ואיך נראה מבחן הורות? 114947
שאלה: הילד צועק ומגדף ברקיעות רגליים על הרצפה מזה שעה, האם יש:
1. לתת לו סטירה.
2. לכסות אותו במגבת לחה.
3. לשיר לו שיר.
4. כל התשובות נכונות.

אני מאמין גדול בחינוך הורים, אבל בחינת הורים היא דבר אחר לגמרי. כבר נתקלתי בכמה הורים שבאמת לא היה להם מושג ושיחה טובה עם איזו אמא מנוסה יותר הייתה עושה להם המון טוב. אבל אני כבר רואה איך המדינה שלנו תארגן קורסים שכאלו (פלאשבקים מנהיגה מונעת).
בכל אופן, לא בישראל. במדינה שאין בה הפרדה בין דת ומדינה ולא ברור מי מכתיב את הקוד המוסרי לא הייתר רוצה שלרשויות תהיה זכות לעקל לי את הילד (את הפרסומת עם הורסי הבתים ראיתם?). לעומת זאת, באופן כללי, במדינה נאורה יותר, אני חודב שיש מקום לספק שירותי חינוך להורים ותמריצים כלכליים להקטנת מספר הילדים הממוצע.

ברם אם כבר בחינוך עסקינן, אני די בטוח שחינוך חילוני איכותי יוריד את הילודה באופן משמעותי בלי צורך בחוקים וכללים. אם אני לא טועה, יש מדינות באירופה שבהן שיעור הילודה הוא כבר במגמת ירידה.
ואיך נראה מבחן הורות? 114951
לא מספיק לתת חינוך חילוני אלא צריך לתת חינוך חילוני מסוג מאוד מסוים. החילונים בישראל הם חובבי השרצה פחות נלהבים מאחיהם הדתיים, אך הם עדיין אוהבים להשריץ לא מעט, יחסית לנהוג בעולם המערבי.

הרחם היהודי הרי מגויס למען המטרה הציונית, שאיננה ממש קשורה לחינוך דתי. לך תשכנע את העם היהודי, שכה חושש מאיבוד המאזן הדמוגרפי, להפסיק להשריץ ילדים בקצב מסחרר, ביחוד כאשר המדינה מעודדת ילודה, ע"י תמריצים כספיים להורים ואף מזרימה כספים לפיתוח ועידוד טיפולי הפוריות (מעבר לנהוג במדינה נורמלית).

הבעיה פה היא לא "הדתיים" והדת היהודית. אנחנו חיים בתרבות חזקה של השרצה, גם בחלק החילוני לחלוטין של עמנו. "*צריך* להתחתן ולהביא ילדים" הוא משפט שנאמר כאן, באופן די שגור ובד"כ כקביעת המובן מאליו, גם ע"י חילונים רבים שבסה"כ נמצאים בשנות ה-‏20 המוקדמות של חייהם.
שרץ מצפון בא בא 114952
אביב, יום אחד, כשהשרצים הקטנים שלך יקראו את המלבנים האלה, הם עשויים להתפלא למה בחרת בכינוי הזה דווקא.
ואיך נראה מבחן הורות? 115074
חינוך חילוני מסוג מסוים, אכן. אז אני רוצה בבקשה חינוך כמו באירופה. ההערכות לחצי המאה הקרובה מדברות על קצב גידול אוכלוסיה שלילי.

אגב, אני לא מסכים לגבי הלך הרוח הישראלי החילוני בכל הנוגע ל"השרצה". זה לא הרושם שאני מקבל. אמנם אין לי רחם, אבל הזרע שלי לא התגייס לשום מטרה שאני שמעתי עליה...
ואפרופו חילונים ציוניים - מה זה בדיוק? מנין הזיקה לארץ ישראל (חוץ מההרגל לחיות בה) אם לא מהדת?
בחלק ממדינות אירופה 115102
שיעור הילודה ירד כל-כך, שכבר מתייחסים לזה כאל בעיה ומתחילים לעודד ילודה.
ואיך נראה מבחן הורות? 115211
לפי הספר על שיקום הסמכות ההורית הפתרון הוא חיבוק דוב שימנע מהילד להמשיך להשתולל. מחזיקים אותו עד שהוא נרגע מה שיכול לקחת כמה דקות.

לאבא שלי לא היתה סמכות הורית שאפשר לשקם אז הוא היה מרביץ עם הסרגל בטוסיק.
ואיך נראה מבחן הורות? 116457
או, בחיבוקי דוב אני מצטיין.

(דובי, שדווקא חושב ששלושה ילדים זה מספר מצויין, אבל בהדרגה ורק אם יוכל לתמוך בהם כספית)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים