אנקדוטה: 112379
בראיון עם קובי מידן, נשאל מר בכרי האם מופיעה בסרט איזו התייחסות שהיא לסיבה למבצע בג'נין - מדוע החיילים נכנסו לג'נין וגרמו לכל הסבל המתואר שם.
מוחמד בכרי נתן תטל''א, לגבי המוטיבציה של כל המרואיינים לשלום, וכדומה, אבל לא ענה, לא הגיב כלל לשאלה זו. לצערנו, מר מידן אינו מראיין אסרטיבי מספיק בשביל לדחוף לשאלה כזו. היה עדיף לו טים סבסטיאן היה המראיין, כי לו לא היה מצליח בכרי לעשות תרגיל כזה.
אנקדוטה: 112654
זה לא קשור לאופי של מידן.

מידן לא יכול לעשות זאת כי הוא יהודי ישראלי ואם חלילה וחס יתקוף את בכרי הוא מיד יושם בתגית של גזען ימני פשיסטי. כל המגישים בישראל כבולים כך מאיזושהיא סיבה. או משום שהם שמאלנים או משום שהם מפחדים מהמרואיינים שלהם. זה קורה אפילו כשעולים לשידור אנשים שרצחו ישראלים!

גועל נפש
עוד על מוחמד בכרי 112946
ברצוני להביא לידיעתכם את הסיפור הבא אודות מוחמד בכרי כפי ששמעתי במו אוזני. לצערי בזמנו לא עוררו הדברים הד כלשהו וחבל.

כזכור לפני מספר חודשים בוצע פיגוע התאבדות ראשון ע"י ערבי ישראלי. אדם בשם חוביישי פוצץ עצמו בכניסה לתחנת הרכבת בנהרייה והרג שלושה אזרחים. האיש היה פעיל בכיר ומוכר בתנועה האיסלמית בישראל, אדם מבוגר (מעל 50), בעל משפחה, תושב אבו סנאן. המקרה עורר זעזוע לא קטן בעיקר בשל הפרופיל המאוד לא שכיח של המתאבד.

ביום המחרת רואיין מוחמד בכרי במסגרת יומן הצהריים של גלי צה"ל בהנחיית יעל דן. אני יכול לשער שהמראיינת ציפתה ממנו לתערובת המוכרת והרהוטה (במינון זה או אחר) של גינוי המקרה, גינוי טרור ואלימות לסוגיה מכל הצדדים, קריאה תקיפה לא להטיל דופי בכלל ערביי ישראל וקינה על המצב הכללי המייאש מפרספקטיבה של ערבי גאה שחי את חייו בתוך שני העמים , שהרי קשר ישיר למקרה לא היה לו כמובן.

נכונה לה הפתעה רבתי. אני משחזר את רוח הדברים מזכרוני שכן לא הקלטתי אותם כמובן. לשאלתה הראשונה של יעל דן (משהו כמו: ואתנו השחקן מוחמד בכרי ... מה תגובתך לארוע שקרה אתמול?) הגיב בכרי בהתפרצות נרגשת והיסטרית משהו: אני אומר שזה רק אשמת הממשלה! היא מפלה ומשפילה את האזרחים הערבים אז מה הפלא שהיא מביאה אנשים לפוצץ את עצמם מתוך יאוש!

יעל דן המסכנה שהדיבור כמעט נעתק מפיה הצליחה במאמץ גדול לשאול אי אילו שאלות הבהרה ובכרי הבהיר שוב שכוונתו היא ליחס אל הערבים תושבי ישראל ולא אל תושבי השטחים ועל כן אין ספק שאנשים רבים נוספים מסוגלים בהחלט לעשות מעשה דומה וכנראה אף יעשו כך אלא אם כן יהיה שינוי מוחלט במדיניות הממשלה (נדמה לי שתלה את האשמה בכל ממשלות ישראל ולא רק בזו המכהנת).

לשאלת המראיינת האם גם הוא עצמו מסוגל להגיע למצב בו ינסה להתפוצץ בקרב אזרחים השיב שלא (בגלל מבנה אישיותו ואופיו ובגלל שהוא איש שלום ודו קיום!). עם זאת ילדיו בהחלט עשויים להידחף לזאת.

בנימה קודרת זו הסתיים הראיון שהיה בשידור חי. גלי צה"ל התיחסו אליו כאילו לא היה מעולם ולא ניסו לייצר ממנו פרשייה עסיסית (כמו שעושים לא פעם מהתבטאויות חסרות ערך). יתכן שחשבו שבכרי איבד זמנית את שפיותו ולא רצו לפגוע בו.

לדעתי הראיון הנ"ל שופך אור על הלך רוחו ומחשבותיו של יוצר הסרט התיעודי המדובר. אשמח אם מישהו מהקוראים שזכה להקשיב לראיון זה יכול להשלים פרטים נוספים או אולי אפילו להשיג את התמליל מגלי צה"ל.
עוד על מוחמד בכרי 112952
רק פרט נוסף שזכור לי במעורפל ואנא תקנו אותי אם אני טועה - כמה חודשים לפני המקרה (אא''ט) ביצע פלסטיני, שהיה בעבר חבר בסדנת תיאטרון שהעביר בכרי, פיגוע התאבדות. תגובתו של בכרי נקשרה כמה פעמים, גם על ידו, לעניין זה.
עוד על מוחמד בכרי 112970
אתה בטוח שמדובר היה בסדנת תיאטרון?
עוד על מוחמד בכרי 113007
התבלבלת - מדובר בסדנת תיאטרון ישראלית-פלסטינית שנוהלה על ידי ג'וליאנו מר.
עוד על ג'וליאנו מר 113141
כן כן. אתה צודק. הבוקר פתאום זה הכה בי - זה הסיפור על ג'וליאנו מר ולא על מוחמד בכרי.
עוד על ג'וליאנו מר 113326
התיאטרון הישראלי קטן מדי בשביל שני ‏1 ערבים חתיכים!

1 למעשה, 1.5 ערבים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים