כמה שאלות הבהרה למורה נבוכים 112096
האם הגוף שבחר בראש הליכוד הוא גם זה שבחר בחברי הכנסת שלו ?
אותה שאלה לגבי מפלגת העבודה.
ואם מדובר בשני גופים שונים , איזה מביניהם הוא זה שהצביע בליכוד נגד מדינה פלשתינית בניגוד לדעתו של שרון כמה חודשים לפני בחירתו ?
חלק מהתשובות 112132
בליכוד כל המתפקדים (300,000 בערך) היו זכאים להשתתף בבחירות לראש המפלגה, אבל המרכז (3,000 איש בערך אא"ט) הוא זה שהצביע על הרשימה לכנסת.
אינני זוכר מי הגוף שהצביע על ראשות המפלגה בעבודה, אבל לרשימה הצביעו כל המתפקדים (קצת יותר מ- 100,000 אא"ט).
חלק מהתשובות 112179
גם לראשות מפלגת העבודה הצביעו כל המתפקדים (שטרחו להצביע).
חלק מהתשובות 112197
תהיתי עם הגוף המצומצם יותר בליכוד הוא גם יותר "ליכוד אוטנטי" ולכן גם ימני יותר, משום ששם מדובר באנשים שפחות או יותר מוכרים זה לזה וקשה ל "סוסים טרויאניים", כפי שהתבטא כאן מישהו, להידחף.
שמעתי ברדיו את שטרית שהתלונן על כך שלא נבחר במקום גבוה, למרות שהוא ידוע כ"בחור טוב". מעניין שהוא לא דיבר כלל על הקשר בין הבחירה הזאת והאידיאולוגיה. הרי ידוע שהוא מה"יונים" בליכוד, ואולי דווקא פרט זה השפיע על אי בחירתו בגוף היותר מצומצם, אם התיאוריה שלי נכונה.
ואם אני צודק, התשובה לשאלתי איזה גוף התנגד לשרון בעניין המדינה הפלשתינית הוא הגוף המצומצם.
כלומר לא מדובר כאן על תזוזה שמאלה בליכוד מאז ההחלטה הזאת ועד בחירתו של שרון אלא פשוט על הצבעות של גופים שונים, שהגדול בהם: מתפקדי הליכוד לא מייצג באמת את הליכוד אלא, לפחות בחלקו, את אלה שרוצים להשפיע על מה שקורה בתוך הליכוד מבלי לתמוך בו ובעמדותיו באמת.
או להיפך. 112277
מתפקדי הליכוד מייצגים את מצביעי הליכוד כיום, בעוד המרכז, שמבוסס יותר על הותקים, ה'ליכוד האותנטי' כפי שאמרת, מייצג את אותם 19 מנדטים שהליכוד קיבל בבחירות הקודמות. מתפקדי הליכוד החדשים, וכך גם מצביעי הליכוד החדשים (14-20 מנדטים) הגיעו בזכות שרון והצהרותיו הפלוס-מינוס מתונות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים