מסכן 11488
אני בז לכותב ומרחם עליו. במקום לשמור על המיתוסים שעליהם התחנכו דורות מבני עמנו במשך אלפי שנים מוצא הכותב צורך אובססיבי לנפצם ולנתצם מבלי שיש לו איזה שהוא בסיס עובדתי לכך. מדוע לפגוע כך במסורתו של עם. איזה טעם יש לכך? דומה שהשנאה לדת ולדתיים מעבירה על דעתם אנשים מסויימים כמו הכותב הנ"ל שמוכנים לשם מטרה זו להרוס כל אתוס לאומי ובכך בעצם להציג את עם ישראל כספסוף שהמציא לעצמו מורשת כוזבת אשר בשמה בא לארץ ישראל לנשל עם ערבי-פלשתינאי בעל זכויות על הארץ הזאת

אני מרחם עליך חבר. אני מרחם עליך על כמויות המטען המזוכיסטי שהנך נושא בקרבך עד כדי צורך להציג אותנו כעם של זייפני היסטוריה. אם כך מתנהג בן העם היהודי אזי כבר לא צריכים אנו אוייבים שכן "מהרסייך ומחריבייך - ממך יצאו"
מסכן 11490
אשמח אם לא תבוז לאנשים המביעים כאן את דעתם. אי-הסכמה היא הרבה יותר מכובדת לשני הצדדים.
אלי אשד, מכובדנו כותב המאמר, כתב גם מאמר שהתפרסם לפני ימים אחדים בנוגע לבדיית ההיסטוריה גם בצד הפלסטיני. אשד, אם כן, לא עוסק ב"ניפוץ מיתוסים" ובמזוכיזם, ואינו יוצא להציג אף אחד כשום דבר. עניינו בהצגת העובדות ההיסטוריות כפי שהן ידועות לנו. למה שתרצה להתכחש לעובדות היסטוריות?
זיוף ההיסטוריה 11500
אני בהחלט אינני רואה את עצמי כמזוכיסט ושונא העם היהודי .אני בהחלט חושב שההיסטוריה כפי שהיא מוצגת בתנ''ך אינה זהה להיסטוריה כפי שהייתה באמת וזה אינו פוגע בכבודה . האמת היא שההיסטוריה המוצגת בתנ''ך היא ככל הנראה הרבה יותר מעניינת והרבה יותר רלבנטית לנו ממה שהיה ''באמת ''.
כל העמים ללא יוצא מהכלל עסקו ב''זיוף '' ההיסטוריה שלהם . ואם תעייו היטב בתשובות שהיגיעו למאמר זה ולמאמרים אחרים באייל תימצא אנשים דתיים לא פחות ממך ואולי הרבה יותר , שציינו שהם מודעים לכך שהתנ''ך אינו אמת היסטורית במאה אחוז ומבחינתם גם אין זה משנה. מה שמשנה זה המסרים שהוא מעביר שהם מבחינתם האמת הנצחית האמיתית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים