רק שינוי 116598
שינוי הוכיחה עצמה עד כה כמפלגה הישרה ביותר.
אף אחד שם לא מוכר את עצמו ותאמינו לי שיכול לקבל כבר מזמן תפקידי שרים.
בבחירות הפנימיות אולי לא חסרו תככים פוליטיים אך אפילו שקל אחד לא עבר מכיס לכיס.
רק שינוי? 116702
ונשאלת השאלה: כמה מהמנטים החדשים של תנועת שינוי מגיעים אך ורק בזכות ביטול הערוצים הכחולים?

השערה 1: בעלי וידאומטים, חנויות וידאו, וכו' מצביעים ש"ס. החוק הזה תרם רבות לפרנסתם. אבל האמת היא שאין להם מה לחשוש משינוי, כי:

השערה 2: לשינוי ישתלם מאוד להעלות, במהלך כהונת הכנסת הבאה, הצעת חוק לביטול החוק הקיים, האוסר על שידורים פורנוגרפיים, *ולהכשל*.
ממך לא הייתי מצפה 116705
לא הבנתי את "השערה 2". הסיבה, נניח, ש"אין להם מה לחשוש מ'שינוי"' היא שגם אם "שינוי" תגדל, יהיה רוב בכנסת נגד ביטול חוק אנטי-פורנו‏1. אין לזה קשר למה שישתלם ל"שינוי".

1 כל המרבה בשלילה – הרי זה משובח.
ממך לא הייתי מצפה 116719
החלף את "כי" (בסוף השערה 1) ב"בין השאר כי". אני חושב שהשערה 2 תשאר על כנה גם אם לשינוי יהיו 30 מנדטים, ולפיד ירכיב את הממשלה...

לא הבנתי את "‏1".
עדיין איני מבין דבר 116731
השערה 2 מדברת על מה שישתלם ל"שינוי" לעשות. איך מה שישתלם לה לעשות או לא משפיע על החשש של מי שמתפרנסים מהחוק הנוכחי (נגיד)? אולי זה סתם ניסוח לא מוצלח, ומה שניסית להגיד הוא "בכל מקרה החוק לא ישונה, לכן אין להם ממה לחשוש", וסתם אמרת את זה בדרך משונה.

ו"‏1" התייחס לריבוי מילות-השלילה: "*נגד* *ביטול* חוק *אנטי*-פורנו".
רק שינוי? 116739
נכון, ולרופאי שיניים משתלם לקלקל את שיניהם של לקוחותיהם, לרופאי הריאות משתלם לתמוך בעישון, ליצרני מכוניות משתלם שהן יחזיקו מעמד שנתיים לפני שיתפרקו...‏1 אין לזה סוף. צריך לתת אמון במישהו, מתישהו. תמיד למישהו יש אינטרס כלשהו לפגוע בך כדי לסייע לעצמו. אבל אנחנו צריכים להניח הנחת יסוד מסוימת: האנשים האלה, שמתמודדים על מקום לכנסת, ברובם, לא מחפשים רק לסדר לעצמם פנסיה לכל החיים וג'ובים לכל המקורבים שלהם. רבים מהם גם רוצים לקדם עניינים שנראים להם חשובים. חייבים לשים גבול לציניות באיזשהו שלב.

1 הייתי כולל כאן גם משהו על יצרני חומרה למחשבים, אבל כל מה שאומרים עליהם נכון. (:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים