכסוך בין יהודים ומוסלמים שמתפרץ כעת במלוא עוזו , על התנ"ך.
במוסף ידיעות אחרונות הופיע מאמר בשם "
תנ"ך בעידן ההי -טק" שמעיד שוב על ההחלשות הבלתי פוסקת של מעמדו של התנ"ך בקרב הציחבור החילוני שרבים ממנו מתייחסים למי שמעדיפים לעסוק בחקר התנ"ך , במקום למשל מחשבים כגרועים מאקסצנטרים. זאת במסגרת ראיון עם שני חוקרי תנ"ך חילוניים צעירים שהם כמסתבר זן נדיר ביותר ההולך ונעלם ביחד עם מספר התלמידים במחלקות התנ"ך באוניברסיטאות. התוצאה: הולך ומצטמצם מספר האנשים שמסוגל ורוצה לחקור את התנ"ך בצורה אובייקטיבית וביקורתית ומתוך ידע עמוק של הנושא.
הדבר נכון אגב לגבי שאר מחלקות היהדות באוניברסיטאות פרט למחלקת לימודי הקבלה שפורחת כפי שלא פרחה מעולם. .

במוסף "דיוקן " של העיתון "מקור ראשון " מובא מאמר של דניאל שליט "סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור" " מחשבות של המחבר לאחר שקרא את ספרו של הארכיאולוג אדם זרטל "עם נולד" על גילוי מה שנראה בעיני זרטל כמזבח המקורי של יהושעע.
שליט דן במאמר בארכיאולוגיה "הפוסט תנכית " שדוחה לחלוטין את האמינות ההיסטורית של התנ"ך , ומעיר שאין זה משנה כלל בסופו של חשבון מי כתב את התנ"ך ומתי נכתב והאם המסופר בו הוא נכון העיק'ר הוא מה שאנו קוראים בו עכשיו ואיך . הוא מציין שלעולם לא נוכל לדעת איך בדיוק נכתב ונערך התנ"ך זה ישאר לנו תמדי בגדר ארוע חמקמק ובלתי מובן כמו חוק אי הודעות בפיסיקה . ככל שנרצה למדוד את תהליכי הרוח בעבודתם של יצירת ועריכת התנ"ך כן הן יטשטשו לעינינו . עדיף להישאר באי ידיעה.
בדיוקן מופיע גם מאמר נוסף על התנ"ך "מישהו כבר חזה את זה קודם " על כל המדענים שטוענים שבתנ"ך קיים צופן החוזה את אירועי ההיסטוריה . כמה מהמדענים המוצגים נראים כאנשים מכובדים ושפויים בהחלט , מה שמעורר עוד יותר את תמיהה על כך שטחו עיניהם מלראות שיותר משהתנ"ך צופה את האירועים הרי הוא בעצם יוצר אותם דרך האנשים שקוראים אותו ומאמינים בכל מילה שכתובה בו ויוצאים להגשים מילים אלה , בבחינת נבואה המגשימה את עצמה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים