תגובתו של המו''ל 111766
שמחתי לקרוא את התגובה, את ההערות ורשמתי לפני את החסרונות עליהם הצבעת.

הגליון הראשון היה גליון של "החבר'ה". ככזה, הוא כלל סיפורים שכבר ראו אור היכן שהוא, ותחושת ה"ביצתיות" אכן מוצדקת. לא היה בה כל רע, אגב. היא נועדה לחברי הביצה בעיקר.

בבואנו להפיק את הגליון השני ולעבור להפקה מסודרת של גליון אחד מדי חודשיים, נתקלנו בבעייה מוכרת וידועה - מהיכן נוכל להשיג סיפורי מקור "חדשים". מהיכן נוכל להשיג סיפורים עיבריים שטרם ראו אור, נייר, או מסך מחשב. עמדו בפנינו שתי אפשרויות.
האחת, לפרסם קול קורא ליוצרים באשר הם, לשלוח לנו סיפורים פרי עטם, לחכות עד אשר נאסוף כמות ראויה של סיפורים כאלו, ואז לצאת בהפקה. ייתכן שהיינו נאלצים לחכות חודשיים כדי להגשים מטרה זו. דומני כי חצי שנה תהיה הערכה ריאלית יותר. הפסימיים, אגב, יאמרו שגם שנה לא היתה מספיקה.
האפשרות השנייה, להוציא לאור גליון, ואחרי חודשיים להוציא לאור גליון נוסף וכן הלאה, ובכך לומר לכל היוצרים באשר הם, 'הנה! זה כתב העת החדש למדע בדיוני ופנטסיה. אלו הסיפורים הטובים ביותר שמצאנו עד כה. נסו להתעלות מעליהם. נסו לכתוב סיפורים טובים יותר, ארוכים יותר. כדאי לכם להתאמץ. ההבטחה כי כתב העת ייצא לאור איננה ערטילאית. הנה הוא לפניכם. אם תשבו לכתוב סיפור, הוא לא ייגנז במגירות המו"ל. אם תשלחו לנו סיפור, לא תשמעו מאיתנו בעוד חצי שנה תשובה שמפאת סיבות כאלו ואחרות ההחלטה להדפיס את כתב העת ירדה מהפרק. כתב העת כבר הודפס, מודפס ויודפס.'

האפשרות השנייה, על אף היותה קשה יותר, מתווה דרך פעולה שכל אחד יכול לראות. אני אהיה הראשון שישמח לעבות את הגליון בסיפורים ארוכים יותר. אבל עדיין אין לנו. אני אהיה הראשון שישמח שכל הסיפורים בגליון יזכו לציון המקסימלי של צוות הלקטורים. אבל עדיין אין לנו *רק* סיפורים כאלו. אני אהיה הראשון שישמח אם סיפור מקורי חדש שיתפרסם בגליון ייחשב לטוב יותר מאשר סיפור מתורגם שיתפרסם בו. אבל עדיין אין לנו סיפור כזה.

חלומות באספמיה מיועד בראש ובראשונה לקדם את יצירת המדע הבדיוני העיברי בישראל. אני מאוד מקווה כי למרות ההתחלה ה"קשה", ההמשך יצדיק את המאמץ וההשקעה מצד כל הלקטורים, העורכים, המאיירים והעורכת. וכן, גם את ההשקעה הכספית שלי. אני מאוד מקווה כי רמת הסיפורים תעלה במשך הזמן, ואהיה מאושר אם למעגל הכותבים יצטרפו אנשים חדשים, מחוץ לביצה, באופן שירחיב את מעגל חובבי המד"ב בצורה ניכרת.
ולאחר הקול הקורא הזה... 111999
לאן שולחים סיפורים?
איך שולחים (באיזה פורמט וכד')?

ושאלה נוספת: האם כתב-העת החדש מחליף את 'המימד העשירי' אן משלים אותו?
למידע, נא עיין באתר המצורף. 112015
למאמר. לא להודעה זו.

ואנצל את ההזדמנות, לטובת אלה שלא הבינו את מהות הקשר בין "חלומות באספמיה" ל"מימד העשירי", לתת שתי תשובות לשאלה:

א. אין קשר. נקודה.

ב. לאלה שלא הבינו את א', הנני להביא, בשינויים קלים, הודעה שפרסמתי בזמנו באתר האגודה:

-----

"המימד העשירי" ו"חלומות באספמיה" הנם שני כתבי עת שונים, נפרדים, בלתי תלויים.

*המימד העשירי* הוא כתב העת של אגודה ישראלית למד"ב ולפנטסיה, שכתובתה נתונה במאמר ולכן לא אעתיק אותה לכאן. הוא מכיל מאמרים, ביקורות, סיפורים (מתורגמים ומקוריים), טור אישי אחד (של עבדכם הנאמן) ועוד.
מידע נוסף על המימד נתן למצוא בכתובת http://www.sf-f.org.il/story.php3?id=185 , שלא ניתנה במאמר ועל כן הבאתי אותה כאן.
המימד העשירי מופץ *חינם* לחברי האגודה ונמכר בכנסים ובשאר אירועים הקשורים באגודה.

*חלומות באספמיה* הנו כתב עת עצמאי *שאינו* קשור באגודה (אם כי רבים ממשתתפיו חברים בה). הוא מושתת, כאמור במאמר, על סיפורי מקור, אך כולל גם כתבות, מאמרים וסיפורים מתורגמים. עוד מידע - בכלל זה הוראות כיצד לשלוח חומר, לעשות מנוי, לחפש בחנויות וכו' - ניתן למצוא באתר כתב העת, שרשום גם הוא, בשם אלוהים ושרפיו, בקישורים של המאמר למעלה, ולכן לא אביא אותו כאן.

-----
ואפשר גם לשלוח ישר אלי. 112106
לאימייל שמצויין כאן בהודעתי. (ממילא הכל מגיע אלי, לא משנה אם דרך האימייל ההוא או דרך האימייל הזה...)
אה, כן, וכפי שניר אמר, חלומות באספמיה והמימד העשירי הם בלתי תלויים לחלוטין. המימד העשירי הוא כתב העת של האגודה, וככזה נושא אופי מסוים. חלומות באספמיה הוא יוזמה פרטית, וככזה נושא אופי אחר.
אנחנו מעודדים את כל מי שרק שומע לעשות חברות באגודה (ולכן נותנים הנחות משמעותיות לחברי אגודה ברכישת חוברות/מנוי ומפרסמים טופס הצטרפות לאגודה בסוף כל גליון), כי אנחנו מאמינים בחשיבותה ובתרומתה הגדולה של האגודה למד"ב בישראל. מי שעושה חברות באגודה, כמובן, זוכה גם למימד העשירי בתיבת הדואר שלו, דבר שמכפיל את ההנאה. :-)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים