על, צדקנות, צביעות, ועלובי רגל 1108
כותב שורות אילו אינו נוהג להתעניין בספורט קבוצתי בכלל, ובכדורגל בפרט, אולם לתופעות שנתלוו לעלובי הנפש בכלל, ולרגל, בפרט אין צורך בחוות דעת של מומחה לספורט.

צדקנות מופלגת צמחה לה ונתחברה לתופעות בהיקף חמור יותר בחברה הישראלית {זלזול חוצפה וחוסר כבוד עצמי}. במילים אחרות נכנה אותה : "תופעת קרגולה" ע"ש בונה הגשר (גשר?) בכפר המכבייה שקרס תחתיו בערב הפתיחה.

שחקני הכדורגל אינם משחקים בנבחרת למען הדגל, המדינה, האבא או האימא. שחקני הנבחרת משחקים שם עבור הכסף. לא סתם כסף, {כסף גדול}. ראשית השחקנים מתוגמלים בגין ההשתתפות עצמה, שנית, הדרך היחידה לזכות בכסף הגדול ולהירכש על ידי קבוצות גדולות ועשירות, לזכות בחוזי משחק שמנים שמורה בלעדית לשחקני נבחרת. כך זה בעולם, וכך זה גם בישראל. שלישית, החשיפה והפסטיבלים גורמים לשחקנים להפוך לאובייקטי פרסום ולכסף הגדול הטמון בזה.

ועתה, מה תאמר לעובד המקבל משכורת מלאה ואינו מבצע את עבודתו? זאת לא מתוך חוסר יכולת גרידא, נניח כבמקרה הנבחרת חוסר יכולת מקצועית לנצח את היריבה, אלה מתוך חוסר רצון, זלזול וחוסר רצינות.

ומה תאמר לעובד כזה אשר גם יחליט לשבור ולהרוס ציוד במקום העבודה או לפעול כנגד מקום העבודה שלו עצמו? (כזכור תוך קבלת שכר מלא)

אילו מדובר היה בעובד כמתואר, סביר להניח שהייתה מוגשת נגדו תביעה אזרחית ואף פלילית זאת בנוסף לתביעה להשיב את השכר שקיבל שלא בצדק.

כדורגלני הנבחרת אינם נדרשים לעמוד בכך למזלם, אולם זעם הציבור מוצדק ואף למעלה מכך.

ה"דוד" הנחמד מהפרסומת לשוקולד (כדוגמא) אינו יכול להיות ילדותי וחסר אחריות על מנת להופיע לצד הפרסומת הזאת עם שערוריית נערות ליווי. יש גם איזו דרישה מינימלית לאחריות ממי שעבר את גיל 18.

צביעות: לפתע פתאום התעוררו להם השחקנים ומקורביהם ורחמנים בני רחמנים אחרים להיזכר בעובדה {שיש להם לכדורגלנים משפחות}... הלו, חיי המשפחה של מי שמבלה מלכתחילה עם נערת ליווי ממילא אינם זוהרים... , אם בחר מישהו לעשות את המעשה האמור דווקא מול הזרקורים, מה לו להלין על חשיפה והרס משפחות? נעשו הדברים בצינעה ושלא באור הזרקורים ניחא, נעשו במוקד ההתעניינות הציבורית? התכבד ושא במחיר. מלכתחילה הוא כנראה לא היה מספיק יקר, האין זאת?

בהקשר הזה קורא כותב שורות אילו לשים לב לעיתונות הישראלית המגוננת גם על נבחרי ציבור מפני חשיפה לחיים אישיים מהסוג הנ"ל.

האומנם מגיע לחבר כנסת לדוגמא לזעוק ולאסוף קולות בוחרים כשהוא תומך נניח במניעת הפלות בעוד {פילגשו} עברה כזו על חשבון הציבור או על חשבונו הפרטי?

עלובי הרגל הינם גם עלובי {נפש} בראש ובראשונה. נערות הליווי אינן בשר למכירה. נערות הליווי הינן נערות בד"כ מרקע משפחתי-חברתי-נפשי קשה מאוד. שומא על כל אדם בעל מצפון, ועל אנשים הנמצאים במעמד של "סלבריטיז" לגנות תופעה זו ולא לעודד ניצול של נערות במצוקה.
על, צדקנות, צביעות, ועלובי רגל 1168
מה שאתה טוען הוא שלאדם אסור לטעות. גם אם המחיר שהוא יצטרך לשלם יהיה גבוה מחטאו. איני מסנגר על התופעה וגם לא על הכדורגלנים שעשו/לא עשו.
אני טוען שמיום יציאת הפרשה איבדנו מעט את שפיותינו בעזרתם המרובה של העיתונים ודרשנו נקם בשחקנים.
שחקן כדורגל אינו נבחר ציבור, אך למרות זאת הוא מחוייב לשמור על כללי התנהגות מסוימים.
מכאן ועד להרס משפחות? עם כל הכבוד לרגשות הנקם הספוגים בנו מאותו משחק מביש ומהסיפור המביש יותר שעמד מאחוריו, אין לי, לך, או לאף אדם אחר את הזכות המוסרית להכנס לחדר השינה של הכדורגלנים (גם אם זה במחנה אימונים) או לחדרו של כל אדם אחר.
מוקד ההתעניינות הציבורית??? אתה מתכוון למיטתו של רביבו? ברקוביץ? אולי נשלח את המאמן למכונת אמת כדי לבדוק מה הוא עשה בחדרו בלילה? מוקד התעניינות הציבורית נעצר בדלת חדר השינה. לדעתי הוא צריך להיעצר לפני, אך בעקבות הפתיחות התקשורתית העוטפת אותנו בשנים האחרונות הרשנו לעצמנו להתקדם עד לחדר השינה. רק הבעיה היא שהיום אנשים חושבים שמותר גם להיכנס פנימה.

את מצוקתן של הבחורות אף אחד אינו מסתיר, אך לא ניתן לקשר בין הנושאים. הכדורגלנים לא יהיו שעירים לעזאזל של החברה על כשלונה בטיפול הזנות.

הם מרוויחים הרבה כסף. אז מה?
מותר לנו להתייחס אליהם אחרת?
הנקודה היא שאין לנו זכות להיכנס לחייו של אף אחד (זכויות הפרט),
גם אם הוא מפורסם, אלמוני, עשיר, עני וכו.'

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים