11486
לפני שאתחיל לתת פרשנות אחרת לארועים האחרונים, אני רוצה להעלות שאלה, שעלתה הרבה בימים האחרונים אבל לא נתן לה מענה. מה אתה מציע לעשות?
לכבוש? להפציץ? להרוג?
אז כל הכבוד, נפחית את הגידול הדמוגרפי של הצד השני וכמובן שנטפח לעצמנו על השכם, אות הוקרה לחזקנו וכוחנו. ואז מה? חשבת על זה? חשבת אולי על מלחמה כוללת במזרח התיכון, כשארצות ערב כבר לא יוכלו לעמוד בשקט, ואז באמת "יכריז עלינו האוייב מלחמה?" חשבת אולי על הטלת סנקציות? ניתוק קשרים עם ישראל גם אצל מדינות המערב? ואולי יעבירו מדינות המערב נשק לפלסטינים? ואח"כ לוחמת גרילה? בכוח מטפלים בכוח שיטופל בכוח שיקבל את מה שמגיע לו בעוד יותר כוח? נראה כי ההצעות של הימין אכן מתכוונות לכבות את השריפה, אבל במקום במים - בבנזין.
אם אתה טוען שערפאת חכה לקבל את כל מה שיכול היה במשא ומתן ואז לצאת למלחמה, למה לא חכה לקבל גם את מזרח ירושלים? הרי הוא יכול היה לקבל את מזרח ירושלים, ואז לעשות את ההתפרעות. או יותר טוב - להקים צבא ולצאת למלחמה. סתם בחר לו נקודה אקראית? או שאולי זו לא הכרזת מלחמה, שתכליתה לפדות את פלסטין באבנים (?).
אולי ערפאת לא רוצה מדינה שתראה כמו מסננת, מלאה בגושי התנחלויות, כבישים עוקפים ומוצבים של צה"ל? אולי ערפאת גם רוצה איזה חלק בהר הבית? ואולי לציבור שלו, שסובל מדיכוי בידי הרשות הפלסטינית ודיכוי ישראלי, פשוט נמאס? ראינו כבר איך מתנהגים אנשים שנמאס להם משלטון עריץ ביוגוסלביה, למה אתה חושב שהפלסטינים ינהגו אחרת?
עראפת הוא טרוריסט ודקטטור, וישאר כך לעד, ואני מקווה שישראל תדרוש פרטנר אחר במקומו. אבל עם כל הכבוד, אנחנו במלחמה טלוויזיונית, בה מי שהורג יורת, מפסיד יותר. אם אתה רוצה לצאת לאחת כזאת, להרוג ולהיהרג, הייתי רוצה לדעת מה התועלת שתצמח לכולנו מזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים