נניח כי רבין לא היה נרצח 11562
אני מתפלא שברשימה כל כך מקיפה כמו שלך של כל האילואים האפשריים לא הזכרת את ה"אילו" הגדול מכולם , זה שנממצא עכשיו בראשו של כל ישראלי שפוי ואתה מוצא אליו התיחסויות בכל ראיון עם פוליטיקאי : אילו יצחק רבין לא היה נרצח .
אפילו המגזין "מעריב לנוער " שאינו ידוע בחיבתו למוזרויות מאיזשהן סוג טרח בגיליון האחרון שלו לפרסם לצד הההגיגים של דוגמניות אנורקטיות ומאמר לעגני על חובבי מדע בדיוני ("מסע בין מוזרים" שכולל את ההערה של הכתב על חובבי מד"ב " אני חושב שאתם אנשים נורמליים שמעסיקים את עצמם בדברים פסיכיים" ) שתי כתבות של ספקולציות מה היה קורא אם רבין לא היה נרצח .
ובאמת אם רבין לא היה נרצח האם היינו מוצאים את עצמנו כיום בעיצומה של אינטיפאדה?
אותי לפחות השאלה הזאת מעסיקה ללא הרף.
נניח כי רבין לא היה נרצח 11565
נושא האינתיפדה הנוכחית נטחן עד לעייפה בפורום זה. הוצגו טיעונים מימין ומשמאל, אך בכולם נראה שהמוטו החוזר הוא שזהו תהליך היסטורי. חלק מהכותבים מייחסים זאת לדיכוי הערבים המתמשך. אחרים תולים זאת באישיותו ורצונותיו של ערפאת, ופה ושם יש מי שבאמת טען ברצינות שעלייתו של אריאל שרון להר הבית היא שהציתה את המהומות.

כך, שגם כאן מדובר, לפחות לדעת הכותבים עד כה, בתהליך היסטורי מתבקש. כיצד היה, לדעתך, רבין מונע זאת? הלא האינתיפאדה הקודמת התחילה כשהיה שר ביטחון. בתחילה היה בארצות הברית ולא טרח לחזור. בהמשך הורה "לשבור ידיים ורגליים". פרס נובל לרבין, פרס וערפאת ייזכר כאחד מהקוריוזים המוזרים ביותר בהיסטוריה. רבין לא היה איש של שלום ולא היה לו מרשם נגד אינתיפאדות.
רבין? לא רלוונטי 11570
כפי שאני רואה את התמונה, לו רבין לא היה נרצח, המציאות לא היתה משתנה במידה רבה.

יצחק רבין היה מפסיד ברוב גדול בבחירות מול בנימין נתניהו. אני לא יודע אם אתה זוכר, אבל יום לפני הרצח, נתניהו הוביל על רבין בעשרות אחוזים בסקרים. בכל הארץ היתה אווירה מאוד לא טובה, היתה בקרב רבים תחושה שמרמים אותם. ובאמת, איך שלא תציג את זה, רבין פעל מבלי שהיה לו רוב איתן של הציבור בארץ בכללותו (שכן גם רבים מקרב מצביעי מפלגת העבודה, חשו עצמם מרומים לנוכח מה שקרה בפועל. רבין פעל בניגוד למה שהבטיח לבוחריו ערב הבחירות).

שיהיה לך יום טוב,

דודי מזרחי
עורך מגזין GOOP
השיוויון הארור 11658
*עשרות* אחוזים? יש לך איזשהו ביסוס?

ברק ניצח בהפרש של פחות מעשר אחוז (הרבה פחות, אם אני זוכר נכון), וזה נחשב לניצחון בהפרש ניכר.
אילו רבין היה חי 99244
האם מצבנו היה שונה ? זוהי כנראה השאלה של ההיסטוריה החלופית שמעסיקה ביותר רבים וטובים והיא גם נידונה כבר במספר לא מועט של כתבות עיתונאיות .
והנה עוד כתבה כזאת של אנשים שמנסים לחשוב מה היו פני המדינה היום אילו היה אמיר מחטיא:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים