ירידה במספר היהודים בעולם: כ-‏12.9 מיליון 110898
הנתונים פורסמו לרגל כינוס חירום בנושא המצוקה הדמוגרפית; יו"ר הסוכנות היהודית מציע להוזיל החינוך היהודי בעולם

נו, מה אתם אומרים?
ירידה במספר היהודים בעולם: כ-‏12.9 מיליון 110900
פתרון טוב יותר יהיה לא לדחות מי שרוצה להתגייר (ולרענן לא מעט מחוקי ההלכה המאובנים).
המונופול האורתודוקסי על גיור מרתיע את אלו (הלא רבים) הרוצים להתגייר, וחבל. צריך להכיר באופן מלא גם בגיורים לא אורתודוקסיים הנערכים בישראל (נדמה לי שגיור כזה בחו''ל מוכר בארץ).
המתחזה מכה שוב 110903
המתחזה שוחר תשומת הלב הכה שנית, וגם תגובה זו אינה שלי. אני חושב שיש לי ידיעה די ברורה במי מדובר, והוא יקבל ממני דואל חריף בקרוב, ואני אף אשקול צעדים נוספים.
דואל חריף - כן, תראה לו! 110941
המתחזה מכה שוב 110946
אפשר אולי לפתור את בעיית ההתחזות ע"י ניצול המנגנון הקיים של תגובות עורך:
הוספת צבע שלישי עבור "תגובת משתמש רשום"
כל משתמש רשום יוכל לקבל סיסמא אישית שתאפשר לו להגיב בצבע הנ"ל (נניח כחול), ומשתמש לא רשום יוכל להגיב רק בצבע הקיים (סגול). כך מחד לא יהיה ניתן (מבחינה מעשית) להתחזות למגיבים קבועים באתר, מאידך לא יימנע חופש הביטוי כאן ולא יהיה הכרח ברישום כדי להגיב באתר.

יתרון נוסף הוא שברפרוף על פני עשרות תגובות, קל לסנן חזותית תגובות של קוראים קבועים ומזוהים מתגובות של קוראים לא קבועים ואלמוניים.
המתחזה מכה שוב 110962
אבל אז איך תדע שמשתמש רשום אחד לא מתחזה למשתמש רשום אחר?

טוב יותר, לדעתי, להוסיף V קטן ליד שם המשתמש שיציין שכתובת האימייל של המשתמש הרשום שכתב את התגובה זהה לזו שמקושרת מהתגובה.
המתחזה מכה שוב 110964
לא V אלא X - ובמילים אחרות, לא כל אחד שכותב פה צריך לקבל "אישור שהתגובה שלו בסדר". אבל מי שמתחזה לאחרים צריך לקבל את הנו-נו.
פשוט לחסום 110969
צריך להוסיף למערכת אפשרות לא לקבל תגובות כאשר האי מייל של המגיב הוא אי מייל של משתמש רשום שאינו המגיב, מה שיאלץ את כל המשתמשים הרשומים להכנס למערכת לפני שהם מגיבים בשמם.
פשוט לחסום 110970
כן, אבל אז משתמש רשום יוכל לכתוב ממחשב אחר, כמשתמש לא רשום. ובכל מקרה, הבנתי שבמערכת לא רוצים להבדיל בין רשומים ללא רשומים.
אני לא מנסה להציל את העולם 110972
רק לפתור בעייה פשוטה.
אפשר יהיה לבצע הרבה דברים, גם כאלה שאינם ראויים. אבל לא להתחזות למשתמש רשום בכזו קלות.
פשוט לחסום 110971
לא מספיק טוב.

אפשר לעשות שינויים קטנים אך בלתי מורגשים, למשל שם "ערן בילנסקי" במקום "ערן בילינסקי" או כתובת דואל .eranb@haayal.co.il במקום eranb@haayal.co.il (למי שלא הבחין, בראשון הוספתי נקודה בסוף הכתובת)
פשוט לחסום 110974
חשבת לשנות את שם המשפחה שלך?
כן, אבל זה לא קשור :) 110976
המתחזה מכה שוב 110966
בדיוק בגלל זה אני לא חושב שזה רצוי. כרגע ה''זכות'' לצבע שונה נתונה רק לעורכים ולכותב מאמר, ויש לה מטרה ספציפית - להבדיל את תגובותיו של כותב המאמר או לציין באופן בולט שתגובה מסויימת (בדרך כלל קשורה למדיניות האתר) היא של המערכת ועל דעתה. ריבוי צבעים או סימונים עלול ליצור ''שיטת מעמדות'' באייל, ולהרתיע אנשים חדשים מלהשתלב באייל, ואני חושב שאנחנו לא מעוניינים לעשות זאת, למרות שייתכן שגורמים חבלניים, אשר מן הסתם מחככים ידיהם בהנאה עכשיו, לא יותירו בידינו ברירה. התחזות, גם באינטרנט, הינה עבירה פלילית וככל הידוע לי כבר יש תקדימים משפטיים בנושא.
המתחזה מכה שוב 111013
גם אני חושב שיש לי ידיעה די ברורה במי מדובר.

אולי כדאי להוציא איזו אזהרה לגביי שהיה ממושכת מידי במכון ההוא להאצת חלקיקים בשוויץ. נדמה לי שלפחות על סמך הנסיון שנצבר באייל יש לנו יסוד להאמין ששהייה כזאת עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים למוחם של צעירים תאבי ידע.

נספח‏1: גולגר מאיית בילינסקי - תגובה 101552 תגובה 45452 תגובה 39647

1הבהרה: אין לראות בנספח ובטעויות האיות "בילנסקי" (גם "בלינסקי" היא שגיאה נפוצה) הוכחה ניצחת ל"אשמתו" של מישהו בהתחזות. אפילו הח"מ(!) שגה פעם אחת באיות שם משפחתו של ערן, שלא לדבר על כמות הפעמים בהם טעו באיות השם, חבריו של ערן למערכת, ירדן וטל.

ט.ל.ח
או וה 111018
אפילו אני לא ידעתי שבשלוש הזדמנויות נפרדות הספקתי כבר לשבש את שמו של ערן. מעניין...

בכל אופן, גם אלי מתחזים בזמן האחרון, ואני דווקא מקבל את זה בהבנה. מאז שגלעד האשים את טל על לא עוול בכפו במהשזהלאהיה מגלה ערן עוינות מופגנת כלפי גלעד וכלפי, כך שאני מניח שידיעתך כידיעתו.

כמה טוב שהבטחתי לא להתייחס לתגובותיך, כך שאני פטור מהתייחסות לקשקשת השוויצרית שלך. ובברכת ''גם אני לא סובל אותך'' ננוחם.
או וה 111030
בדיוק עכשיו ריפרתי על הדיון שבו לטענתך התחזו אליך, ומיהרתי לחזור לכאן כדי להוסיף הסתייגות, אבל אני רואה שהקדמתני.
מה אני אגיד לכם, לאחרונה נהיה פה די מטורף אפילו בשבילי עם כל האדוני חרדון, וקרוקודיל, והאדון כמעט שאהב את גברת כבר, ואני מתקשה למצוא את ידיי ואת רגליי למרות מאמציי הכנים.

שיבשת את שמו של ערן יותר משלוש פעמים, התייחסתי רק לפעמים בהם שיבשת אותו ל"בילנסקי" (אתה יכול לבדוק במנוע החיפוש, זה נרוא פשוט).

אין לי שום דבר נגדך (באמת), ואני לא חושב שצריך להאשים אותך במחדליו הבטיחותיים של המכון להאצת חלקיקים בשוויץ.

(אגב, אל תסתכל, אבל ממש עכשיו התייחסת לתגובתי, וכך הכפלתי את סכום הזכייה שלי בהתערבות‏1).

1אם כי עצמי עלול לערער - ובמידה לא קטנה של צדק מבחינתו - בגלל ששמך הוזכר באופן ישיר בהודעה אליה הגבת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים