ולשגרירתנו בבגדד תמונה ירדנה ג'עלה 117120
נראה שמלבד השלום שנראה הערב על מסך השינום בין איציק כהן גלדיס/דוריס/ירדנה ג'עלה לבין מתי סרי עם השפם — לא יכון במהרה שלום אחר עם עיראק.
אגב, מתי בהיסטוריה היה שלום עם חבל הארץ הזה שנקרא בתנ"ך בבל? נראה לי שתמיד יש חשבון עם עזה (אז פלשתים, היום ערפאת) ועם בבל. מאז נפילת מגדלי התאומים הראשונים בהסטוריה, שחיסלו את הכפר הגלובלי התנ"כי (עפ"י ספר בראשית. אני לא נכנס כאן לעובדות ארכיאולוגיות, מעניין אותי דווקא המיתוס).
המאמר מבריק, אך אני בספק אם כותבו באמת מאמין בדבריו.
חן חן 117132
קראתי שוב את המאמר כדי לוודא שאני באמת מאמין בדבריי. השורה התחתונה במאמר אמנם שגויה - פרסי נובל מחולקים בסיטי הול של שטוקהולם, שהוא מקום מקסים לכל הדעות ‏1, ואילו פרס נובל לשלום מחולק איפשהוא באוסלו, ואין לי מושג אם זה במקום מקסים.
פרט לכך, נדמה לי ששעת הכושר לחילופי הצהרות שלום בין ישראל לעירק כמעט חלפה, אך אשמח לשמוע את הסגותיך.

1 תמונות ראשונה ושלישית כאן:
חן חן 117588
1. שני ילדים מצורעים היו בשכונה. לאחד קראו שרוליק, לשני בבי (Bavi). אף אחד לא רצה לשחק איתם. רק לשרוליק היה חבר אחד, ולא סתם חבר: סמי, מלך השכונה שהיה מגן עליו תמיד ובזכותו הילדים האחרים בשכונה לא הרגו אותו. מאידך, סמי היה מה זה חם על בבי, בגלל כל מיני חשבונות ישנים ובעיקר משום שלאחרונה עזר בבי למשוגע אחד בשם אוסי לחרב לו את האופנוע החדיש שלו, עם הסטיקר של Twins. לא היה חכם מצידו של סרוליק לעשות דווקא בזמן הזה שולם עם בבי וללכת נגד סמי, ביחוד בזמן שעבר מאז ה–11 בספטמבר, שכולל את הזמן שבו היתה לטענתך "שעת כושר".
2. כמו שאמרו אחרים, סדאם לא נראה כפרטנר שאפשר לסמוך עליו באיזה צורה, שלא ינצל את מה שאתה מציע לו ויתן לך תמורה על זה.
נסיונינו בעבר עם שליטים מסוגו של סדאם (דוגמת אידי אמין באוגנדה) שעמם שיתפנו פעולה, לא הניב לנו תוצאות טובות בגלל הפכפכנותם, וגם בגלל התרומה האפשרית של זה לצירועינו בעולם (למשל החברות עם הכת הצבאית בארגנטינה ועם פינושה בצ'ילי) אני לא אומר שהאחרים כל כך צדיקים — אבל חברים כמו סדאם, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים.
כהערת אגב, עיראק תמיד היתה הקשוחה ביותר במדיניותה כלפי ישראל, זו המדינה היחידה שנלחמה איתנו בשנת 1948 שעמה מעולם לא נחתמו הסכמי שביתת נשק. למרות שמעולם לא היה לנו גבול משותף איתם, ולא יכלו לטעון כלפינו על כיבוש שטחים וכד'.
אולי המצב יהיה שונה אם וכאשר יסולק סדאם חוסיין, אך אני לא בטוח. עפ"י מה שהבנתי, אמורים לעלות שם לשלטון השיעים...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים