מהירדן עד הים? 11452
לדעתי פניו של עראפת אינם לשלום, אך יש כאלו הסוברים שכל מטרת ההתלקחות היא להשיג הישגים נוספים ובראשם שליטה במסגדי הר הבית (לדעתי עראפת לא היה יכול להתפשר על השליטה בהם ואם זו אכן היתה המכשלה לטעמי ניתן היה להתפשר).
לדעת אילו עראפת פשוט משתמש בכלים העומדים לרשותו לצורך המאבק בנו.

לדעתי החינוך השיטטי לשנאה וההיסתמכות על הגורמים הקיצוניים ביותר בתוך החברה הפלסטינית מחד ועל מקבילהם בעולם הערבי והמוסלמי (עירק למשל) מראה לנו את כוונותיו האמיתיות של עראפת והם ליצור מצב של מלחמה כוללת נגדנו שבה יוכל להשיג הישגים טריטוריאליים נוספים שלאחרהם תוכרז הפסקת אש בין ישראל למדינה פלסטינית (לא שלום) או לפי התסריט האופטימלי מבחינתו תחוסל ישראל.

על התסריט השני אין מה להרחיב.

בתסריט הראשון אנו נאלץ להפסיד שטחים נוספים ולסבול אבידות קשות ביותר ולהיות במצב גרוע יותר מזה בו אנו נמצאים עכשיו.

הבלם העיקרי לתסריט זה הוא חשש כבד אצל מרבית מנהיגי ערב מהתוצאות למשטריהם ומדינתם, חשש שלצערי עראפת לא חולק עמם.

עראפת מוכיח במעשיו מוכנות להלחם עד הפלסטיני האחרון אך עדיף מבחינתו עד המצרי.ירדני.עיראקי האחרון, כמו כן הוא נזהר מהסלמה מסיבית של המצב מחשש שאם האשמה תוטל לפתחו לא יזכה להתערבות הערבית שאותה הוא רוצה.

היות ומדינות ערב ממאנות להסחף לתסריטיו אני חושש שניתקל בקרוב בתסריט חדש של פיגועים קשים ביותר ועלית מדרגה בחומרת ההתקלויות תוך ניסיון להמנע מעימות כולל שאינו אפשרי ללא הצטרפות מדינות ערב.
המטרה תהיה השגת התערבות בינלאומית והקמת מדינה פלסטינאית על השטחים הנמצאים ברשותו כעת + חיסול חלק מהמובלעות הישראליות.

לנוכח המצב הנוכחי אני נדהם מתגובת הפוליטקאים בשתי המפלגות הגדולות שעדיין לא השכילו להקים ממשלת חירום שתתמודד עם המצב.

ממשלה כזאת יכולה לקום מיד ואני במקום שרון אפילו לא הייתי דורש לשבת בה היות שישיבתו בה תזיק מאוד תדמיתית ותחיש את ההתערבות שעראפת רוצה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים