קצת באיחור 11506
טוב חברים...
זה משהו שנכתב קצת באיחור .
אבל מוטב מאוחר מאשר בכלל לא.
בשבועות האחרונים אני שומע כל יום כמעט לאורך כל היום טענות של סוחרים ערבים ובתם נכבדי ציבור ערבים וגם כל מיני אנשים מהשמאל שקוראים לציבור היהודי לקנות בשווקי חנויות שווארמות ופלפאליות וחומוסיות של הערבים.
ואני לתומי חשבתי שהמדינה הזו היא דמוקרטית ובשנים האחרונות קפיטליסטית לחלוטין.
אני לא מבין איך אפשר לגרום לבן אדם לקנות במקום מסויים רק בגלל שיש שם ערבים.
ומה אם אף אחד לא רוצה לקנות שם ?
אז מה ?
להכריח אות בשם הדו קיום?
אני לא שמעתי דעה זו בשום תחנת שידור ממלכתית..
תסלחו לי אתם נסחפים רבותיי
בתשקורת.
אבל מה אני מלין הרי ברור שיותר חשוב להם שלא יהרגו ילדים בעזה מאשר חשוב להם חיי התושבים בנצרים פסגות גילה כרמיאל יפו חיפה עכו או כל מקום אחר שיהודים חיים בו.
כי הרי התשקורת כל מה שחשוב לה זה לא כבוד העם והמדינה אלא אך ורק שהם יוכלו לראיין את חסן עספור מרואן ברגותי מחמד דחלאן המהולל והגדול מכולם יאסר
יאללה אז עלו והצליחו.
לידיעתכם שום דבר לא ישנה את הציבור היהודי שנכווה ברותחין מהערבים הנחמדים והחביבים שמציתים יערות וסוגרים כבישים זורקים אבנים ובקבוקי תבערה חדשות לבקרים
אל תדאגו המכירות אצלם יילכו ויירדו ויפה שעה אחת קודם
ואם אתם קוראים להמנע מאלימות אתם השמאלנים הייתם צריכים דווקא לברך על חרם זה שמונע סה"כ חיכוך מיותר בסגנון טיול להר עיבל או טיול בכל מקום אחר בארץ שיגרום אחריו לויכוח באשר למהות הטיול.
אתם שם בשמאל מחפשים את האם ולא את האז..
נהרגים אנשים וכל שמעניין אותכם זה איך הם הגיעו לשם ולא לנסות ולהבין מה גרם לאלה שרצחו אותם לעשות כן.
וזה השנאה התהומית שמחלחלת בהם עוד מהיום שרק היו ביצית אצל אימם...
ותחשבו על זה...
אפשר לעזור? 11519
נראה שאתה הולך לאיבוד בתוך תגובותיך שלך, אם בגלל ריבוי התיאורים, או אולי בגלל החוסר בסימני פיסוק.

מקריאה של התגובה שלך, אני כעת מבין שאותך לא ניתן להגדיר כימני. יהיה זה עוול לכל מחנה הימין באשר הוא. בין אם ישנם כאלו שתומכים בהפרדה חד-צדדית ומיידית עם הפלסטינאים, ובין אם ישנם כאלו שתומכים בשלום מלא וחזרה לשולחן הדיונים, קיים קונצנזוס מסויים בנושא ערביי-ישראל, אותם אתה תוקף. אמנם, קיימים אנשים כמוך שלא מקבלים את הקונצנזוס הזה, אבל אני מאמין שאנשים כאלו מנותקים מהמציאות ותו לא. הקונצנזוס הזה מדבר על חיים ביחד.

ערביי ישראל חיים פה כבר שנים. כמה מהם בטוח יותר ממני ואפילו יותר ממך. כן, כן, תתפלא. כתוצאה מכך, בין רצו זאת ובין אם לאו, הם נאלצו להשתקע כיאות, לבנות את בתיהם פה ולהקים את עסקיהם פה.
כמו תמיד, השיקול העסקי גובר על כל השאר. השנאה, הקיפוח, ההזדהות עם אחיהם הפלשתינאים - כולם מתגמדים מבחינתם לעומת הנזק הכלכלי שנגרם להם. אנשים כאלו לא תמצא מיידים אבנים, זורקים בקבוקי תבערה או מבעירים צמיגים. גם לא תמצא אותם מפגינים.
אז מי בכל זאת? הצעירים שבערביי ישראל. בשנים האחרונות חלחלה משנת השנאה לאיזור הכפרים הערביים וההתיישבויות הערביות והחלה רוכשת לה חסידים. כמובן שהראשונים להיות מושפעים הם הנוער והסטודנטים. להם אין עסקים פה, הם אינם מרגישים שייכים למדינה הזו ונוצרת אצליהם תחושה של אנארכיה. הוריהם, המתונים יותר, מוצאים עצמם בלתי מסוגלים לשלוט על ילדיהם, שמתקרבים מדי יום למנהיגי-כנופיות מפוקפקים ולהבטחות של תנועות איסלאמיות שחודרות לשטחיהם.

אל תטעה - אינני מצודד במתפרעים הללו לשניה אחת, ואני אף נגד אותה טענה שאתה נגדה, אבל אני חושש שמסיבות אחרות. אני לא מאמין שעלינו לקנות בכוונה אצל ערבים על מנת שלא יפגעו מהמשבר. אני מאמין שערבים אלו, בעלי העסקים, כן רוצים בדו קיום, ולו בגלל האינטרס הכלכלי. אני אף מאמין שערבים אלו לא אחראים למהומות האחרונות. אבל אסור לנו לתמוך בהם. בשום פנים ואופן. עליהם להבין שאנחנו מחזיקים אותם כאחראים על מעשי ילדיהם. בנים אכלו בוסר - שני אבות תקהנה. פשוט מאוד.

אני מבהיר שוב שדעתי ימנית, אך לא יכולתי שלא להגיב לדבריך. צריכה להיות מודעות לעובדה שאין לנו ברירה אלא להכיר בכך שהם גרים ביננו, איתנו. חייב להתקיים מעין סטטוס קוו, לפחות עד שימצא פתרון שיוכל להעביר אותם לארץ אחרת, אולי (טרנספר?). אני לא אוהב את זה, אבל אני מקבל את זה. אין לי - ולך - ברירה.
אפשר לעזור? 11528
טוב.
ליאור המתעניין
הבנת או לא הבנת.
אני רואה שלבסוף הבנת בדיוק למה אני מתכוון
אני מתכוון לזה שצריך להפסיק להתחסד .
אם אתה ימני כמו שאתה טוען ואתה לא צריך לטעון כך למרות שאתה שמאלני.
זכותך המלאה להיות מי שאתה רוצה להיות.
אף אחד לא צריך לגרום לך להיות מישהו אחר.
אבל היום הקונצנזוס בקרב כל הימין וגם בקרב חלקים נרחבים בשמאל - החלקים השפויים והציוניים שלו הם שהערבים כולל אלה שבארץ חצו את הקו האדום והגבול האדום והחרם שעליו דיברנו הוא חלק מהעונש הכבד שהם משלמים אבל זה לא מספיק.
צריך לתת להם תקופה ארוכה מאוד של עונשים מתמשכים שאם תרצה אני מוכן לפרט במהשך כדי שהם יבינו טוב טוב שהם לא לבדם פה והמדינה היא מדינה יהודית והם פה בזכותנו גם אם גרו פה לפנינו וזה בכלל לא הויכוח - אז אני יכול להגיד שאבותיי חיו פה לפניהם ולי יש יותר זכויות על האדמה
אבל שוב פעם זה לא הויכוח כי אין לזה סוף.
לדעתי צריך בכלל להחזיר את השלטון הצבאי לגליל ולכל כפרי הערבים ולתת להם לחיות בפחד.
הם שכחו מה זה.
אחיהם הפלסטינים?
רוצים להזדהות איתם?
חופשי חופשי....
אבל בשטחי הרשעות הפלסטינית ולא על חשבון עם ישראל והיהודים החיים בבמדינת ישראל.
ולא על חשבון שוטרים.
כשאתה תבין את זה ועוד כמה שעוד לא הבינו והפנימו את זה אז אולי נוכל לעשות שלום אמיתי .
כי ואני נאלץ לחזור על כך שוב.
הערבים מבינים אך ורק כח.!!!
והם מודים בזה.
אתה פשוט צריך להטות אוזן ועיניים ולהסתכל ולשמוע את תחנות הטלויזיה שלהם והרדיו ואתרי האינטרנט שלהם
הם כמו ילד מעצבן שמתגרה בילדים גדולים ממנו במגרש כדורגל או כדורסלו יודע שיחטוף מכות.
ואנחנו כמו שאמר עוזי לנדאו כמו אישה מוכה - שחוטפת חדשות לבקרים מכות וכל פעם מוצאת סיבה לבעלה למה הוא עשה את זה.
תחשוב על זה טוב טוב ללא דיעה משוחדת ותגיע למסקנות שהגעתי אליהן לפני כמה שנים כבר.
ביי לילה טוב ותעשה חיים כי הם קצרים מאוד...
לך תדע...אוטובוס יכול להתפוצץ בכל מקום בארץ הזו
או שיזרקו עליך אבנים
או בקבוקי תבערה.
או סקאדים
קטיושות
או שסתם ידקרו אותך.
במקרה הטוב רק תהייה לך תאונה
ולא שחס וחלילה אני מייחל זאת לך או לכל אחד אחר...
זה רק כדי להדיגם את מהות ואת ערך החיים פה.
כשאתה ואחרים יבינו שהאדמה ורוח העם חשובה הרבה יותר מחיים של אדם חייל אזרח והכל בלשון נקבה גם אז נהייה עם חפץ חיים עם בעל אורח רוח כמו שהיינו אך לפני 20 30 שנה...
ביי ויום טוב
אפשר לעזור? 11554
פ.ט.א.י יקר. בתור התחלה אני חייבת להגיד שדבריו של עוזי לנדאו היו במילים פשוטות ''בולשיט''. הוא פשוט אדם קיצוני שמרבה לדבר שטויות וטוב לכולנו שהוא לא בתפקיד בכיר יותר.
בנוסף, בהקשר להתייחסותך לשמאלנים שוחרי השלום. אני גאה להיות אחת מהם. אני לא חושבת שצריכה להיות ענישה קולקטיבית על כל ערביי ישראל ובטח שלא להדביק להם תוויות לא סמפטיות במיוחד. אני נגד המהומות, ולא משנה היכן הן אבל אני לא חושבת שהחרם הזה על עסקים ערביים הוא מוצדק.וזה לא שאני חלילה לא מודאגת מהיריות וההפצצות, כמה מחבריי הטובים גרים בגילה וביפו ואני דואגת להם יותר מתמיד אבל גם אסור שזה יפריע לתהליך השלום שאני מאמינה שבסוף יתממש.
קצת באיחור 11567
דבר ראשון שאתה צריך לעשות זה לשים תיד שלך על הראש כשאתה מדבר על ערבים
למה מי אתה חושב שאתה במה אתה יותר טוב מהערבים אה מה?
לדעתי תסתם חתיכת גזען שרוצה שתהיה מלחמה אם תאומר שצריך לעשות חרם וכל השטויות האלה רק בגלל אנשים גזענים כמוך יש מלחמה אנשים שקוראים למלחמה ולא קוראים לשלום
תצריך להתבייש
אין מה לעשות תרוצה או לא רוצה הערבים הישראלים בישראל ישארו כל חייהם פה אין מה לעשות רוצה פתרון אולי אתה תעוף מפה אתה חיים עם ערבים כי זאת לא מדינה רק של יהודים אלא מדינה של כל אזרחיה ואחזרחיה עם ערבים ויהודים
קצת באיחור 11579
חבר'ה...
תירגעו.
דבר ראשון.
דבר שני צאו מהלחץ.
דבר שלישי.
קודם כל לגברת בת - חן הנכבדה .
תקשיבי לי טוב.
זה נכון וזה אולי גם נחמד שבפורום הזה כותבים בעיקר שמאלנים יפי נפש שהכל אצלם טוב ושלא מפחדים מכלום ושהטרור זה מין משהו מרוחק מהם והם מרגישים יותר קרובים לערבי מאיזה מחנה פליטים או מיפו העתיקה או עכו העתיקה.
ואין לי עם זה שום בעיה חוץ מזה שקצת פטריוטיות וקצת אהבת הארץ שלך או העם שלך לא תזיק - אבל התרגלתי לאנשים שכמותך.
הבעיה מתחילה בזה שאתם מנסים לחנך גם את העם שלכם וגם לחשוב שאתם יודעים מה העם השני - הערבים חושב ויעשה בכל מקרה.
פה זה מתחיל להיות בעיה להרבה אנשים - ואני פה מדבר מזווית הראיה של יהודי שחי במדינה הזו כ23 שנים.
אני חושב שבתור מדינה יהודית וזה יהיה כך כל עוד אנחנו נהיה פה הרוב ומי שזה מפריע לו מוזמן לעלות על המטוס הראשון של אל על או כל חברה אחרת בנתב"ג.
כי ברגע שזה לא יהיה ככה אלא כמו שרוצה למשל מוחמד שאני לא יודע בכלל מי זה ואני לא אתפלא אם הוא בכלל איזה יהודי שמנסה לבחון אותי.
לא חשוב.
בכל מקרה המדינה הזו היא מדינתו של העם היהודי באשר הוא.
והיא הייתה כזו גם כש"קיבלה" את אישור האו"ם ב47
כן כן אתם מוזמנים לחזור אחורה בהיסטוריה ולקרוא זאת.
כי כאשר הערבים יצליחו להשליט פה את המושג שהם קוראים לו מדינת כל אזרחיה או מדינה דו לאומית. או אז זה יהיה סופה של המדינה הזו.
וזה בטוח.
אנחנו שומעים את כל נציגי המגזר הערבי מבשארה וטיבי ועד דהמשה וא-סנע.
אז תנסו קצת להפעיל את גלגלי המוח שלכם - כי השמאלנים באשר הם הם בד"כ אנשים חכמים ובעלי הלך מחשבה טוב ונכון מאוד - עד שזה מגיע לענייני השלום - או אז זה בפיכם כמו דת חדשה - אמנם גם אני חילוני ואני לא שומר על ערכי הדת כמו שראוי אולי שאני יעשה אבל אני מנסה בזמן האחרון לחזור לערכי הדת כי הבנתי שבהכרח וזה בדוק - מי שמתרחק מהדת ואין לו מסגרת רוחנית מחפש תחליף = אצלכם הפכתם את המושג לדת - שאתם השמאלנים מוכנים להקריב תמורתה הכל - מאנשים חפים מפשע - סתם אזרחים - כלה בחיילים - ואם אלו מתנחלים אז בכלל זה הרי משובח.
אז אני מציע שתתפכחו מעט ותביטו סביבכם תראו שהמצב לא טוב כלל ועיקר - וכן גם ערביי ישראל הנחמדים וטובי הלב לא רוצים בכם פה - ולא משנה אם תהיו דתיים , מסורתיים, או חילוניים גמורים - אפילו להפך - הם יעדיפו שתהיו חילוניים גמורים כי אז יהיה קל להם למגר יותר בקלות את העם היהודי.
עכשו ברור לי שיקפצו כולם ויגידו שאני קיצוני ושאין לי מקום לא בפורום הזה ולא במדינה..זה משהו אינסטיקטיבי שכתבו לי פה כבר מספר פעמים זה לא מרתיע ולא ירתיע אותי.
עכשו אני נותן לכם חומר למחשבה שתקראו טוב טוב לפני שאתם מגיבים - אנחנו נכנסים עכשו לאחד השלבים החשובים בתולדות הסכסוך הכל כך קצר הזה - ואני לא אומר זאת בציניות - בשביל עם שקיים כ3500 שנה 110 שנה זה כלום - ומי שמאמין וקורא היסטוריה של העם היהודי יודע שזה כאין וכאפס לעומת המאבקים שהיו לנו כעם במשך דורי דורות.
אנחנו אם כן נכנסים לשלב המאבק על דעת הקהל הפנימית - אני לא מדבר על דעת קהל עולמית.
אני מדבר על דעת הקהל הפנים יהודית .
הם מנסים להלחם בנו בכל דרך אפשרית וזה שאנחנו לא מלוכדים עוזר להם .
הרוחניות היא מה שמנצח לא כח חומרי ולא צבא חזק.
והדוגמאות לכך רבות ביותר.
חיזבאללה מולנו בלבנון.
רוסיה מול אפגניסטן
ארה"ב מול וייטנאם
אז תחשבו טוב טוב מול מי אנחנו עומדים ותסיקו מסקנה מה יקרה אם נאבד את האמונה שלנו.
בתודה רבה ושבוע טוב לכל כותבי הפורום.
הדוגמאות 11582
פ.ט.א.י יקר.

הדוגמאות שאתה מביא בסוף תגובתך ניתנות אמורות להוכיח מבחינתך כי אמונה ב"צדקת הדרך" היא-היא המתכון לנצחון.

אבל, אתה שוכח להזכיר, שכל הדוגמאות הן גם דוגמאות לנצחונה של מיליצה, הזוכה לתמיכת התושבים המקומיים ומכירה את השטח כמו גב ידה, על מעצמה כובשת - ישראל בלבנון, רוסיה באפגניסטן וארה"ב בויאטנם.

אולי זהו דווקא הלקח שעלינו ללמוד ולא הלקח המוסרי-מוראלי שאתה מציע?
הדוגמאות 11611
שלום ערן
אני שמח שאתה מדבר יפה ולא תוקף אותי זה כבר עליית מדרגה...מבחינה חיובית כמובן
ועכשו לשאלתך - תסלח לי אבל לא כל כך הבנתי למה שאתה בעצם מתכוון...
מה בדיוק הקשר בין מליציה שמכירה את השטח כמו כף ידה לבין ניצחון במלחמה?
תאמין לי שאחרי 20 שנה בלבנון אנחנו היכרנו מספיק טוב את השטח וכנ"ל גם לגבי אר"Vב בוייטנאם ורוסיה באפגניסטן.
העניין הוא פה ושוב פעם אני נאלץ לחזור על כך הוא העניין המוסרי והרוחני גרידה..
כאשר אתה מאמין בצידקת דרכך ובצדקת מעשיך - כאשר יש מאחריך עם רב של אנשים המאמינם שכדי להשיג את המטרה הדם והמוות הם לא מכשול בפניהם זהו חלק חשוב מהניצחון - ועכשו תלך ותציב את מה שאמרתי בכל הדוגמאות שהעליתי - ואני רוצה להוסיף פה - שאם מישהו חושב שאנחנו שולטים בשטחים או שזה שנהרגו לפלסטינאצים רק150 !!!איש ככה טוען הרמטכ"ל אני לא מאמין להם - לא אומר שאנחנו משתלטים על משהו - מצד שני בתוכנו אנו שוב מתחילה התפוררות - צריך לצאת מההתנחלויות - צריך לסגת מכל מיני מקומות לוותר פה ולוותר שם - זהו ניצחון ברור לפלסטינאצים והם השיגו אותו במחיר לא כבד במיוחד מבחינתם - לידיעתך ערן ולידיעת כל כותבי הפורום הערכות מדברות על כ2.5 מיליון פלסטינאצים החיים בסביבות הגדה ועזה ואולי אף יותר בנוסף יש להם מיליון תומכים פה בישראל ככה ש150 הרוגים זה מספר שאפילו לא מדגדג אותם.
מה עוד שהערבים רואים בגופה משהו סמלי ותו לא - לאדמה קדושה הרבה יותר גדולה מהגופה- ולראיה - על פי חוקי האסלאם ניתן לחרוש בית קברות מוסלמי כל 25 שנה!!!1
כן כן זו האמת.
או קיי להתראות.
אני אסיים פה.
הדוגמאות 11614
מה הקשר אתה שואל? אתה מכיר את רשת המנהרות באורך מאות ואלפי קילומטרים מתחת לאדמת ויאטנם, בה השתמשו אנשי הויטקונג כדי לעבור ממקום למקום ולהכין מלכודות לחיילים האמריקאים? חשבת פעם על הסיוע שקיבלו אנשי הויטקונג ממקומיים בדרום ויאטנם? על ההתנגדות מבית שקמה *בכל* *מדינה* - בארה"ב, ברוסיה ובישראל ומחלישה את החיילים בחזית, בלי קשר לשאלה האם הכיבוש צודק או לא? וכן, גם על הכרות טובה יותר עם השטח. בדרך כלל השטח שבו נולדת וגדלת, לעומת הכובש הזר שמכיר את השטח במידה פחותה ואולי רגיל גם לאקלים שונה ומזון שונה וגם נמצא רחוק מהבית ומתגעגע.

אשר לידיעותיך לגבי האיסלם (לחרוש בית קברות וכו'). אני לא יודע מאיפה אתה שואב את זה. לעומת זאת אני זוכר את הבריטים שקברו גופות של ערבים בתוך עור של חזיר - כנראה שזה כן מפריע להם. הם ערבים ולא קלינגונים (לחובבי הז'אנר). לכן אני מאד מפקפק בעובדה ש"כן כן זו האמת".

אני חושב שאני ואחרים יעריכו את עמדתך יותר אם תפסיק להשתמש בכינויי גנאי למי שלא מוצא חן בעיניך - אתה רק מציג את עצמך כפנאט שלא חושב בהגיון. ואגב, לא צריך ללחוץ על "enter" בסוף כל משפט, רק בסוף פסקה - הטקסט יוצא "יפה" יותר. וכרגיל, גם סימן קריאה אחד מספיק - לא צריך שלושה, אין לי בעיות ראיה מיוחדות - רק קוצר ראיה קל.
קצת באיחור 11698
אם אתה חושב שידידנו זה מכבר מוחמד הינו מתחזה, ישנה דרך פשוטה, לדעתי, לבדוק זאת. אפשר לבדוק את ה- .I.P של המגיב ולהשוות עם מגיבים אחרים. דוקא ההערה שלך עוררה בי עניין מסויים. לכל הנוגע בדבר...
קצת באיחור 11702
ליאור יקר...
לא חשבתי על כך זה בא לי בספונטניות כי אני רגיל שאנשי השמאל ברגע שהם רואים את שמי הם מייד מגיבים בהתלהמות בלי לקרוא דבר ממה שניסיתי להגיד..
העלתי זאת כי ראיתי שיש יהודים שהשמאלניות שלהם חורגת כבר מעצם היותם יהודים ולכן ישנה אפשרות שזהו יהיוד - אני לא יודע ולא כל כך מבין איך בודקים I.P
אבל אתה מומלץ לבדוק ולכתוב לנו מסקנות פה.
בכל אופן לא זה מה שמשנה
אני חשבתי ככה בגלל שלא היו לו כמעט טעויות כתיב והיה לו סגנון של תרוצה במקום לכתוב אתה רוצה וזה היה לאורך כל מה שכתב לי כתשובה לכן זה החשיד אותי שזה לא ערבי
מה עוד שערבי לדעתי היה מנסה לתת לעצמו שם קצת יותר עממי - ומחמד נשמע לי כמשהו סימלי יותר מאשר שמו האמיתי של הכותב - ותקנו אותי אם אני טועה
...
זהו להפעם..
ביי חבר'ה..
ובכן... 12576
שמע, אני מודה אני הצטרפתי לכל הדיון הזה קצת באיחור אבל רק באתי לפה להזכיר משהו מאוד חשוב שמישהו פה כבר ניסה להזכיר פעם אחת, עם כבוש תמיד ינצח בסוף... אין להם מה להפסיד, הם רוצים מדינה והם ימשיכו להילחם עד שהם ישיגו אותה, במחיר של אלפי, עשרות אלפי ומאות אלפי חיים, כל עם שאי פעם היה במצב של כיבוש בסוף הצליח לצאת ממנו במלחמת אזרחים, בין עם זה בצפון אפריקה רק לפני יובל ובין אם באסיה, האמת היא כזו, הפלסטינאים לא יפסיקו לעולם להילחם על הזכות שלהם למדינה, ואנחנו לא נוכל לנצח במאבק הזה, פשוט לא, כי אנחנו נלחמים כדי לקיים כיבוש, וצרפת כבר שיחררה את אלג'יר ואנגליה כבר שיחררה את הודו וסופו של כיבוש הוא להסתיים וזהו, הערבים מבינים רק כוח? אנחנו מבינים רק כוח! רק אחרי מלחמת יום כיפור נתנו את סיני, רק אחרי האינפאדה דיברנו עם הפלסטינאים ,רק אחרי החיזבאללה נסגנו מלבנון, ורק תחת ירי כבד ומהומות נטשנו את קבר יוסף- מספיק!
הם ישיגו את שלהם בסוף, כי מי שאין לו מה להפסיד תמיד ינצח במלחמת התשה שכזאת, אז בואו כבר עכשיו נחסוך את כל הדם שכולנו יודעים שישפך ונגיד, בסדר, יש גם לכם זכות למדינה ואנחנו נכבד ונתמוך בכם כדי להפסיק את המלחמה הזאת.
בין אם אתה שונא ערבים או לא ובין אם אתה חושב שמגיעה לנו ארץ ישראל שלמה או לא, אם ההיסטוריה אי אפשר להתווכח, למה לנסות בכלל?
ובכן... 12785
סלח לי ידידי ...
אבל בפעם האלף אוצר לך שאין ערכה של אלג'יר לצרפת שווה לערכם של יהודה שומרון ועזה למדינת ישראל מכל המובנים : דתי. בטחוני.פוליט וכו'.
עם כובש???
מספיק כבר עם הקלישאה הזו.
אנחנו בדיוק באותו מצב של הערבים - אנחנו חיים במדינתנו בפחד.
כן כן יהודה ושומרון הם חלק מהמדינה גם אם לא סופחו בשל בעיות פוליטיות כאלו ואחרות.
זהו להפעם
הצהרת מערכת 11722
כדי להבהיר זאת באופן חד וחלק:

האתר מספק חופש ביטוי מלא, גם למי שמעדיף להתחזות. לא תבוצע כל פעולה (כמו בדיקת IP) כדי לבדוק אם מישהו שהגיב תחת שם אחד הגיב גם תחת שם אחר.

טכנית, אגב, "אותו IP" לא אומר "אותו אדם". שתי אפשרויות - חיבור דרך אותו ספק, או שימוש באותו מחשב ציבורי (באוניברסיטה, למשל) יכול להוביל לכך ששתי תגובות שונות, כל אחת מהן חתומה בידי אדם אחר (פ.ט.א.י ומוחמד, ולמשל) נושאות את אותו ה- IP. האם משמעות הדבר כי פ.ט.א.י ומוחמד חד הם?
הצהרת מערכת 11729
אני רוצה להצהיר בזאת חד וחלק שאני ומחמד זה לא אותו אדם ושנינו לא כתבנו מאותו I.P
אם מישהו חשב ככה - אז אני מתקן אותו.
תודה בשם ההנהלה וצוות עובדי הנקיון.
ונסיים בשורה המוחצת של גלגלחץ - הלכה המכונית
העיקר הבריאות
ולא קרה לי כלום
עם חגורת הבטיחות
משמע חובה לחדור גם מאחור בסופשבוע גרוע בגלגלחץ...
קצת הומור חבר'ה...
ביי
הצהרת מערכת 11735
די ברור לכולם שאינכם אותו האדם -- לכן בחרתי בשניכם בתור דוגמא.
הצהרת מערכת 11742
מה זאת אומרת "ברור לכולם"? אני מכבד ומצדיק את ההחלטה לא לבדוק מספרי IP, אך מאז תחילת הדיאלוג המשעשע הזה בין אדם לעצמו אני פשוט מרותק.

אחד מהם הוא דמות פיקטיבית חסרת לכידות בדבריה. השני - טוב, אינני רוצה לומר את דעתי האמיתית. לא נעים.

שניהם מתלהמים. שניהם רואים בערבים מיקשה אחת ומייחלים למלחמת ישראל בעולם הערבי.

פ.ט.א.י. ומוחמד - חד הם.
הצהרת מערכת 11741
מהההה מאיפה אני מכיר תםפאטי הזה אני מוחמחד ומי שרוצה לדבר איתי שידבר איתי
וטוב שכך 11731
ידידי! 12744
תן לי לברך אותך על דבריך הנבונים והנכונים!
אל תשכח שברביעי הבא עליך להתייצב בוינה לכינוס חרום!
אחוקי! 12777
אויש, נו באמת.
ידידי! 12786
צפוי...
ציניות אנטישמית אופיינית...
אני מקווה שאתה צחקת...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים