צו סגירה לבטאון התנועה האיסלאמית 115090
השר אלי ישי עשה שימוש נדיר בסמכותו לסגור עיתון, בנימוק שבטאון התנועה האיסלמית "משמש שופר להסתה ומעניק במה לעמדות החמאס".

הצו מנמק את הסגירה בנימוקים הבאים: "העיתון הינו בטאון של התנועה האיסלמית (פלג צפון) המשמש כשופר להסתה קשה נגד היהודים, הציונות ומדינת ישראל. העיתון נותן במה נרחבת לעמדות ארגון החמאס, מהן משתמעת הצדקה של שימוש באלימות ובטרור נגד ישראל תוך האדרת הגישה המיליטנטית והטפה מתמדת למות קדושים. בעיתון אף מתפרסמות כתבות רבות של חברים בארגון החמאס".

בהודעה שפרסם השר ישי נאמר כי "הצו הוצא על פי דרישת השב"כ ובתיאום עם ראש הממשלה, ועל דעת ובאישור פרקליטות המדינה, וזאת מכיוון שמהחומר שהוצג בפני הגורמים הרלוונטיים בדיון ממצה ומעמיק, עולה לכאורה כי יש בפרסומו של העיתון כדי לסכן את שלום הציבור".

הסיפור המלא:
צנזור הסרט של בכרי, פסילת רשימתו של בשארה וכעת זה מוכיחים שסוף-סוף מתחיל ליפול האסימון: מדינת ישראל לא יכולה להמשיך להתעלם מהסתה מפורשת כנגד קיומה וכנגד שלומם של אזרחיה.
מצד שני, 115091
הם יכולים להוכיח גם שסוף סוף מתגלה מדינת ישראל בשיא כיאורה הפשיסטי.
צו סגירה לבטאון התנועה האיסלאמית 115094
"דרישת השב"כ"?! אני מקווה שזה רק ניסוח אומלל.
צו סגירה לבטאון התנועה האיסלאמית 115125
בהמשך המשפט - ניסוח קלוקל...
שאלה משפטית 115212
למה לסגור את הבטאון במקום להעמיד לדין על מאמרים ספציפיים שיש בהם הסתה או קריאה למעבר על החוק?
שאלה משפטית - ע''בית 115216
מצטרף לתמיהה, שאותה העלה גם עורך העיתון (או שמא היה זה מישהו אחר?) בראיון לרזי ברקאי בגל"צ הבוקר. אני מניח שעורכי העיתון כבר הגישו בג"ץ נגד הסגירה ואם טרם הגישו אזי יגישו בימים הקרובים.

כמובן שאפשר לתהות לגבי מניעיו של השר אלי ישי מתוך הנחה שהוא יודע את הרעש הציבורי שיקום סביב החלטתו וגו'.
שאלה משפטית - ע''בית 115222
מה שמעניין אותי - לא שאני באיזושהי דרך מוכנה להפגין סימפטיה כלשהי לחרדים האיסלאמיים האלה, הסוגדים לדת שהיא מס' 1 בעולם בדיכוי האישה, רק - אם כבר סוגרים אותם, מדוע לא לסגור גם כל מיני בטאונים חרדיים ולאומניים מן המגזר היהודי?
הייתכן שיש לזה קשר לכיפה, המתנוססת על ראשי אלייקים רובינשטיין ואלי ישי?
שאלה משפטית - ע''בית 115228
צו הסגירה לא הוצא בשל דיעות דתיות אלא בגלל תמיכה בטרור והסתה. אם תמצאי בטאון חרדי כזה זה יסייע לבג''ץ של התנועה האיסלמית.
שאלה משפטית - ע''בית 115345
הסיבה היחידה שאני עוד מתייחסת אליך בכלל, היא שאם לא אעשה זאת עוד יחשבו, שהמדובר הוא בהסכמה שבשתיקה.

ולעניין (לא שיש בזה טעם אתך, הרי ממילא רוב הזמן אתה רק מגחך במקום לחשוב), המרן של החרדים - המוכר גם בכינויו השייך עבדאללה יוסף - התבטא בזמנו השכם והערב, שאת ההומוסקסואלים והלסביות צריך לרצוח (או, לכל-הפחות, ''לתקן''), שביום ששולה אלוני שלנו תמות צריך יהיה לעשות מסיבה, ועוד. לא שמעתי שאיזשהו יועצון משפטי כלשהו קרא להעמיד אותו לדין, או לסגור את אמצעי-ההסתה שלו ושל תנועתו אנטי-הדמוקרטית.

אבל, אחרי-ככלות-הכל - הם יהודים.
עבדאללה יוסוף — השייח מדיר יאסין 115401
(שמה הקודם של הר–נוף, השכונה בה גרים הוא והזכאי. ואם השם מוכר לך — בוודאי, היה שם טבח שבוצע בידי כאלה שלא שכחו להיות יהודים).
עבדאללה יוסוף — השייח מדיר יאסין 115510
הר נוף אינה על מקום דיר-יאסין.
השכונה היושבת במקום דיר יאסין היא גבעת שאול, וליתר דיוק - ''כפר שאול'', מוסד לחולי נפש המשתמש עד היום בבתיו המקוריים של הכפר.
עבדאללה יוסוף — השייח מדיר יאסין 115615
מעשית אתה צודק. בתי דיר יאסין משמשים את המוסד. אולם בתיה של הרנוף מקיפים כיום את המוסד כמעט מכל עבר, ואין כמעט מרחק. חוץ מזה יש לשער שהאדמות של הר נוף היו אדמות של הכפר. אחדים מן הבתים הישנים הם מחוץ לכותלי המוסד — קרוב למרכז ספיר של עכשיו.
בין אם יצליח ובין אם יכשל, 115434
הוא שולח מסר ימני מובהק - כנראה בשביל לקבל קולות של מאוכזבי הליכוד.
שאלה משפטית 115231
כי אז כל מאמר בודד, לא זו בלבד שיפורסם, אלא אחרי כן יזכה להדים, תגובות וכתבות בטלוויזיה. צריך להילחם מלחמת חורמה בתשתית ההסתה והרעלת היחסים בין ערבים ליהודים ולא להתברבר עם גילוייה הנפרדים עד אין קץ ובכך עוד לסייע בהפצתה.
ראה גם תגובה 112205
שאלה משפטית 115253
בעיני - אולי מפני חיבתי היתרה לחיסולים ממוקדים - עדיין יש כאן טעם לפגם. הייתי יכול להבין נסיון סגירת עיתון *אחרי* שכמה מאמרים היו מוקעים ע"י בית המשפט ככאלה שאינם עומדים בדרישות החוק, ואחרי שהכותב ו/או העורך היו נענשים נקודתית ובכל זאת לא מפסיקים את ההסתה. מעין "כרטיס צהוב" שיונף לעברם בחסות בית-המשפט (ולא שר הפנים או כל אישיות פוליטית) ויאפשר להם להתיישר עם דרישות החוק (שוב: החוק, לא הפרשנות של שר הפנים לחוק).

"תשתית ההסתה" היא מונח מעורפל מדי, ואני מוכן להתערב שתוך כמה שעות יקפוץ כאן מישהו ויסביר לך שהתנועה האיסלאמית היא רק סימפטום, ואת התשתית אתה צריך לחפש במדיניות הממשלה, בכיבוש או באפליה נגד ערביי ישראל (אייך, קלטי?). כדי להמנע מכל זה אני חושב שאכן חיוני להלחם דווקא באותם "גילויים נפרדים" שלה, במנותק מה"תשתית" האמיתית או המדומה, שכן הם, והם בלבד, אלה שחורגים מגבולות חופש הביטוי, ורק לגביהם יש לנו זכות להגיד "עד כאן; אנחנו *לא* מוכנים להיהרג על זכותך לחופש הביטוי".
שאלה משפטית 115346
מלחמת-חורמה בהסתה ובהרעלת-היחסים - כולי בעד.

שנתחיל עם ערוץ 7?
תנאי הכרחי ומספיק 115506
מאמר המערכת של "הארץ" קובע ש"המלצת השב"כ [לסגור את העיתון] היא אולי תנאי מספיק, אך לא תנאי הכרחי, להחלטה חמורה מעין זאת" – ומתכוון להיפך הגמור.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים