שיט 117230
זה הולך להרוס לי הרבה תוכניות.

סתם. לא הייתי משתמש בעקרונות כדי להשתמט. אם וכאשר - אז אני אעשה את זה סתם כי נשבר לי הזין, ובלי תירוצים.

מה שכן אני משוכנע שלא מעט מהחתומים על העצומה שלהם סתם חשבו שזאת דרך נוחה לצאת מזה‏1. אם בג"ץ היה מאשר את העניין הזה, פתאום היו פי 100 חתימות על העצומה הזאת‏2.

בחזרה לעזה.

1 אז זהו, שלא !
2 ואז היינו חייבים לצאת חד צדדית.
דרך נוחה? 117231
כמו שכל מי שעושה מילואים יודע, מי שמחפש "דרך נוחה לצאת מזה", יכול לבקש מהמג"ד (הרבה פעמים זה עוזר), ללכת לקב"ן (תמיד עוזר), ללכת לרופא (רק לסדירים הם עושים בעיות), להפעיל מאפיות (ולכמעט כל אחד יש), לבקש מקצינת הקישור לעבור ליחידה אחרת, לעשות הרבה בעיות ועוד. מי שמסרב יודע שהוא צפוי להכנס לכלא לתקופה של לפחות חודש, ולעיתים יותר, לקבל זימון חוזר, וכל זה בלי לקבל החזרים מהביטוח הלאומי, בלי שיחשב לו שהוא עשה מילואים השנה, ותוך כדי התנגשות עם הסביבה הקרובה לו, וחבריו למילואים.

זאת *לא* דרך דרך נוחה ולא דרך שמוציאה מכלום.
נוחה מאוד 117245
כל הדרכים שתיארת נושאות בחובן מאמץ כלשהו.

לרכב על גל של סרבנות פוליטית זה הרבה יותר נוח מלשכנע מג"ד, קב"ן, קצינת קישור או רופא במשהו.

וממתי בכלל זה קל לשכנע מג"ד, קב"ן, קצינת קישור או רופא במשהו ? אולי לך זה קל. אני שמח בשבילך. יש לך כנראה כשרון משחק וכריזמה מעל הממוצע לפחות‏1. לרוב האנשים אין.

ולא, לא כמעט לכל אחד יש מאפיות. נכון שאנחנו בישראל והכל, אבל אל תשכח לצמצם את הטענה לאותם אלו שעדיין עושים מילואים‏2. עדיין נדמה לך שלרובם יש מאפיות ?

דרך אגב אני לא חושב שרוב הסרבנים הפוליטיים במקרה הזה חיפשו דרך קלה לצאת. אני חושב שלחלק העניין הזה קרץ. ואם בג"ץ היה מאשר השתמטות על בסיס פוליטי, היה, לפי דעתי, נוצר גל של מילואימניקים שהיו חותמים על העצומה ומצטרפים למרד נגד הדיכוי. של המילואימניקים.

1 ולדעתי צריך יותר כדי שזה יהיה אפקטיבי.
2 דיון 12143 הנתונים, אני מודה, דמוגגיים משהו, אבל אפילו אחרי סינון גס תישאר עם בערך 35%-45% השתמטות בקרב מסיימי הסדיר.
3 שהיית המגיב הראשון בו, בהנחה שזה לא סתם במקרה אותו ניק.
נוחה מאוד 117256
ולשבת בכלא לא נושא מאמץ כלשהו?

למילואימניק לא קשה לשכנע את המג"ד, קצינת הקישור ובטח שלא את הקב"ן במשהו, לא צריך בשביל זה כישרון משחק, רוב מי שמשרת היום במילואים ביחידת שדה עושה את זה בהתנדבות למעשה.

כן, אני משוכנע שלרובם יש מאפיות, לא כאלו שישחררו אותם ממילואים, אבל כאלה שיוכלו לדחות את השירות באופן חד פעמי, או להעביר את המקום בו הם משרתים באופן חד פעמי.

דיון 1214 (שכן, אני הייתי המגיב הראשון) מתיחס למי שהשתחרר באופן מוחלט ממילואים, זה הרבה יותר קשה, אבל לא על זה מדובר, הרי גם הסרבנים עושים מילואים, והרבה יותר מהממוצע (35 יום כלא פלוס השירות הרגיל).
נוחה מאוד 117263
לא הבנת אותי.
להשתמט נקודתית משבוע פה או חודש שם אין ויכוח שאפשר בצינורות המקובלים.

אני טוען שגל של סרבנות פוליטית יכול לשמש למילואימניק אחד "מסך עשן" שהוא התחלה של תהליך לצאת מזה, או לחליפין לסדר לעצמו "חופשי חודשי" לשנתיים שלוש הקרובות. משהו לשלוף בשנייה שהק"ק מתקשרת לשאול למה לא התייצבת.

במצב הנוכחי, כשכהצבא מנתב כמעט את כל המשאבים שיש לו לשטחים, לחייל שיש לו "פטור" מהשטחים סביר להניח שידלגו עליו הרבה, וכבר מזמן הוכח שכשמדלגים על מישהו לאורך הרבה זמן, הוא עלול ליפול בין הכסאות‏1.

לכן לפי דעתי חלק קטן מהסרבנים המצפוניים חושבים על דברים אחרים מאכזריות הכיבוש כאן. ולכן אני חושב שאם בג"ץ היו נותנים לגיטימציה לסרבנות המצפונית, היינו מקבלים פתאום עוד הרבה סרבנים שהיו מצטרפים לגל.

1 אח... החלום הרטוב.
נוחה מאוד 117267
באמת לא הבנתי, אבל זה משום שאתה טועה בהנחות היסוד שלך. חייל מילואים שמסרב לשרת בשטחים, נכנס לכלא לתקופה ארוכה (לפעמים) מזו שהוא היה צריך לשרת, תקופה בה הוא לא יכול לעבוד, ולא לקבל עליה כסף מהביטוח הלאומי (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...). ובסוף אותה תקופה, אותו חייל יקבל שוב צו מילואים, אם הוא יקבל את הצו לשרת בשטחים, הוא שוב יסרב, ושוב ישלח לכלא (ז"א בינתיים הוא שירת תקופה יותר כפולה מחבריו והפסיד כחודשיים ממשכורתו השנתית) וחוזר חלילה. אם הצו שהוא קיבל הוא לא לשטחים, החייל ישרת במילואים כמו כל שאר החיילים. ז"א בשורה התחתונה, החייל המדובר שירת במילואים בדיוק לאורך אותו זמן כמו חבריו, ו*בנוסף* היה בכלא תקופה ארוכה מזמן השרות של חבריו, ללא קבלת כסף.

מכאן, סירוב הוא לא דרך נוחה שלא לשרת, משום שסירוב לא גורר אי שירות, אלא רק דחיה בשירות, ובמקביל ישיבה בכלא לתקופה . סירוב הוא כן דרך טובה להשמטות נקודתית, אבל הסכמנו שיש דרכים קלות בהרבה.

ואגב, יצא לי לממש למשך שנתיים את החלום הרטוב שלך, ואם אני יכול לסיים את הדיון בהמלצה, רבותי, כשאתם מצליחים להישכח ע"י קצינת הקישור והמג"ד שלכם, אל תזכירו להם.
LOL 117271
כמה טראגי !
איך הזכרת להם ?

כל מה שאתה אומר נכון, ומחזק (בערך) את הטענה שלי.

הטענה שלי היא שאם בג"ץ היו נותנים לגיטימציה לסרבנות מצפונית, אז צה"ל היה נאלץ להפסיק להשתלח בסרבני השטחים. היה נוצר סוג חדש של פטור, שמאוד קל להשיג, וצה"ל היה מחוייב להכיר בו, בהחלטת בג"ץ, ואז כל מה שתיארת לא היה מתרחש.
LOL 117273
למעשה, היה מדובר בחיסול גיוס החובה מכל בחינה מעשית.
LOL 117274
היה תרגיל גיוס, מהסוג שצריך ללכת לאיזה בית ספר, לחתום, וללכת הביתה. קיבלתי את ההודעה כשהייתי באמצע הלימודים, ושסיימתי את הלימודים, לגמרי שכחתי לקפוץ ולחתום. תוך שבועיים קיבלתי זימון למשפט, ותוך כדי המשפט הם גילו שלא שובצתי כבר שנתיים.

הטענה העתידית שלך נראית לי נכונה, אבל היא נכונה גם מהצד השני. ז''א, אם בג''ץ היה משחרר אותם מהחובה לשרת, הם היו נהפכים מתנועת מחאה קטנה ומשפיעה, לתנועת השתמטות גדולה וחסרת חשיבות ציבורית.
חסרת חשיבות ציבורית? 117275
כתנועת מחאה. 117284
הרי אף אחד לא יאמין שהם באמת מוחים על משהו.
''פטור'' מהשטחים. 117278
זה נשמע לי כמו אוכסימורון: "תנועת השתמטות גדולה וחסרת חשיבות ציבורית" גם ככה צה"ל פורס את כוחותיו בשטחים בפרוסות דקות מאוד. עוד תנועת השתמטות גדולה אחת - ואבדנו.

אין לך מושג כמה אני משתתף בצערך. מה משתתף, הייתי נותן כליה כדי לחלוק איתך את הכאב הזה.

כמה אירוני ששתי הפסקאות האלו מופיעות אחת לצד השנייה. אבל זה אומר הכל לא ?
''פטור'' מהשטחים. 117285
אגב, אם תיתרום כליה, תקבל פטור זמני.
לשנתיים ? 117286
שיט 117258
דווקא הכרתי כמה חבר'ה שטענו שהם לא מוכנים להתגייס "מטעמים מצפוניים". בדיקה קצת יותר מעמיקה של האידיאולוגיה אצלם, גילתה שחוץ מאחת, הם פשוט ראו בזה מוצא נוח מהצבא. כזה שלא יציג אותם כמשתמטים עלובים‏1

1מפתיע, אבל יש עדיין מקומות כאלו. שחושבים שהשתמטות משירות חובה בלי מניעים אמיתיים היא בזויה.

____
העלמה עפרונית,לא מבינה כמה דברים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים