רק שתי הערות 11095
הראשונה היא לשונית בלבד, המילה הנכונה ל"תחנת רכבת מרכזית" היא Hauptbahnhof שמורכבת מהמילים Haupt - ראשי, Bahn - מסלול ו Hof - חצר או רחבה.
כמו כן המילה "Entschuldigung" היא שם עצם ולפי חוקי הדקדוק הגרמני היא חייבת להתחיל באות גדולה.
אם יש עורך, אנא יראה את נחת ידו.
לא הייתי נזקק להערה קטנונית זו אלמלא התחושה, שכותב המאמר חזר על מילים אלו (בצורתן השגויה) פעם אחר פעם וכן השתמש במילים נוספות בגרמנית ללא הצדקה ענינית, רק בשביל להבהיר לנו, קוראיו הלבנטיניים וחסרי התרבות, את עליונותו האינטלקטואלית הנובעת ממקורותיו האירופאים והנעלים.
השניה היא יותר לעצם המאמר. המאמר הזה ניתן לצמצום לשתי שורות:
הישראלים הם חסרי תרבות.
הגרמנים הם תרבותיים.
מעבר לגזענות הטמונה במאמר ולגישה המתנשאת כלפי כל תרבות שאינה התרבות הגרמנו-אירופאית הרי שמדובר פה בהכללה גסה (וכפי שנאמר, כל הכללה היא טפשית.)
כגרמנופיל שאוהב את התרבות הגרמנית וינק עם חלב אימו את סיפורי האחים גרים מסבתו וגדל על שירי ילדים בגרמנית ואפילו מוכן להאזין לווגנר בשעות הפנאי, אני מוצא את המאמר מעליב. יש בגרמניה עוד דברים מעבר לדיוק ולתרבותיות. גם שם יש אנשים חצופים וחסרי נימוס ואפילו הצלחתי לפגוש באחד מהפארקים של ברלין אדם שהציע לי הצעות מגונות בגרמנית שוטפת. דוקא באנטישמיות לא יצא לי להתקל בגרמניה, לעומת אוסטריה, איטליה ויון שבכולן ניתקלתי בשנאת יהודים גלויה, אבל אין לי ספק שגם שם היא נמצאת.
לסיום, רק אנקדוטה. סטודנט שהכרתי (ולמען הסר ספק, לא חבר שלי) שוחח עם סטודנטית גרמניה שבאה לארץ לסימסטר אחד כחלק מפרויקט של חילופי סטודנטים. לשאלתו אם היא ממזרח או ממערב גרמניה היא ענתה שמהמערב והוסיפה שהם מכנים את המזרח גרמנים "Ossies". (נגזר מהמילה Ost - מזרח) הסטודנט השיב מיד, אנחנו מכנים את כל הגרמנים "Nazis".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים